Listy uczniów są zamieszczone na drzwiach wejściowych do szkoły.
Wyprawka: Wyprawka_do_klasy_1_2025.2026_(1).doc
Listy uczniów są zamieszczone na drzwiach wejściowych do szkoły.
Wyprawka: Wyprawka_do_klasy_1_2025.2026_(1).doc
godz. 7.45 - kl. 8b spotkanie w sali z wychowawczynią
godz. 8.30 - kl. 8a spotkanie w sali z wychowawczynią
godz. 8.30 - klasy 4 - 7 apel na sali gimnastycznej, a następnie spotkanie w salach
godz. 9.30 - klasy 1 - 2 - apel na sali gimnastycznej, a następnie spotkanie w salach
godz.10.30 - klasy 3a, 3b - apel na sali gimnastycznej, a następnie spotkanie w salach
24 czerwca 2025 r. uczniowie klasy 1b wzięli udział w wyjątkowych zajęciach z panią pielęgniarką w ramach akcji „Tydzień dla bezpieczeństwa”. Podczas spotkania dzieci utrwaliły wiedzę o zasadach bezpiecznego spędzania wakacji, przypomniały sobie numery alarmowe, podstawowe zasady ruchu drogowego wraz z podstawowymi znakami drogowymi. Rozmawiały także o tym, jak dbać o zdrowie i unikać w tej kwestii zagrożeń. Pani pielęgniarka przybliżyła uczniom również podstawy udzielania pierwszej pomocy. To były niezwykle wartościowe lekcje, które z pewnością pomogą dzieciom spędzić wakacje bezpiecznie, odpowiedzialnie i zdrowo.
To inicjatywa skierowana do uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich, którzy chcą:
lepiej zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne,
unikać zagrożeń (np. uzależnień, przemocy, cyberzagrożeń),
świadomie korzystać z internetu i technologii,
bezpiecznie spędzić wakacje.
Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie i bezpieczeństwo oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej adekwatnych metod realizowania profilaktyki uzależnień. Wiedza, ale i umiejętności to pierwszy etap zmierzający do świadomej i trwałej zmiany postaw. Tydzień dla Bezpieczeństwa jest dla wszystkich szkół okazją, aby przeprowadzić lokalną kampanię podsumowującą całoroczne wnioski z programów wychowawczo – profilaktycznych, propagującą korzyści dotyczące zdrowia i wczesnej profilaktyki, a także właściwe zachowania zdrowotne.
Tydzień dla bezpieczeństwa.
Pozycja jest polecana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej: W-SIECI-WYZWAN_ONLINE.pdf
Dział Profilaktyki Cyberzagrożeń (DPC) zajmuje się działalnością edukacyjną oraz popularyzatorską w zakresie bezpiecznego użytkowania nowych technologii. Funkcjonuje w ramach Państwowego Instytutu Badawczego NASK.Dział Profilaktyki Cyberzagrożeń (DPC) zajmuje się działalnością edukacyjną orazpopularyzatorską w zakresie bezpiecznego użytkowania nowych technologii. Funkcjonuje wramach Państwowego Instytutu Badawczego NASK.
Najnowsze wydawnictwo NASK to kompendium wiedzy dla rodziców, opiekunów i wszystkich tych, którzy chcą rozważnie i odpowiedzialnie wprowadzić, a następnie towarzyszyć dziecku w cyfrowym świecie. To przewodnik po kluczowych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem i dobrostanem dziecka w sieci. Każdy z 17 rozdziałów opisuje wybrane zagadnienia i wyzwania związane z obecnością dzieci w internecie i zawiera praktyczne wskazówki, dostosowane do trzech grup wiekowych: dzieci w wieku 0–6 lat, dzieci w wieku
7–12 lat i nastolatków powyżej 13. roku życia.
W mijającym roku szkolnym uczniowie mieli okazję wziąć udział w wielu ciekawych i inspirujących wycieczkach oraz warsztatach. Odwiedziliśmy między innymi Zamek w Wiśniczu, gdzie poznaliśmy tajemnice dawnych czasów, spacerując po komnatach i dziedzińcach tego pięknego, historycznego miejsca.
Nie zabrakło również spotkania z bohaterami codzienności – strażakami. Podczas wizyty w jednostce straży pożarnej uczniowie mogli zobaczyć sprzęt ratowniczy z bliska, usiąść w wozie strażackim i dowiedzieć się, jak wygląda praca strażaka.
W ramach zajęć praktycznych odbyły się również warsztaty z nauki pierwszej pomocy, podczas których dzieci uczyły się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia – to cenna lekcja odpowiedzialności i odwagi.
Było także smacznie i twórczo! Podczas warsztatów kulinarnych uczniowie zamienili się w małych kucharzy, przygotowując pyszne przekąski i poznając tajniki zdrowego odżywiania.
Na zakończenie roku szkolnego nie zabrakło akcentu artystycznego – uczniowie przygotowali inscenizacje do wierszy Juliana Tuwima, wykazując się kreatywnością, odwagą sceniczną i poczuciem humoru.
To był wyjątkowy rok pełen wspólnych przeżyć, nowych doświadczeń i dobrej zabawy.
W dniach od 16 do 18.06.2025 - klasa 5 c przebywała na Zielonej Szkole w Zawoi. Swoją podróż uczniowie rozpoczęli od zwiedzania Beskidzkiego Muzeum Zabawki Drewnianej w Stryszawie. Znajduje się tutaj stała ekspozycja zabawek. Dzieci mogły poznać ich historię oraz zasady tworzenia, a także obejrzeć prezentacje multimedialne, filmy dotyczące zabawkarstwa i beskidzkiej kultury ludowej. Na sam koniec każdy uczeń - w ramach zorganizowanych warsztatów- wykonał swojego drewnianego konika. Przez ten czas uczniowie podziwiali szczyty Pasma Babiogórskiego , odpoczywali przy szumie wodospadu na Mosornym Potoku, budowali szałasy, uczyli się poruszać z mapą. Mieli okazję wykonać również Patchworkowe Cuda. Tutaj wykazali się ogromną kreatywnością. W ramach warsztatów lepienia z gliny ulepili miseczki, flakony czy pojemniki.Nie zabrakło też czasu na integrację i wspólne ognisko, przy śpiewie góralskiej kapeli.
W minionym tygodniu klasa 8b udała się na trzydniową wycieczkę do Zawoi Mosorne. Najstarsi uczniowie naszej szkoły odwiedzili jeden z ośrodków edukacji przyrodniczej i ekologicznej - Park Czarnego Daniela, z mozołem wspinali się na szczyty Pasma Babiogórskiego - Policę oraz Czernic oraz odpoczywali przy szumie wodospadu na Mosornym Potoku. Nie zabrakło też czasu na integrację i wspólne ognisko, a także na długie nocne rozmowy.
Dnia 10 czerwca w Limanowej odbyły się Wojewódzkie Finały w piłce nożnej szóstek chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Ze wszystkich szkół w województwie małopolskim nasz zespół ze Śledziejowic okazał się najlepszy! Chłopcy nie mieli sobie równych i pewnie wywalczyli sobie złoto, awansując w ten sposób do Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Dzieci. Walka o Mistrza Polski odbędzie się w Głuchołazach w terminie 19-22.06.
Zwycięzką drużynę tworzyli: Michał Kot (5a) Dariusz Panocha (5a) Piotr Kaczyński (5b) Adrian Wojtysko (5b) Adam Pisek (5b) Kacper Szewczyk (6a) Wojciech Szewczyk (6a) Antoni Zemuła (6a) Jakub Zemuła (6a) Gratulujemy naszym zawodnikom i trzymamy kciuki za kolejny sukces!
Po egzaminach uczniowie klas 8 zadali fundamentalne pytanie: „Co my teraz będziemy robić na biologii? Może pójdziemy na pole”. Owszem wyszliśmy na podwórko, a nawet na łąkę za szkołą, ale nie po to by się opalać czy grać w piłkę. Tym razem ósmoklasiści musieli zapoznać się z instrukcją „Badanie liczebności i zagęszczenia wybranej rośliny na trawniku”. Poszczególne grupy badały liczebność: Koniczyny białej, Tasznika pospolitego, Mniszka lekarskiego czy Stokrotki pospolitej. Wykonywali pomiary taśmą mierniczą, a co gorsze wyniki musieli zastosować w obliczeniach . O zgrozo matematyka!!! Na końcu ustalili typ rozmieszczenia dla konkretnych roślin i uzupełnili raport. Ale uczniom chyba nie o taką lekcję na świeżym powietrzu chodziło.
4 czerwca odbyła się wycieczka klasy 4a i 5c do Centrum Edukacyjno-Przyrodniczego "Brama w Gorce". Uczniowie zwiedzali centrum i przeszli przez ścieżkę edukacyjną z przewodnikiem, spacerowali w koronach drzew oraz tunelem podziemnym, poznając jednocześnie tajemnice gorczańskiej przyrody. Po pysznym obiedzie znalazł się czas na relaks nad rzeką, zabawę na placu zabaw oraz w mini zoo "Gorczańska Zagroda”.
W maju klasa 2A I 2C udały się do Balic na lekcję edukacyjną w Centrum Edukacji Lotniczej. W czasie tych zajęć uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera. Odwiedzili również wraz z instruktorem taras widokowy.
Już po raz drugi klasy 1-3 wzięły udział w ogólnopolskim konkursie Puchacz Piotr organizowanym przez szkołę MathRiders.
W marcu chętni Matematycy napisali I etap. Do II etapu zakwalifikowało się aż 12 uczniów z naszej szkoły: 1 osoba z 1A, 1 osoba z 1B, 1 osoba z 1C, 4 osoby z 2A, 2 osoby z 2B, 1 osoba z 3A i 2 osoby z 3B.
W tym roku szkolnym udało się Gabrielowi z 1C przejść do finału! Jest to ogromny sukces i duma dla naszej szkoły. Trzymajmy kciuki za Gabrysia, który 08.VI w Warszawie będzie uczestniczył w finałowowej rozgrywce z najlepszymi uczniami z całej Polski! Szkolny koordynator konkursu - mgr Katarzyna Najder
Z radością informujemy, że Filip Derebecki - uczeń klasy 8b zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie "Rachmistrz" i zdobył zaszczytny tytuł Rachmistrza klas ósmych! Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów!
Powiatowy Konkurs Matematyczny "Rachmistrz" jest uwzględniany w punktacji rekrutacyjnej do szkół ponadpodstawowych.
Michał Świder został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej – Konkursu Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu!
Co roku Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa jest zgłaszana do kuratoriów oświaty i wpisywana do wykazów konkursów wiedzy. Dzięki temu laureaci olimpiady oprócz nagród rzeczowych otrzymują 3 punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Gratulujemy!
W maju klasy 2A i 2B odwiedziły EkoSpalarnię w Krakowie. Ścieżka edukacyjna miała na celu uświadomienie uczniom roli prawidłowego funkcjonowania systemu gospodarki odpadami w mieście. Spotkanie przybliżyło nam najważniejsze części procesu termicznego przekształcania odpadów.
W dniu 28.05.2025 r. klasy 1b i 1c wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu. Uczniowie wysłuchali ciekawych historii z życia Indian zamieszkujących tereny Ameryki Północnej. Dzieci poznały tradycje panujące w wiosce i przedmioty codziennego użytku znajdujące się w tipi. W pięknym malowniczym plenerze brali udział w ,,prawdziwych’’ grach i zabawach indiańskich oraz w warsztatach rękodzielniczych, podczas których wykonywali indiański amulet. Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele wspaniałych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.
Powered by aSc EduPage