• Warsztaty w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach - 5b

Dnia 5 grudnia uczniowie klasy 5 b wzięli udział w warsztatach w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. Warsztaty dotyczyły uzyskanie światła białego wskutek mieszania światła niebieskiego, czerwonego i zielonego, rozszczepienia światła białego za pomocą pryzmatu i siatki dyfrakcyjnej. Następnie uczniowie samodzielnie wykonywali spektroskop.

• Mikołajki 5b

7 grudnia klasę 5b odwiedził Mikołaj. Jednak klasa aby dotrzeć do niego musiała pokonać kilka przeciwności, wykonać zadania: zapakować prezenty, wykonać łańcuch choinkowy, pokonać Grincha, a na koniec zjeść plasterek cytryny. Uczniowie dzielnie pokonywali wszelkie trudności docierając do Miejsca gdzie czekał na nich Mikołaj z prezentami.

W klasach: 1a, 1b, 2a, 2b, 3a

Jak co roku 6 grudnia kl. 2b odwiedził Św.Mikołaj z workiem cukierków dla grzecznych dzieci. Spotkanie było poprzedzone pisaniem listów do Św. Mikołaja. Tego roku na mikołajki rodzice postanowili przygotować dla dzieci warsztaty ozdabiania świątecznych pierniczków. Dodatkową atrakcją były prezenty, za które dziękujemy.

• ŁAŃCUCH POKARMOWY

Kto kogo zjada? Od czego zaczyna się łańcuch pokarmowy?

Na te pytania szukali odpowiedzi czwartoklasiści. Najbardziej podobało się im układanie łańcucha pokarmowego z wykorzystaniem Lego, a zainspirowani na następną lekcję przynieśli swoje kolekcje zabawek, ale użyte trochę do innych celów niż dawniej.

• Warsztaty plastyczne

Święta tuż, tuż. Z tej okazji w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty malowania bombek. W warsztatach wzięły udział klasy:1b,2b,2a. Dzieci miały okazję własnoręcznie pomalować i ozdobić kolorowymi brokatami swoją bańkę, którą zawieszą na świątecznym drzewku podczas tegorocznych świąt u siebie w domu.

• Świąteczne odliczanie na świetlicy

Jak co roku w okresie przedświątecznym w sali świetlicy szkolnej pojawił się kalendarz adwentowy. Każdego dnia uczniowie z zaciekawieniem odczytują kolejne zadania i chętnie podejmują się ich realizacji .

• Mikołajkowy wyjazd klasy 2a

1 grudnia uczniowie klasy 2a odwiedzili Teatr Ludowy w Krakowie. Obejrzeli spektakl pt.,, Królowa Śniegu ". To widowisko oparte na baśni Hansa Christiana Andersena jest wszystkim bardzo dobrze znane. Jednak dzieci z uwagą obejrzały ten piękny, chociaż niełatwy spektakl, podczas którego wzięły udział w barwnej i pełnej przygód podróży do krainy Królowej Śniegu. Wspólnie z główną bohaterką Gerdą szukającą swojego przyjaciela Kaya, dzieci przeniosły się do tajemniczego ogrodu, baśniowego pałacu Księżniczki, aż w końcu do krainy rozbójników. Wreszcie wspólnie z Gerdą dotarły do Pałacu Królowej Śniegu, gdzie był przyjaciel dziewczynki. Ta wzruszająca baśń uczy nas, że dobro zwycięża zło, a miłość i przyjaźń są najważniejsze w życiu. Spektakl zrobił na młodych widzach duże wrażenie. Bogate i kolorowe dekoracje zmieniały się płynnie, dzięki zastosowaniu obrotowej sceny, a kostiumy aktorów były

• Druk Powierdzenie woli - punkt przedszkolny:

Powierdzenie woli - punkt przedszkolny

Informacje o terminach i kryteriach rekrutacji do przedszkoli i klas I znajdują się na stronie gminy Wieliczka:

Terminy rekrutacji

• DZIENNIK ELEKTRONICZNY

• Prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania do dziennika.

Instrukcja logowania do dziennika  Żeby zalogować się do dziennika, proszę kliknąć w poniższą grafikę:

Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• Informacje na temat egzaminu ósmoklasisty znajdują się na następujących stronach:

• Dni dodatkowo wolne

• Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.

2 listopada 2023, 29 kwietnia 2024, 30 kwietnia 2024, 2 maja 2024, 14-16 maja 2024, 31 maja 2024.