• SĄD NAD BAKTERIAMI

12 stycznia za zamkniętymi drzwiami sali nr 1 w Szkole Podstawowej w Śledziejowicach odbyła się rozprawa sądowa. Oskarżonymi były BAKTERIE. Wszystkim kojarzą się one negatywnie. Postawiono im zarzut, że wywołują wiele chorób, powodują gnicie jedzenia. Jednak adwokat przyjął inną linię obrony i powołał świadków, którzy zaświadczyli o pozytywnej roli tych drobnoustrojów. Pod przysięgą powiedzieli o niej: gospodyni domowa, farmaceuta, dyrektor oczyszczalni ścieków, lekarz, ogrodnik. Sąd orzekł, że przewagę ma „jasna strona” bakterii i uznał je za pożyteczne i potrzebne.

• Gminne Zawody Pływackie

11 stycznia 2024 odbyły się Gminne Zawody Pływackie w IMS:

Jakub Janiec w stylu grzbietowym zajął 2 miejsce
            Michał Świder w stylu dowolnym zajął 5 miejsce
            Mikołaj Wawrzyniak w stylu motylkowym zajął 3 miejsce
            Julka Kursa w stylu dowolnym zajęła 4 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• 5A I 5B W MUZEUM ARCHEOLOGICZNYM

Muzeum Archeologiczne w Krakowie kryje prawdziwe skarby cywilizacji egipskiej. Klasy piąte podczas zwiedzania zobaczyły cenne zbiory i wysłuchały ciekawej lekcji historii.
            Wśród zgromadzonych eksponatów: sarkofagów, naczyń, figurek i rzeźb, największą uwagę uczniów wzbudził najstarszy i zarazem jeden z pierwszych zabytków w Krakowie, kompletny sarkofag wraz z mumią.
            W części warsztatowej uczniowie wykonali tematyczne ilustracje na lnianych torbach.

• KOMÓRKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Uczniowie klas piątych wykonali piękne modele komórek: roślinnej, zwierzęcej, bakteryjnej i grzyba. Zrobili je przy użyciu różnych materiałów: styropianu, plasteliny, włóczki, sreberek, gąbki, koralików. Wykazali się niezwykłą pomysłowością. Młodsi uczniowie mogą teraz podziwiać te prace na wystawie w szkole.

• JASEŁKA SZKOLNE

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi, zapominają o sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klasy 3b wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa.

• Jasełka w Krakowie

26 grudnia Szkolna Grupa Teatralna udała się do Krakowa, aby wystawiając Jasełka, uświetnić Spotkanie Bożonarodzeniowe dla osób Ubogich organizowane przez Wspólnotę Hanna. Wyjazd dzieci był możliwy dzięki zgodzie i zaangażowaniu Rodziców, którzy zadbali o to, aby każdy dotarł na miejsce, a po skończonym przedstawieniu bezpiecznie wrócił do domu.

• Anatomię człowieka czas zacząć!

Uczniowie klas czwartych rozpoczęli spotkania z anatomią człowieka. Poznali najpierw składniki odżywcze, przyporządkowali w jakich produktach jest ich najwięcej. Szczególną uwagę zwrócili na witaminy, diagnozując przy okazji choroby związane z ich niedoborem. Żeby lepiej zapamiętać budowę układu pokarmowego wykonali piękne modele, a przyporządkowanie już funkcji poszczególnym narządom i uzupełnienie karty pracy okazało się nie takie trudne. Przed nimi kolejne zakamarki ludzkiego ciała.

• Mikołajki VI a

Klasa 6a świetnie bawiła się w Parku Trampolin "GO JUMP" w Krakowie. "Matma na Trampach" to innowacyjna lekcja matematyki łącząca zabawę z nauką. Uczniowie trenowali myślenie matematyczne i przestrzenne rywalizując w grupach. Podczas zabawy mieli okazję spotkać się z Mikołajem.

• Szkolna Grupa Teatralna w krakowskich teatrach!

15 grudnia Szkolna Grupa Teatralna udała się na warsztaty prowadzone przez aktorkę Teatru Groteska, Panią Ilonę Buchner. Były one jedną z nagród, jakie grupa otrzymała za zdobycie I miejsca na X Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych "Teatr I my".

Mieliśmy okazję poznać tajniki pracy z maską, doświadczyć niełatwego prowadzenia różnego typu lalek scenicznych oraz dowiedzieć się, jak efektywnie pracować nad dykcją i oddechem na scenie.

• Druk Powierdzenie woli - punkt przedszkolny:

Powierdzenie woli - punkt przedszkolny

Informacje o terminach i kryteriach rekrutacji do przedszkoli i klas I znajdują się na stronie gminy Wieliczka:

Terminy rekrutacji

• DZIENNIK ELEKTRONICZNY

• Prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania do dziennika.

Instrukcja logowania do dziennika  Żeby zalogować się do dziennika, proszę kliknąć w poniższą grafikę:

Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• Informacje na temat egzaminu ósmoklasisty znajdują się na następujących stronach:

• Dni dodatkowo wolne

• Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.

2 listopada 2023, 29 kwietnia 2024, 30 kwietnia 2024, 2 maja 2024, 14-16 maja 2024, 31 maja 2024.