Listy klas pierwszych są wywieszone na drzwiach wejściowych szkoły.
Wyprawka dla uczniów kl. 1
Karta zapisu na świetlicę w roku szkolnym 2024/2025
Listy klas pierwszych są wywieszone na drzwiach wejściowych szkoły.
Wyprawka dla uczniów kl. 1
Karta zapisu na świetlicę w roku szkolnym 2024/2025
Zaświadczenia OKE dla uczniów klasy ósmej będą do odbioru w dniach 3-4 lipca od godziny 9.00 do godz.13.00 w sekretariacie szkoły.
Uczniowie klasy 4c mieli niecodzienną możliwość poznania pracy osób zatrudnionych w Kopalni Soli w Wieliczce. Zobaczyli nie tylko jak pracują górnicy, ale także poznali pracowników odpowiedzialnych za właściwą wentylację miejsc pracy, geologów zajmujących się analizą procesów geologicznych czy dozorców, którzy czuwają nad bezpieczeństwem. Ich praca bywa niedoceniania, pomimo że spoczywa na nich ogromna odpowiedzialność. Uczniowie odpoczęli także na nowo powstałym placu zabaw oraz spacerowali po tężni solankowej, gdzie mogli oczyścić drogi oddechowe oraz poprawić swoje sampoczucie.
Ostatnie lekcje przyrody minęły szczególnie miło. Odkrywaliśmy zakamarki lasu koło szkoły powtarzając jego warstwy, rozpoznając drzewa iglaste i liściaste, a na pobliskiej łące rośliny zielne. Gdy pogoda kaprysiła zrobiliśmy sobie zakładki z zasuszonych kwiatów. Wybraliśmy się na wycieczkę na ścieżkę edukacyjną do Węgrzc Wielkich, a tam rozwiązując zagadki odgadliśmy hasło końcowe Czas na lody! Nie pozostawało nic innego, jak wykonać polecenie w pobliskiej cukierni.
Byliśmy również koło Dworu w Śledziejowicach zmierzyć starego dęba i obliczyć jego przybliżony wiek. Utrwaliliśmy przy okazji formy ochrony przyrody, a na tablicy znaleźliśmy wytłumaczenie nazwy naszej miejscowości - Śledziejowice. Klasa 4a miała niebywałą przyjemność pospacerować w parku dookoła dworu. Widzieliśmy kilka pomników przyrody, wielkie dęby, akacje, sekwoję, orzesznika, miłorzęba, platana. Zachwycił nas Buk płaczący zwisły oraz Magnolia. Niektóre z okazów miały po 200, 300, a nawet 500 lat. Zachwyciliśmy się stawem i kwitnącymi w nim grążelami. A wszystko to dzięki uprzejmości zarządcy, który pięknie opowiedział nam o przyrodzie parku. Przyroda w terenie to jest to, co najbardziej lubimy.
6 czerwca w Warszawie w Szkole Głównej Handlowej odbyło się Ogólnopolskie Forum Ekonomiczne Młodych 2024 W tym roku 60 tysięcy uczniów z całej Polski zgłosiło swój akces do udziału w ogólnopolskim programie "Ekonomia na co dzień". 60 szkół zabiegało o wejście do finału Forum Ekonomicznego Młodych organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Komisja konkursowa zakwalifikowała do Forum 10 najlepszych projektów. Do stolicy przyjechało 30 utalentowanych młodych ludzi - być może przyszłych ekonomistów, bankowców, maklerów. Takie są dane liczbowe Wśród finalistów znaleźli się przedstawiciele naszej Spółdzielni Uczniowskiej Stonka: Małgorzata Luraniec, Amelia Smęder i Szymon Kłonica pod opieką Pani Renaty Palińskiej. Nasi uczniowie opowiedzieli o swoich działaniach w zakresie przedsiębiorczości, kreatywności i innowacyjności podczas Forum Ekonomicznego, wzbudzając tym ogromny aplauz i uznanie. Ze stolicy wrócili z tytułem finalisty konkursu ogólnopolskiego!
Uczniowie klasy 4c zrealizowali zadanie z projektu "Każdy inny wszyscy równi - malowanie obrazu bez użycia rąk".
Celem tego projektu jest kształtowanie wrażliwości i empatii wobec osób z niepełnosprawnościami oraz likwidowanie stereotypów i uprzedzeń związanych z różnymi ograniczeniami.
