• Mikołajki 5b

• 7 grudnia klasę 5b odwiedził Mikołaj. Jednak klasa aby dotrzeć do niego musiała pokonać kilka przeciwności, wykonać zadania: zapakować prezenty, wykonać łańcuch choinkowy, pokonać Grincha, a na koniec zjeść plasterek cytryny. Uczniowie dzielnie pokonywali wszelkie trudności docierając do Miejsca gdzie czekał na nich Mikołaj z prezentami.

• W klasach: 1a, 1b, 2a, 2b, 3a

Jak co roku 6 grudnia kl. 2b odwiedził Św.Mikołaj z workiem cukierków dla grzecznych dzieci. Spotkanie było poprzedzone pisaniem listów do Św. Mikołaja. Tego roku na mikołajki rodzice postanowili przygotować dla dzieci warsztaty ozdabiania świątecznych pierniczków. Dodatkową atrakcją były prezenty, za które dziękujemy.

• ŁAŃCUCH POKARMOWY

• Kto kogo zjada? Od czego zaczyna się łańcuch pokarmowy?

Na te pytania szukali odpowiedzi czwartoklasiści. Najbardziej podobało się im układanie łańcucha pokarmowego z wykorzystaniem Lego, a zainspirowani na następną lekcję przynieśli swoje kolekcje zabawek, ale użyte trochę do innych celów niż dawniej.

• Warsztaty plastyczne

• Święta tuż, tuż. Z tej okazji w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty malowania bombek. W warsztatach wzięły udział klasy:1b,2b,2a. Dzieci miały okazję własnoręcznie pomalować i ozdobić kolorowymi brokatami swoją bańkę, którą zawieszą na świątecznym drzewku podczas tegorocznych świąt u siebie w domu.

• Świąteczne odliczanie na świetlicy

• Jak co roku w okresie przedświątecznym w sali świetlicy szkolnej pojawił się kalendarz adwentowy. Każdego dnia uczniowie z zaciekawieniem odczytują kolejne zadania i chętnie podejmują się ich realizacji .

• Mikołajkowy wyjazd klasy 2a

• 1 grudnia uczniowie klasy 2a odwiedzili Teatr Ludowy w Krakowie. Obejrzeli spektakl pt.,, Królowa Śniegu ".  To widowisko oparte na baśni Hansa Christiana Andersena jest wszystkim bardzo dobrze znane. Jednak dzieci z uwagą obejrzały ten piękny, chociaż niełatwy spektakl, podczas którego wzięły udział w barwnej i pełnej przygód podróży do krainy Królowej Śniegu. Wspólnie z główną bohaterką Gerdą szukającą swojego przyjaciela Kaya, dzieci przeniosły się do tajemniczego ogrodu, baśniowego pałacu Księżniczki, aż w końcu do krainy rozbójników. Wreszcie wspólnie z Gerdą dotarły do Pałacu Królowej Śniegu, gdzie był przyjaciel dziewczynki. Ta wzruszająca baśń uczy nas, że dobro zwycięża zło, a miłość i przyjaźń są najważniejsze w życiu. Spektakl zrobił na młodych widzach duże wrażenie. Bogate i kolorowe dekoracje zmieniały się płynnie, dzięki zastosowaniu obrotowej sceny, a kostiumy aktorów były niezwykle oryginalne. To przedstawienie oprawione grą świateł, piękną muzyką i efektami specjalnymi bardzo podobało się młodym widzom.

• Zaczarowany świat magi i wróżb w kl.2b

• Światowy Dzień AIDS

Pierwszy raz Światowy Dzień AIDS obchodzony był 1 grudnia 1988.

Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą. Jest to bardzo ważna data, która integruje wiele działań związanych z profilaktyką HIV/AIDS, podejmowanych na całym świecie. Aby ten wyjątkowy dzień co roku był sukcesem, nad jego koncepcją przez cały rok pracuje wielu ludzi.

Od 12 lat z okazji 1 grudnia na całym świecie przeprowadzana jest kampania, mająca za zadanie zwrócenie oczu całego świata na problem HIV/AIDS.

Materiały informacyjne na ten temat można znaleźć m.in.

na stronach internetowych:

Broszura dla mlodzieży - HIV! AIDS! O co kaman?

• KALENDARZ ADWENTOWY KLASY 2a

• Ogromne pudło z kokardami, w środku ponumerowane torby z zadaniami i wspaniałymi upominkami na każdy dzień. To niezwykła inicjatywa rodziców uczniów klasy 2a- KALENDARZ ADWENTOWY. Wprowadził w naszej klasie magiczny nastrój świąteczny i codziennie nam przypomina, że coraz bliżej do Świąt Bożego Narodzenia.

Kochani Rodzice!

Serdecznie dziękujemy za Waszą pomysłowość i zaangażowanie.

• Dzień Pluszowego Misia

• 27 listopada świętowaliśmy w szkole Dzień Pluszowego Misia. Obchody zorganizował Sklepik Uczniowski STONKA. Na każdego ucznia, który przyniósł do szkoły swojego ukochanego pluszaka czekała słodka niespodzianka oraz „ścianka do zdjęć z misiami”. Na lekcjach można było usłyszeć informacje i wykonywać zadania z danymi dotyczącymi życia misia. Do szkoły swoje ukochane misie przynieśli również nauczyciele, co świadczy o tym, że każdy ma swoją przytulankę. Takie święto u każdego wywołało uśmiech na twarzy.

• UKŁAD KRWIONOŚNY

• Jak nauczyć się jak krąży krew w naszym organizmie? Najlepiej, jak dojdziesz do tego sam i wykombinujesz, w którym kierunku ona płynie, dlaczego do płuc oraz jak łączą się te wszystkie naczynia. Oj, mieliśmy pod górkę, szczególnie jak ktoś nie do końca opanował budowę serca, ale wspólnymi siłami osiągnęliśmy sukces!

Może w przyszłości nasi uczniowie naprawdę zostaną lekarzami, bo wywiad dotyczący chorób układu krążenia lekarz – pacjent udał im się wyśmienicie.

• Warsztaty z doradcą zawodowym

• 23 listopada 2023 roku zostały zorganizowane w naszej szkole warsztaty z doradcą zawodowym z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieliczce. Pani Agnieszka Marchewka odbyła ciekawe spotkania z uczniami kals VII I VIII, które miały na celu określenie swoich predyspozycji i kompetencji, a co za tym idzie - świadomym obraniu własnej drogi edukacyjnej. Uczniowie poznali również tajniki systemu rekrutacyjnego obowiązującego w szkołach na terenie naszej gminy oraz powiatu, jak również na terenie Krakowa.

• Hokus-pokus, czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary!

• 23 listopada w klasie 2a odbyły się ANDRZEJKI. Na tę okoliczność przygotowano odpowiednią dekorację sali, śmieszne i pouczające zabawy, gry i wróżby. Wszyscy bawili się wspaniale przy dźwiękach muzyki. Nie zabrakło również poczęstunku. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pysznych słodkości.