Z ŻYCIA SZKOŁY

 • Przedstawienie jasełkowe dla klas młodszych
  14.01.2019
  Przedstawienie jasełkowe dla klas młodszych odbyło się 21 grudnia w Domu Ludowym.
  Uczniowie z klasy 2a zaprezentowali historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w szopie.
 • Jasełka dla klas 4-8
  10.01.2019

                                                 Jasełka 2018'

              Jak co roku każda szkoła jak Wielka Rodzina przeżywa swą Wigilię przygotowując wystrój szkoły oraz występ artystyczny nawiązujący do Tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Na tę uroczystość w naszej szkole zaangażowały się klasy czwarte. Uczniowie kl. IV A wprowadzili odpowiednimi tekstami społeczność szkoły w temat i znaczenie przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Klasa IV B w całości świetnie dopasowała się do wybranych przez siebie ról jasełkowych, które nam pięknie przedstawiła.

              Klasie IV C zostało powierzone zakończenie części artystycznej w postaci wyrecytowania wspaniałych życzeń dla całej Szkoły w dialekcie staropolskim     

   jak i współczesnym.           

 • Wyjazdy na narty
  10.01.2019

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjazdy na narty.

 • 07.01.2019
  To już dwunasty raz uczniowie  naszej Szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję pomocy misjom: Kolędników misyjnych. Pod Patronatem Duszpasterstwa Misyjnego naszej krakowskiej archidiecezji ruszyliśmy z kolędą do mieszkańców parafii Strumiany zbierając ofiary dla dzieci z Rwandy, Syrii, Sudanu, Tanzanii, Ukrainy, Peru i Brazylii oraz misjonarzów z naszej archidiecezji tam pracujących.
 • 11.12.2018

  Moduł Punkty przedszkolne został zmodyfikowany

 • 11.12.2018

  Moduł Punkty przedszkolne został zmodyfikowany

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II wzięła udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości
  20.11.2018

  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, obecnie w 170 krajach. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

 • „Z Janem Pawłem II po Polsce”
  18.11.2018

  W  roku 100 – lecia niepodległości Polski oraz 40 – lecia wyboru Jana Pawła II na Głowę Kościoła uczniowie Naszej Szkoły w sposób szczególny uczcili Postać Wielkiego Polaka i Patrioty, Patrona Szkoły. Zarówno w szkole, jak i środowisku, w Parafii Strumiany wystawili spektakl: „Z Janem Pawłem II po Polsce”. Program wydobył najpiękniejsze słowa i pouczenia Św. Jana Pawła II o Ojczyźnie, wypowiedziane do Polaków podczas pielgrzymek do Polski. Piękna oprawa muzyczna  pozwoliła przeżyć poprzez śpiew  chóru szkolnego piękno Ojczyzny i pieśni związanych z pontyfikatem Jana Pawła II jak „Abba Ojcze” czy „Barka”. Program przygotowała pani Maria Jaworska.

 • Dziękujemy na Jasnej Górze
  18.11.2018

  13 listopada odbyła się wycieczka klas szóstych do Częstochowy. Uczniowie wraz z wychowawcami oraz rodzinami dziękowali w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Królowej Polski oraz prosili nadal o opiekę. Mogli też wejść na wały, przejść Droga krzyżową  i zobaczyć z bliska podwieszany potężny Ołtarz z VI  Światowych Dni Młodzieży z Janem Pawłem II.

 • Warsztaty misyjne
  18.11.2018

  Pod koniec października uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach misyjnych w Pałacu Biskupim na ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Tam znajduje się Wydział Duszpasterstwa Misyjnego, z którym nasza Szkoła współpracuje już od kilkunastu lat w ramach Akcji „Kolędnicy Misyjni”.

 • Sukces uczniów w konkursie "Listy do przyszłości".
  08.11.2018

              W dniu 7.11.2018r. na Wzgórzu Wawelskim odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród Laureatom konkursu "Listy do przyszłości".

              W konkursie wzięło udział 12 300 uczniów z 279 szkół podstawowych z czterech województw: małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego. Jury, pod przewodnictwem dr. Tomasza Piekota z Pracowni Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego, wyłoniło 100laureatów, którzy 7 listopada br. wzięli udział w uroczystości złożenia Wawelskiej Kapsuły Czasu z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W uroczystości wzięli udział laureaci konkursu - uczniowie naszej szkoły: Julia Sitko, kl. 7b oraz Fabian Puchalski, kl. 5c.

 • 07.11.2018

  Klasy VI a i VI b reprezentowały naszą szkołę w Widowisku Dumy i Radości zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, z okazji uczczenia 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
   

 • TO LUBIĘ
  07.11.2018
  25 października Szkolne Koło Wolontariatu „Podaj dłoń” zorganizowało w naszej szkole wystawę „To lubię”. Było to spotkanie mające na celu promowanie kolekcjonerstwa i wszelkich pasji uczniów. Uczniowie zaprezentowali swoje najrozmaitsze zbiory. Mogliśmy oglądać m.in. minerały, modele z drewna, karty z piłkarzami, figurki zwierząt, maskotki, samochodziki, puchary, medale, dyplomy, sprzęt strażacki, sprzęt wędkarski, rysunki, książki, budowle z lego, pamiątki z wakacji, czołgi, samoloty, muszle, minerały, kamienie, magnesy, stare pieniądze, komiksy, naklejki.
   
 • 07.11.2018
  Szkolne Koło Wolontariatu „Podaj dłoń” zorganizowało zbiórkę zniczy w naszej szkole. Znicze wspólnie zanieśli na opuszczone groby, na cmentarzu w Strumianach.
  Nasi wolontariusze zadbali o to, by na każdym opuszczonym grobie znalazło się światełko pamięci o zmarłych.
 • 06.11.2018

  W VI Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii” uczestniczyło ponad 16 tysięcy uczniów Małopolski i 38 tysięcy z pięciu sąsiednich województw! W klasach IV-VI szkól podstawowych Dyktando napisało ponad 9 300 uczniów, w klasach wyższych ponad 4500 oraz ponad 2000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. 

   

 • 06.11.2018
  Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursach kuratoryjnych i odnoszą sukcesy.
 • 25.10.2018 Klasy VI i VIII w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości  zwiedziły wystawę ,,Piękna Niepodległa” w Muzeum Armii Krajowej. W organizacjach niepodległościowych, niemal od początku ich istnienia, działały kobiety. Pełniły funkcje kurierek, zajmowały się przygotowywaniem materiałów wybuchowych, ale także czynnie uczestniczyły w akcjach bojowych.
 • 25.10.2018 Szkolne Koło Wolontariatu „Podaj dłoń” pragnie zachęcić Was do zbiórki zniczy w naszej szkole.
   
 • 14.10.2018

  Szkolne Koło Wolontariatu „Podaj dłoń” organizuje w Szkole Podstawowej w Śledziejowicach wystawę „To lubię”. Wystawa odbędzie się  25 października (w czwartek)  w godzinach 9.00-13.00  na sali gimnastycznej.

  Jest to spotkanie hobbystów, które ma na celu promowanie kolekcjonerstwa i wszelkich pasji, jako sposobu na spędzanie czasu wolnego, a czasem i sposobu na życie.

 • 02.10.2018

  Moduł Rok szkolny 2018/2019 został zmodyfikowany

strona: