• Góra grosza

W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Góra grosza”. W ramach zbiórki zebrano ponad 24 kg monet na kwotę 389,48 zł!! Dziękujemy!!!

• PORANEK WIELKANOCNY

Dnia 26 III 24r. Klasy 1A, 2A i 3B przygotowały występ wielkanocny dla klas 0-3. Uczniowie zaprezentowali na scenie zwyczaje i obyczaje wielkanocne, zaśpiewali piosenki i przyśpiewki ludowe. Nie zabrakło również wielickiej Siudej Baby. Oddział przedszkolny wyrecytował świąteczny wiersz; wszyscy uczniowie zaśpiewali wspólnie piosenkę "Są takie święta raz do roku".

• Światowy Dzień Zespołu Downa

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa, dlatego też uczniowie naszej szkoły w pierwszy dzień wiosny ubrali dwie różne skarpetki. Celem akcji jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób wyposażonych w dodatkowy chromosom.

W naszej szkole z tej okazji został zorganizowany konkurs "Chromosomniaki" polegający na stworzeniu maskotki/kukiełki/pacynki, a także w wybranych klasach przeprowadzono warsztaty tematyczne poszerzające świadomość uczniów.

• UKŁAD WYDALNICZY NA STACJACH

Tym razem siódmoklasiści trochę inaczej zgłębiali anatomię człowieka. Podzieleni na grupy, z kartą szyfrów, wystartowali na stacje zadaniowe. Musieli odgadnąć rebus - NEFRON, dopasować usuwane przez organizm substancje. Przyporządkować narządy układu moczowego na modelu , który warto wspomnieć wykonała jedna z uczennic. Rozwiązać krzyżówkę dotyczącą funkcji elementów układu moczowego, podpisać części nerki. Wspomagali się oczywiście modelami, planszami i podręcznikiem. Później trzeba było tylko odszyfrować poszczególne literki do hasła głównego – BIOLOG. Lekcja minęła w przyjemnej atmosferze, pełna ruchu i zdrowej rywalizacji. Natomiast na zakończenie działu, zamiast sprawdzianu, na lekcji wykonali lapbooki. Wykazali się w nich zarówno wiedzą, jak i kreatywnością.

Nowa galeria Dzień bez plecaka została dodana do albumu fotograficznego

W pierwszy dzień wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole "dzień bez plecaka". Uczniowie tradycyjny plecak zamienili na coś bardziej kreatywnego, wykazując się przy tym ogromną pomysłowością.

• Wycieczka klasa 6a

18 marca klasa 6 a uczestniczyła w niecodziennej lekcji historii na Zamku w Niepołomicach. Tematem warsztatów był "Renesansowy dwór Jagiellonów". Uczniowie dowiedzieli się dlaczego Zamek w Niepołomicach nazywany jest "małym Wawelem", poszerzyli wiedzę o Renesansie i sławnych ludziach Renesansu oraz dowiedzieli się jaki wpływ na rozwój naszego królestwa mieli ostatni Jagiellonowie.

• Druk Powierdzenie woli - punkt przedszkolny:

Powierdzenie woli - punkt przedszkolny

Informacje o terminach i kryteriach rekrutacji do przedszkoli i klas I znajdują się na stronie gminy Wieliczka:

Terminy rekrutacji

• DZIENNIK ELEKTRONICZNY

• Prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania do dziennika.

Instrukcja logowania do dziennika  Żeby zalogować się do dziennika, proszę kliknąć w poniższą grafikę:

Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• Informacje na temat egzaminu ósmoklasisty znajdują się na następujących stronach:

• Dni dodatkowo wolne

• Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.

2 listopada 2023, 29 kwietnia 2024, 30 kwietnia 2024, 2 maja 2024, 14-16 maja 2024, 31 maja 2024.