• Dni dodatkowo wolne

•  Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.

2 listopada 2023r.

29 kwietnia 2024r.

30 kwietnia 2024r.

2 maja 2024r.

14, 15, 16 maja 2024r.

31 maja 2024r.

• Biologia na słodko?

• Obraz zawierający jedzenie, słodycz, Żelowy cukierek, słodycze

Opis wygenerowany automatycznie

Biologia na słodko ?

Czemu nie, ale nie na zajęciach o składnikach odżywczych czy układzie pokarmowym. Tym razem ósmoklasiści mieli zbudować model DNA i to nie                   z byle jakich elementów tylko z żelków HARIBO. Kwas DNA to związek                        o skomplikowanej strukturze. Najpierw uczniowie poznali jego budowę,                        a następnie przystąpili do pracy.  Wykazali się kreatywnością i pomysłowością.

Na lekcji było pracowicie, wesoło i oczywiście słodko.

Obraz zawierający Bioluminescencja, bezkręgowiec, meduza, akwarium

Opis wygenerowany automatycznie

• Wycieczka integracyjna klas czwartych

• W dniu 26 września 2023 r. wszystkie klasy 4 udały się na pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym - na Pustynię Błędowską oraz do Zamku Pilcza. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzenia punktu widokowego - wzgórza Czubatki, z którego można było podziwiać przepiękne widoki. Pani przewodnik opowiedziała nam legendę o powstaniu Pustyni. Na samej pustyni dzieci tworzyły piękne pocztówki, z zebranych w lesie liści, szyszek, kamieni, patyków. Następnie udaliśmy się do Rezerwatu w Smoleniu wraz z ruinami średniowiecznego Zamku Pilcza. Stąd mieliśmy okazję również podziwiać przepiękne widoki, a, że pogoda nam dopisała panorama ze wzgórza Zamku naprawdę zachwycała.

• Wycieczka "Od ziarenka do bochenka" klasy I "B"

• W trakcie wycieczki uczniowie dowiedzieli się jak dawniej wypiekano chleb oraz mieli możliwość wcielić się w rolę piekarza i własnoręcznie wyrobić bułki.

Oprócz głównej atrakcji, jaką są warsztaty pieczenia chleba mieliśmy wiele innych, m.in:

- przejażdżki na kucykach,

- spotkanie ze  zwierzętami gospodarskimi: królikami, kozami, kurami, itp. w trakcie którego karmiliśmy, głaskaliśmy i podglądaliśmy ich zachowania

- gry i zabawy integrujące grupę,

Uczniowie mieli też lekcję przyrody w terenie, podczas przejażdżki meleksem do Puszczy Niepołomickej. Na miejscu podczas spaceru oglądaliśmy jesienne zmiany w przyrodzie oraz uzupełnialiśmy przyrodnicze lapbooki .

• L jak lupa, czyli edukacja polonistyczna-przyrodnicza IA w terenie.

• Poznając literę L, l wybraliśmy się obserwować przyrodę za pomocą lupy. Uczniowie notowali swoje spostrzeżenia, a później wykonali rysunki w ćwiczeniach. Integracja klasy, zaobserwowanie ciekawych okazów roślin i zwierząt oraz radość z ostatnich dni lata była udanym celem lekcji. Wych.K.Najder

• Innowacja "Słówko tygodnia" realizowana w klasach 5a, 5b, 6a, 6b.

• Cele główne: wzbogacanie słownictwa uczniów, zachęcanie i motywowanie uczniów do uczenia się zagadnień z zakresu języka polskiego.

Cele szczegółowe: uatrakcyjnienie lekcji języka polskiego, pogłębianie zainteresowań przedmiotem, zwiększenie sprawności w zakresie słuchania i czytania ze zrozumieniem, rozwijanie aktywności uczniów w zakresie wykorzystywania trudnych słów, wykorzystywanie przez uczniów nowych słów w mowie i piśmie.

• "Każdy inny - wszyscy równi"

• Nasza szkoła  w tym roku szkolnym przystąpiła do projektu "Każdy inny- wszyscy równi". Ma on na celu uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE), rozwijanie empatii oraz tolerancji, a także likwidowanie uprzedzeń wobec osób ze SPE.

• EuroWeek – Szkoła Liderów

• Zapraszamy chętnych uczniów klas 7- 8 do udziału w projekcie edukacyjnym EuroWeek – Szkoła Liderów.

EuroWeek-Szkoła Liderów” to obóz szkoleniowy przygotowany przez Fundację Euroweek. Uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z całego świata (z Wietnamu, Kenii, Niemiec, Kolumbii, Turcji, Azerbejdżanu, Indonezji, Indii oraz Rumunii). Uczestnicy szkolenia komunikują się w języku angielskim, poznają kraje z których pochodzą wolontariusze Fundacji, ich zwyczaje, kulturę, muzykę oraz tańce narodowe. Zajęcia prowadzone są w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń.

Strona internetowa fundacji: https://euroweek.pl

Relacje z poprzednich edycji dostępne na Facebooku.

ZAKWATEROWANIE:

Młodzież zostanie zakwaterowana: w Ośrodku Wczasowym "SILESIA" w Długopolu Dolnym, w Ośrodku Wczasowym "Aleksander" w Długopolu Zdroju, w Ośrodku Wczasowym "Słoneczna" w Międzygórzu, w "Willa Góralka" w Międzygórzu, w "Willa Wiktoria" w Różance, w Pensjonacie "Melafir" w Lądku Zdroju, w Hotelu "Abis" w Bystrzycy Kłodzkiej lub innym miejscu noclegowym o podobnym standardzie. Warsztaty, zakwaterowanie oraz wyżywienie (3 x dziennie) znajdują się w tym samym obiekcie.

Proponowane wycieczki fakultatywne (za dodatkową opłatą)

MIĘDZYGÓRZE: Zapora wodna, Wodospad Wilczki, Ogród Bajek, Sanktuarium Maria Śnieżna na Górze Iglicznej

BYSTRZYCA KŁODZKA: Muzeum Zapałek, Wieża widokowa (Brama Wodna), Spacer po rynku

KŁODZKO: Spacer po Starym Mieście oraz czas wolny Zwiedzanie Twierdzy Kłodzko

ZŁOTY STOK: Zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku

DUSZNIKI ZDROJ: Muzeum Papiernictwa

KLETNO: Jaskinia Niedźwiedzia

WAŁBRZYCH; Zwiedzanie Zamku Książ

KUDOWA ZDRÓJ: Kaplica Czaszek, Muzeum Zabawek

Termin: 18- 22 listopada 2023r.

Cena: 569 zł + dojazd

Wpłata zaliczki w kwocie 100zł do 24 września

Zapisy: u nauczycieli j. angielskiego: Agaty Włodarczyk i Renaty Młynarczyk-Paszkot

Liczba miejsc ograniczona!

• Legitymacje szkolne

• Uczniowie klas pierwszych zdjęcia do legitymacji przynoszą do wychowawczyni.

Uczniowie klas starszych mają legitymacje ważne do końca września.

• Zamawianie i odwoływanie obiadów

Rodzice mogą zamawiać: