• Warsztaty z doradcą zawodowym

23 listopada 2023 roku zostały zorganizowane w naszej szkole warsztaty z doradcą zawodowym z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieliczce. Pani Agnieszka Marchewka odbyła ciekawe spotkania z uczniami kals VII I VIII, które miały na celu określenie swoich predyspozycji i kompetencji, a co za tym idzie - świadomym obraniu własnej drogi edukacyjnej. Uczniowie poznali również tajniki systemu rekrutacyjnego obowiązującego w szkołach na terenie naszej gminy oraz powiatu, jak również na terenie Krakowa.

• Hokus-pokus, czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary!

23 listopada w klasie 2a odbyły się ANDRZEJKI. Na tę okoliczność przygotowano odpowiednią dekorację sali, śmieszne i pouczające zabawy, gry i wróżby. Wszyscy bawili się wspaniale przy dźwiękach muzyki. Nie zabrakło również poczęstunku. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pysznych słodkości.

• Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne

W naszej szkole pedagog szkolny w ramach swojej pracy prowadzi zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno społeczne, zarówno grupowo, jak i indywidualnie.

Mają one na celu wzmocnienie oddziaływań terapeutycznych i profilaktycznych w odniesieniu do dzieci, które z różnych powodów mają problemy w funkcjonowaniu w rozmaitych sytuacjach społecznych. Problemy emocjonalne, społeczne i „trudne” zachowania często przekładają się na kłopoty z nauką.

• EuroWeek

W dniach 18 - 22 listopada uczniowie z klas 7a, 7b i 8a uczestniczyli w warsztatach “Szkoła Liderów” prowadzonych przez wolontariuszy Fundacji EuroWeek w Różance, malowniczej wiosce położonej w Kotlinie Kłodzkiej. Codziennie, po energetycznej i roztańczonej rozgrzewce, przygotowywali rozmaite projekty, które pozwalały na doskonalenie języka angielskiego, rozwijanie kreatywności i integrację grupy. Był czas na prezentację swoich talentów i umiejętności oraz nabywania nowych, na poznawanie kultury krajów wolontariuszy i na zawieranie nowych znajomości. Szkoda, że przygoda z Euroweek tak szybko się skończyła.

• Wyjazd do Teatru Ludowego w Krakowie

21 listopada uczniowie klas drugich wyjechali do Teatru Ludowego w Krakowie na przedstawienie pt. „Doktor Dolittle”. Dzieci były zachwycone grą kilkunastu aktorów, dzięki którym widzowie mogli się przenieść w fantastyczny świat zwierząt, którymi opiekował się i świetnie się z nimi porozumiewał znany wszystkim doktor Dolittle.

"Czy jutro , czy to dziś

wszystkim jest potrzebny MIŚ"

Drodzy uczniowie!

Z okazji tego święta w dniu 27.11.2023 STONKA zachęca wszystkich uczniów do przyniesienia pluszowych misiów. Dla wszystkich misiów w szkole będzie czekało „małe co nieco” zapewnione przez Sklepik Uczniowski STONKA oraz fotograficzna niespodzianka dla dużych i małych.

• "Każdy inny - wszyscy równi"

Nasza szkoła uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacyjno – Społecznym "Każdy inny - wszyscy równi". W ramach programu pedagog specjalny przeprowadził warsztaty dotyczące AAC w klasach 3a, 3b oraz 4c. Uczniowie poznali znaczenie Piktogramów, różne sposoby komunikacji oraz zostali uwrażliwieni na obecność i potrzeby osób niepełnosprawnych.

• Grafika warsztatowa dla klasy 4c w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie

W dniu 21.11 uczniowie klasy 4c uczestniczyli w zajęciach z grafiki warsztatowej. Zajęcia te były okazją do zapoznania się z techniką linorytu. Pod opieką artystów grafików dzieci poznały tajniki warsztatu graficznego - wykonywały spersonalizowane torby. W wesołej i przyjaznej atmosferze, poprzez twórcze eksperymenty, rozwijały swoją wyobraźnię i zdolności plastyczne, a efekty starań są zdumiewające.

• Druk Powierdzenie woli - punkt przedszkolny:

Powierdzenie woli - punkt przedszkolny

Informacje o terminach i kryteriach rekrutacji do przedszkoli i klas I znajdują się na stronie gminy Wieliczka:

Terminy rekrutacji

• DZIENNIK ELEKTRONICZNY

• Prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania do dziennika.

Instrukcja logowania do dziennika  Żeby zalogować się do dziennika, proszę kliknąć w poniższą grafikę:

Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• Informacje na temat egzaminu ósmoklasisty znajdują się na następujących stronach:

• Dni dodatkowo wolne

• Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.

2 listopada 2023, 29 kwietnia 2024, 30 kwietnia 2024, 2 maja 2024, 14-16 maja 2024, 31 maja 2024.