• "Manggha" Muzeum Sztuki

            W dniu 16.04.2024 r. klasa 4c miała okazję wybrać się do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie. Dzieci brały udział w zwiedzaniu muzeum oraz warsztatach. Podczas zwiedzania muzeum mogli podziwiać piękne dzieła sztuki, w tym unikatową wystawę drzeworytów z kolekcji Feliksa „Mangghi” Jasieńskiego, gdzie doświadczyli, że jednym z głównych motywów tych dzieł są góry, a zwłaszcza szczyt Fuji. Zapoznani zostali również bliżej z kolelekcją "Hiroshige". Na warsztatach poznali stolicę Japonii - Tokio oraz kulturę i religię japońską. Uczestniczyli również w prezentacji połączonej z prelekcją o Japonii oraz w zajęciach ze sztuki origami, gdzie z zaciekawieniem tworzyli swoje prace według instrukcji. Największą atrakcją dla nich było origami, gdzie nauczyli się wykonywać hełm samuraja oraz lisa.

          • Sukcesy ucznia Ksawerego Harasima

            Na odbywających się w dniach 13-14 kwietna 2024 r. we Wrocławiu Letnich Parapływackich Mistrzostwach Polski Juniorów KSAWERY HARASIM (VIb) zdobył 4 medale:

            -medal srebrny na dystansie 50 m stylem motylkowy

            -medal brązowy na dystansie 100 m stylem klasycznym

            -medal srebrny na dystansie 50 m stylem klasycznym

          • Teatr Jednego Aktora - sukces naszej uczennicy!

            Alicja Mastalska drugi rok z rzędu wywalczyła wysokie, II miejsce w kategorii: Turniej Jednego Aktora, na etapie powiatowym 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbywa się co roku w Wielickim Centrum Kultury. Uczennica jest członkiem Szkolnej Grupy Teatralnej i wraz z nią również osiąga sukcesy. Tym razem, podobnie jak rok temu, postanowiła spróbować swoich sił w występie indywidualnym i poszło jej świetnie!

          • Wycieczka klas drugich do Krakowa

            9 kwietnia klasy drugie pojechały do Krakowa. Zaczęliśmy od wizyty w Filharmonii. Pan Mateusz Kluza zapoznał dzieci z historią tej instytucji i sylwetką patrona - Karola Szymanowskiego. Wzięliśmy też udział w próbie orkiestry i warsztatach muzycznych.

            Następnie, korzystając z pięknej pogody, wybraliśmy się na spacer na wzgórze wawelskie. Atrakcją było spotkanie z ziejącym ogniem legendarnym smokiem wawelskim. Przed jego pomnikiem wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

          • Uczniowie klasy VIb na Zielonej Szkole w Sidzinie w Beskidzie Żywieckim

            Wspaniała pogoda sprzyjała uczniom w poznawaniu malowniczej okolicy. Na terenie lokalnego skansenu wzięli udział w Quescie dotyczącym historii Sidziny. W ramach warsztatów artystycznych stworzyli własnoręcznie Rainmakery – instrumenty muzyczne imitujące dźwięki deszczu a także ozdabiali ceramikę. Uczniowie integrowali się podczas leśnych wycieczek, gier zespołowych na boiskach oraz wspólnych wieczorów.

          • Ekonomia na co dzień – sukces naszego ucznia!

            Uczniowie klas 7-8 biorą udziału w ogólnopolskim programie „Ekonomia na co dzień”, poprzez udział w konkursach z dziedziny ekonomii. Zagadnienia programu dotyczą elementarnych pojęć ekonomicznych, np. podaż, popyt, koszt alternatywny, budżet. Uczniowie uczą się m.in.: kreowania własnego wizerunku, gospodarowania posiadanymi zasobami, zarządzania czasem, planowania i konsekwentnego realizowania wyznaczonych celów, przewidywania skutków własnych działań, gospodarowania finansami, oszczędzania i lokowania środków finansowych, sporządzania budżetu osobistego, budżetu przedsięwzięcia, bezpiecznego korzystania z usług banku, korzystania z praw konsumenta. Planują własną karierę zawodową poprzez wytyczanie ścieżki edukacyjnej i przekonują się o istnieniu zależności między sukcesem w życiu zawodowym, a wykształceniem, kreatywnością i umiejętnością dostosowania się do zmieniającej się struktury r

          • Dyktando biegane

            Uczniowie klas 5 i 6 przekonali się, że nauka ortografii nie musi być trudna. Połączenie nauki z zabawą na świeżym powietrzu, to świetna motywacja do zdobywania wiedzy. Zasady bieganego dyktanda są proste: uczniowie mają za zadanie podbiec do tekstu dyktanda zawieszonego w różnych punktach boiska , zapamiętać jak najwięcej, a następnie wrócić do swojej ławki i wpisać do zeszytu to, co zapamiętali. Okazało się, że nie tak łatwo zapamiętać tekst najeżony pułapkami ortograficznymi. Dyktanda ruchowe mają za zadanie rozwinąć umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz spostrzegawczość. Zmuszają do aktywności fizycznej i wywołują sporo śmiechu. Taki sposób utrwalenia zasad ortograficznych bardzo się wszystkim spodobał.

          • Nasi uczniowie Mistrzami V Międzyszkolnej Ligi Debat Oksfordzkich!

            4 kwietnia odbyły się półfinały i finał V Międzyszkolnej Ligi Debat Oksfordzkich w wielickiej Mediatece.

            Nasza drużyna złożona z uczniów klasy 8a, w składzie: Adam Mazgaj, Wiktoria Zdebska, Szymon Panuś, Zuzanna Jarzyna, prowadzona przez Panią Wiolettę Mardyłę, wywalczyła tytuł Mistrza Międzyszkolnej Ligi Debat Oksfordzkich.

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 6404811
    • Druk Powierdzenie woli - punkt przedszkolny: 

      Powierdzenie woli - punkt przedszkolny

       

       

      Informacje o terminach i kryteriach rekrutacji do przedszkoli i klas I znajdują się na stronie gminy Wieliczka:

      Terminy rekrutacji

      • DZIENNIK ELEKTRONICZNY

      • Prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania do dziennika. 

        Instrukcja logowania do dziennika  Żeby zalogować się do dziennika, proszę kliknąć w poniższą grafikę:

        Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).

      • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

      • Informacje na temat egzaminu ósmoklasisty znajdują się na następujących stronach:

      • Dni dodatkowo wolne

      • Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.

        2 listopada 2023, 29 kwietnia 2024, 30 kwietnia 2024, 2 maja 2024, 14-16 maja 2024, 31 maja 2024.

    • Galeria zdjęć

        brak danych