• Dzień Kobiet

Z Okazji Dnia Kobiet chłopcy w świetlicy podarowali dziewczynkom własnoręcznie zrobione bukieciki kwiatów. Wszystkim dziewczynkom życzymy dużo radości na co dzień☺️

• Jak uczymy się o tkankach?

Tkanki roślinne to niełatwy temat. Jak z nimi oswajali się uczniowie? Oglądali je pod mikroskopem, sami szukali o nich informacji, sprawdzali czy faktycznie tkanka przewodząca pełni swoją rolę. Doświadczenie z kapustą wyjątkowo się im udało. Na koniec musieli się jeszcze wcielić w rolę tkanki i biorąc pod uwagę jej cechy budowy oraz funkcje napisać CV. Trzeba było wybrać stanowisko, o które ubiega się tkanka w organizmie rośliny, zdecydować o preferowanej lokalizacji ( wewnątrz czy na zewnątrz), wykazać się kluczowymi kompetencjami i motywacją do pracy).

• MODELE BEZKRĘGOWCÓW

Uczniowie klasy 6a i 6b na podsumowanie zdobytej wiedzy o bezkręgowcach wykonali ich modele. Prace powstały z przeróżnych materiałów: włóczki, styropianu, masy solnej, gliny, plasteliny, modeliny, drutów. Na modelach musieli opisać i zaznaczyć odpowiednie części ciała. Najwięcej pojawiło się stawonogów. Wśród nich przedstawiciele skorupiaków: krab, rak; owadów: biedronka, pszczoła, ważki, motyle i dwa patyczaki (druciany i faktycznie „patykowy”) oraz pajęczaki: kilka pająków, okazały kleszcz i dwa skorpiony – jeden z drucików, a drugi jako wydruk z drukarki 3D. Wśród mięczaków zawitały ślimaki, małże (nawet z perłą). Dwie dżdżownice (jedna z żelek) reprezentowały Pierścienice. Wszystkiego pilnował długaśny tasiemiec. Szóstoklasiści wykazali się niezwykłą pomysłowością, a ich prace podziwiają teraz koledzy i koleżanki i to nie tylko z młodszych klas.

• Wycieczka klasy 1 "B" do Muzeum Żywych Motyli

Podczas wycieczki do Muzeum Żywych Motyli uczniowie mieli okazję wziąć udział w nietypowej lekcji przyrody. Podczas której zobaczyli wiele okazów motyli, papużki, pająka oraz jaszczurkę. Pani przewodnik opowiedział uczniom o cyklu życia motyla oraz tłumaczył jak należy się zachować, aby dotknąć motyla nie robiąc mu krzywdy. Motyle same często siadały na dzieciach sprawiając wiele radości.

• Ogólnokrakowski konkurs układania grupowego puzzli na czas

1 marca, podczas targów Book Game w Krakowie, odbył się ogólnokrakowski konkurs układania grupowego puzzli na czas. Uczniowie z naszej Szkoły wzięli udział w tych rozgrywkach. Rywalizowało ze sobą 10 czteroosobowych drużyn. Każdy uczeń otrzymał od Szkolnego Sklepiku "Stonka" obwarzanka oraz wodę mineralną, a na miejscu czekały na uczestników nagrody - puzzle 500 elementów.
            Pierwsze miejsce z czasem 49min 30s zajęła drużyna w składzie: Alan Gawlik, Sebastian Hnatuśko, Szymon Stafiński i Adam Banat.
            Na miejscu drugim stanęła drużyna w składzie: Szymon Flak, Krzysztof Wrzosek, Ksawery Materna i Kacper Buchała.
            Miejsce trzecie zajęły: Martyna Miękina, Julia Wójs, Jagoda Sznajder i Leila Khamin.

• Odkrywanie przez działanie na świetlicy

W świetlicy szkolnej w I półroczu bieżącego roku szkolnego realizowano cykl zajęć pod hasłem: „Odkrywanie przez działanie – doświadczenia, eksperymenty, obserwacje przyrodnicze”. Mając w założeniu, że nauczanie przez działanie daje najlepsze efekty, raz w tygodniu uczniowie mieli możliwość wykonania pod okiem i wg instrukcji nauczyciela jednego doświadczenia. Dzięki nim pogłębiali wiedzę o świecie przyrody, rozbudzali w sobie ciekawość poznawczą, rozwijali umiejętność obserwacji i współpracy w grupie. W ramach zajęć uczniowie m.in. założyli hodowlę kryształków soli, łowili kostki lodu za pomocą sznurka, sprawdzili doświadczalnie po co nam mydło, użyli świecy jako pompy wodnej, zrobili lampę wulkaniczną oraz super mocne bańki mydlane. Kolejne eksperymenty już w II semestrze ;)

• Dzień Liczby Pi

14 marca (czwartek) w naszej szkole odbędą się obchody Światowego Dnia Liczby Pi. Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Data 14 marca nie została wybrana przypadkowo, a wprost przeciwnie z powodu skojarzeń z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi. Data „14 marca” zapisywana jest w USA, jako „3.14”, dlatego dużo amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.

• Druk Powierdzenie woli - punkt przedszkolny:

Powierdzenie woli - punkt przedszkolny

Informacje o terminach i kryteriach rekrutacji do przedszkoli i klas I znajdują się na stronie gminy Wieliczka:

Terminy rekrutacji

• DZIENNIK ELEKTRONICZNY

• Prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania do dziennika.

Instrukcja logowania do dziennika  Żeby zalogować się do dziennika, proszę kliknąć w poniższą grafikę:

Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• Informacje na temat egzaminu ósmoklasisty znajdują się na następujących stronach:

• Dni dodatkowo wolne

• Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.

2 listopada 2023, 29 kwietnia 2024, 30 kwietnia 2024, 2 maja 2024, 14-16 maja 2024, 31 maja 2024.