• Spółdzielnia Uczniowska „Stonka”

9 lutego odbyło się zebranie członków Spółdzielni Uczniowskiej „Stonka”. Było to zebranie wyborcze. W głosowaniu tajnym wyłoniono zarząd w składzie: Szymon Kłonica - prezes, Gabriela Bryksy - viceprezes, Róża Sadkiewicz - viceprezes. Podczas spotkania podsumowano pracę sklepiku uczniowskiego za pierwsze półrocze, omówiono współpracę z samorządem uczniowskim oraz plany na kolejne miesiące. Nasza spółdzielnia liczy 18 członków. Wśród nich są przewodnicząca szkoły Antonina Pisek oraz przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wieliczce Małgorzata Luraniec.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

Internet jest medium, które ma na nas coraz większy wpływ. W niektórych sferach większy niż telewizja. Oprócz niekwestionowanych zalet niesie jednak ze sobą wiele zagrożeń.

Dzień Bezpiecznego Internetu, odbywający się w Polsce od 2005 roku to doskonała okazja do uświadomienia sobie zagrożeń czyhających na nas w sieci Internet. W tygodniu poprzedzającym wydarzenie nauczyciele informatyki w starszych klasach przeprowadzili lekcje na temat takich zagrożeń jak: oszustwa i wyłudzenia, cyberprzemoc, nękanie, problemy psychospołeczne, w tym takich zjawisk jak phishing, ghosting, grooming, stalking. Z tej też okazji w naszej szkole odbył się konkurs.

• Warsztaty ze specjalistami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących

W dniu 9 lutego w naszej szkole zostały zorganizowana warsztaty ze specjalistami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących na ul. Tynieckiej w Krakowie. Uczniowie mieli okazję poznać specyfikę nauki i pracy nauczycieli w tym miejscu. Mogli zobaczyć krótki film z codziennego funkcjonowania dziecka w takim miejscu, zobaczyć podręczniki szkolne i pomoce dydaktyczne dla dzieci niewidomych lub niedowidzących, posłuchać historii nauczyciela w tym ośrodku, który jest osobą niewidomą. Uczniowie zobaczyli także pomoce dydaktyczne napisane alfabetem Braille’a, jak również dużo różnych multimedialnych udogodnień w codziennym funkcjonowaniu osób niewidomych. Spotkania te miały na celu przybliżyć tematykę funkcjonowania osób z taką niepełnosprawnością i uwrażliwiać na pomoc i tolerancję jak równy empatię wobec nich. Podczas warsztatów zostały przekazane wszy

• Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego klasy 1 "B"

Celem wycieczki było zwiedzanie muzeum, zdobycie i rozwijanie umiejętności dotyczących rozpoznawania różnych gatunków zwierząt, ale także uwrażliwianie dzieci od początku edukacji na potrzeby środowiska i na to, jak wiele w tej kwestii zależy od samego człowieka. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach - " Zwierzęta zimą z nami nie zginą – czyli o przystosowaniach zwierząt do zimy". W ramach których zrobili dzwonek ziarnowy dla ptaków. Przewodnik przybliżył dzieciom najciekawsze ekspozycje. W bardzo interesujący sposób opowiadał o gatunkach i środowisku życia zwierząt, ptaków i ssaków. Dużą atrakcją dla dzieci okazały się patyczaki, które mogli potrzymać na ręcę lub głowie :)

• Druk Powierdzenie woli - punkt przedszkolny:

Powierdzenie woli - punkt przedszkolny

Informacje o terminach i kryteriach rekrutacji do przedszkoli i klas I znajdują się na stronie gminy Wieliczka:

Terminy rekrutacji

• DZIENNIK ELEKTRONICZNY

• Prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania do dziennika.

Instrukcja logowania do dziennika  Żeby zalogować się do dziennika, proszę kliknąć w poniższą grafikę:

Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• Informacje na temat egzaminu ósmoklasisty znajdują się na następujących stronach:

• Dni dodatkowo wolne

• Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.

2 listopada 2023, 29 kwietnia 2024, 30 kwietnia 2024, 2 maja 2024, 14-16 maja 2024, 31 maja 2024.