Osoby z niepełnosprawnościami często borykają się z wieloma niedogodnościami wynikającymi z ich ograniczeń. Wśród nas żyje wiele osób, które mają niesprawne kończyny, ale znakomicie potrafią czerpać siłę z tych deficytów i rekompensować brak sprawności. Podczas jednej z lekcji plastyki uczniowie mieli okazję zgłębić ten temat podczas warsztatów "malowania bez użycia rąk". Malowali, trzymając pędzle ustami lub nogami. Mimo że zadanie nie należało do łatwych, poradzili sobie świetnie, co pozwoliło im lepiej zrozumieć wyzwania, z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami.
Szanowni Rodzice,
Solne Miasto, wieloletni organizator półkolonii, serdecznie zaprasza do zapisów na tegoroczne półkolonie. Czeka nas lato pełne zabawy, sportu i atrakcji! Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na niezapomniane wakacje pełne radości i nowych przyjaźni.
W programie m.in.: Park Linowy, Squash Park, Pokazy Dr. Wow, Basen, zajęcia sportowe i taneczne, gimnastyka korekcyjna, warsztaty plastyczne.
Zapisy: https://solnemiasto.eu/zapisy-na-polkolonie/Cena turnusu: 850 zł
Kontakt: 532 477 311 marketing@solnemiasto.eu
Nie zwlekaj! Dołącz do nas i spędź wakacje pełne radości i nowych przyjaźni! Liczba miejsc ograniczona!
Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!Zespół Solne Miasto
7 czerwca uczniowie klasy 2a wraz z opiekunami pojechali na całodniową wycieczkę. Najpierw w towarzystwie przewodnika i opiekunów wyszli na Szpilówkę - wzniesienie na Pogórzu Wiśnicko Lipnickim - bardzo malownicza trasa, po drodze ścieżka przyrodnicza, na szczycie wieża widokowa z piękną panoramą Beskidów. Następnie pojechali do Cichawki, gdzie mieści się Frankówka Mała - Edukacyjny Ośrodek Plenerowy. Tam odbyły się warsztaty kulinarne - pieczenie ciasteczek z jabłuszkiem. Atrakcją były też gry i zabawy na świeżym powietrzu. Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, po którym wszyscy zmęczeni, ale w doskonałych humorach wrócili do Śledziejowic.
Klasy 4a, 4b i 4c pozdrawiają z Euroweeku w Długopolu Dolnym!
03 czerwca 2024 odbyły się Powiatowe zawody w Siatkówce plażowej.
Uczniowie klasy 8a:
Mateusz Kramarz, Adam Mazgaj i Szymon Panuś
zdobyli III miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Rozstrzygnięto międzyszkolny konkurs pt. „Człowiek w Lapbook’u”. W eliminacjach uczestniczyli wszyscy uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Śledziejowicach oraz Szkoły Podstawowej im. J.Korczaka w Węgrzcach Wielkich, łącznie 158 prac. Zadaniem uczniów było przedstawić wybrany układ człowieka w ciekawej formie lapbooka posługując się rysunkami, zagadkami, wykreślankami, krzyżówkami, ciekawostkami. Jury miało trudne zadanie, bo prace były przepiękne i dzieci włożyły w nie dużo pracy. Wyłoniono dwa I, dwa II i dwa III miejsce oraz 8 wyróżnień. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowania nagród.
Poniżej kilka zdjęć prac uczniów.
Z naszej szkoły zwyciężyli:
I miejsce Milena Klag oraz Marlena Stożek z kl4b
II miejsce Natan Danek z kl4c
III miejsce Grzegorz Kurowski z kl4c
Wyróżnienie Liliana Kubik z kl4a, Lena Wolska z kl4b oraz
Nadia Kudłacik z kl 4a oraz Lena Rielly z kl 4c
Gratulujemy !!!
Uczniowie klas młodszych realizowali program edukacyjny „Nie pal przy mnie, proszę”. Według danych szacunkowych, co roku około 3 mln polskich dzieci narażonych jest na mimowolne wdychanie dymu tytoniowego, czyli na palenie bierne. Bierne palenie ułatwia wprowadzenie dziecka w życie, w którym palenie papierosów jest normą.
Realizacja tego programu polegała na przeprowadzeniu 5 zajęć warsztatowych z uczniami według scenariuszy. Poprzez udział w programie dzieci poszerzyły swoje wiadomości na temat zdrowia.
Zrozumiały, że ponoszą odpowiedzialność za własne zdrowie. Zostały uświadomione, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia. Dzieci zostały uwrażliwione na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem. Wykształcona została u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie palą.
Dzieci chętnie pracowały w grupach, a efektem ich pracy są plansze, które zostały zawieszone na korytarzu szkolnym.
Powered by aSc EduPage