• 4 C w WOMAI

W dniu 6 lutego 2024 klasa 4c pojechała na wycieczkę do Centrum Nauki i Zmysłów. Uczniowie dzięki eksperymentom naukowym, dowiedzieli się, jakie reguły rządzą światem wokół nas. Czy dźwięk może mieć swój własny kształt? A cień, jakiego jest koloru?

Jak przy pomocy zwykłych okularów odwrócić świat do góry nogami?

• Klasy IV i V na języku polskim

Podczas omawiania lektur uczniowie klas V i VI wykorzystują zaproponowane przez nauczyciela aktywne formy pracy. Dlatego na lekcjach języka polskiego pojawiły się już lapbooki, kostki story cubes, komiksy, nietypowe plany wydarzeń... Uczniowie chętnie pracują i podejmują kolejne wyzwania, a dzięki temu treść przeczytanych książek jest utrwalona. Zapraszamy do galerii zdjęć!

• POSZUKIWANY!!!! POSZUKIWANA!!!!

Uczniowie klas szóstych poznawali przedstawicieli mięczaków w niecodzienny sposób. Tworzyli za nimi LISTY GOŃCZE. Opisywali cechy szczególne ściganego np. kształt muszli, kolor, liczbę ramion, czułki, wielkość. Oskarżali mięczaki miedzy innymi za: szczególne okrucieństwo wobec krewetek, zjadanie niewinnych skorupiaków, rozbój z bronią, kradzież muszli koledze lub przywłaszczenie sobie jaj koleżanki Barbary. Oskarżenia dotyczyły też napadu na małe rybki wracające z przedszkola i uprowadzenie przegrzebków. Trzeba przyznać, że wykazali się dużą kreatywnością.

• Mistrzowie anatomii

Nowa galeria Mistrzowie anatomii została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie klas czwartych zgłębili już najważniejsze zakamarki ludzkiego ciała. Tworzyli modele układu oddechowego, mierzyli obwód klatki piersiowej podczas wdechu i wydechu. Nazywali kości i stawy, a później korzystając z różnych plansz uzupełniali kartę pracy. Szkielet kontur

• Ruszyły przygotowania do V Międzyszkolnej Debaty Oksfordzkiej

Uczniowie naszej szkoły, dla których trudna sztuka debaty jest wyzwaniem i okazją do rozwoju umiejętności retorycznych, z pasją zaangażowali się dziś w warsztaty prowadzone przez Panią Gabrielę Klimczyk, od lat związaną z Krakowskim Stowarzyszeniem Mówców. A przed nami jeszcze cykl wykładów i ćwiczeń, a przede wszystkim dużo samodzielnej, niełatwej pracy nad dobrą strategią naszej drużyny w nadchodzącej V Międzyszkolnej Debacie Oksfordzkiej.

• Konkurs na książeczkę sensoryczną

Dzisiaj, w ramach jeszcze utrzymującej się atmosfery świąteczno-zimowej, został rozstrzygnięty konkurs na wykonanie książeczki dotykowo - sensorycznej o tematyce zimowej, świątecznej lub adwentowej.

Książki będą przekazane niedowidzącym i niewidomym dzieciom z Zespołu Szkół i Placówek „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie, na ul. Tynieckiej, w ramach ogólnopolskiego projektu, do którego przystąpiliśmy w szkole: "Każdy inny - wszyscy równi".

• Nowy budynek szkoły

Postępy prac (sala gimnastyczna, sale dydaktyczne, biblioteka, jadalnia) mogli zobaczyć Dyrekcja szkoły, przedstawiciele Rodziców wraz z panem Tadeuszem Lurańcem , przewodniczącym Rady Miejskiej w Wieliczce, który od początku zajmuje się przygotowaniem budowy nowego budynku naszej szkoły.

• Konkurs "Świetlik"

Zachęcamy wszystkich dociekliwych i ciekawych świata uczniów klas I-III do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Zapisy u p. Renaty Szafraniec na świetlicy szkolnej do 9.02.2024r.

• Zwiedzanie wystawy Szopek Krakowskich klasy 1 "B"

Klasa 1 "B" odwiedziła Muzeum Krzysztofory by wziąć udział w warsztatach - "Tradycja budowania szopki krakowskiej"

Uczniowie poznali historię szopek krakowskich. Podczas zwiedzania zobaczyli piękne szopki wykonane przez artystów w różnych grupach wiekowych. Zapoznali się z historią oraz kolejnymi etapami budowy szopki krakowskiej, a także charakterystycznymi metodami i technikami ich powstawania. W drugiej części zajęć zaprojektowali własną szopkę, twórczo przetwarzając zdobytą uprzednio wiedzę i wykorzystując różne techniki i metody pracy twórczej.

• Pudełko Wdzięczności

W naszej szkole mieliśmy możliwość wyrażania swoich uczuć dzięki akcji Pudełko Wdzięczności. Uczniowe mieli okazję napisać „Jestem wdzięczny za: osobę, miejsce, jedzenie, rzecz, sytuację”.
            Odczuwanie wdzięczności może prowadzić do pełni szczęścia ☺️

• Druk Powierdzenie woli - punkt przedszkolny:

Powierdzenie woli - punkt przedszkolny

Informacje o terminach i kryteriach rekrutacji do przedszkoli i klas I znajdują się na stronie gminy Wieliczka:

Terminy rekrutacji

• DZIENNIK ELEKTRONICZNY

• Prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania do dziennika.

Instrukcja logowania do dziennika  Żeby zalogować się do dziennika, proszę kliknąć w poniższą grafikę:

Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• Informacje na temat egzaminu ósmoklasisty znajdują się na następujących stronach:

• Dni dodatkowo wolne

• Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.

2 listopada 2023, 29 kwietnia 2024, 30 kwietnia 2024, 2 maja 2024, 14-16 maja 2024, 31 maja 2024.