• Etap szkolny Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania

Dnia 13 listopada 2023r. w naszej szkole odbył się etap szkolny XVI edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs polegał na przygotowaniu i przedstawieniu własnej interpretacji czytanego fragmentu ulubionej książki dla dzieci i młodzieży.

Do konkursu przystąpiło 12 uczniów. Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej oraz rozwijanie twórczych talentów.

• Dzień Praw Dziecka

20 listopada w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego szczególnego dnia uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

• Konkurs plastyczny „Karteczka bożonarodzeniowa i noworoczna”

Konkurs ma na celu, m.in. utrwalanie i przekazywanie tradycji kulturowych, prezentacje możliwości twórczych dzieci i młodzieży, poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat.

Technika prac dowolna, na podłożu papierowym, format 21cm x 15cm. Nieograniczona forma graficzna, literacka, estetyczna.

• 7b w Krakowskiej Manufakturze Czekolady

W połowie listopada klasa 7b odwiedziła Krakowską Manufakturę Czekolady. Uczniowie poznali historię powstania czekolady oraz proces jej produkcji od samego ziarenka. Następnie wyrabiali z czekolady pralinki, zanurzali je w płynnej czekoladzie i dekorowali według własnego pomysłu. Na koniec zdobili dzieła swych rąk różnokolorowymi posypkami i pięknie zapakowane zabrali ze sobą do domów.

• Występ Szkolnej Grupy Teatralnej

Już niedługo Andrzejki, czyli wieczór wróżb i zabaw odprawianych w wigilię świętego Andrzeja, tymczasem wracamy we wspomnieniach do celtyckiej tradycji, której nazwa ma swoje korzenie w angielskim wyrażeniu "All Hallows' Evening", co dosłownie oznacza "wieczór przed Dniem Wszystkich Świętych", a powszechnie jest znana jako Halloween.

• Kopalnia soli w Wieliczce

9 listopada klasy 2a i 2b odwiedziły Kopalnię Soli w Wieliczce,miejsce niezwykłe pełne tajemnic i legend.Podczas wycieczki uczniowie dowiedzieli się skąd wzięła się sól w Wieliczce oraz w jaki sposób była wydobywana przez górników.Uczniowie zapoznali się również z tradycjami górniczymi.Zdobytą wiedzę wykorzystali do rozwiązania zadań w karcie pracy.Na koniec każdy uczeń założył na głowę górnicze czako (odświętną czapkę z pióropuszem) .

• Bajka Pana Kleksa

16 listopada uczniowie klas IV C i V A udali się na wycieczkę do Katowic na zwiedzanie „Bajki Pana Kleksa”.

Zwiedzanie odbyło się pod czujnym okiem Adasia - pomocnika Pana Kleksa. W trakcie zwiedzania uczniowie uczyli się wiązać proste węzły, odkrywali w szufladach sekrety, śpiewali i tańczyli do piosenki z Akademi Pana Kleksa, a także mieli okazję przetestować fotel do symulacji stanu nieważkości oraz refleksomierz. Wszyscy ochoczo brali udział w szukaniu podpowiedzi i zagadek prowadzących do zaginionych skarbów. Uczestniczyli także w eksperymentowaniu.

• Międzynarodowy Dzień Tolerancji. KAŻDY INNY, WSZYSCY RÓWNI.

16 Listopada obchodziliśmy w klasie 3b i 2a Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawa w odniesieniu do innych osób. Celebrując nasza różnorodność uczymy się i poznajemy nasze różnice. Razem z klasą 3b i 2a zastanawialiśmy się nad postawami wobec innych w tym osób z niepełnosprawnych, ubogich, starszych, innego wyznania religijnego czy innego pochodzenia etnicznego. TOLERANCJA to przede wszystkim akceptowanie ludzkiej odmienności a także obiektywne patrzenie na innych.

• Druk Powierdzenie woli - punkt przedszkolny:

Powierdzenie woli - punkt przedszkolny

Informacje o terminach i kryteriach rekrutacji do przedszkoli i klas I znajdują się na stronie gminy Wieliczka:

Terminy rekrutacji

• DZIENNIK ELEKTRONICZNY

• Prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania do dziennika.

Instrukcja logowania do dziennika  Żeby zalogować się do dziennika, proszę kliknąć w poniższą grafikę:

Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• Informacje na temat egzaminu ósmoklasisty znajdują się na następujących stronach:

• Dni dodatkowo wolne

• Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.

2 listopada 2023, 29 kwietnia 2024, 30 kwietnia 2024, 2 maja 2024, 14-16 maja 2024, 31 maja 2024.