• Wyjazd klas 8 do Muzeum Schindlera

• Nowa galeria Wyjazd klas 8 do Muzeum Schindlera została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 23 lutego 2023 uczniowie klas 8 udali się do Krakowa - do dawnej Fabryki Emalia Oskara Schindlera - obecnie Muzeum Schindlera. Na terenie Zabłocia, dawnej podkrakowskiej wsi, już w 1937 roku powstała fabryka naczyń emaliowanych i wyrobów blaszanych. W czasie II wojny światowej jej właścicielem został niemiecki przemysłowiec Oskar Schiondler. Obecnie w budynku administracyjnym dawnej fabryki znaleźć można jedno z najciekawszych krakowskich muzeów. Ekspozycja pobudzając słuch i wzrok, przybliża historię Krakowa podczas wojennej okupacji. Uczniowie dzięki zachowanym dokumentom, zdjęciom oraz relacjom świadków poznali Kraków podczas II wojny światowej. Ukazane zostały na niej poszczególne fazy hitlerowskiej okupacji Krakowa, a także losy mieszkańców tego wielokulturowego miasta. Nie mogło również zabraknąć historii samego Oskara Schindlera – właściciela fabryki i wybawcy ponad 1000 Żydów. Ich zdjęcia prezentowane w muzeum są dowodem sprytu i charyzmy tego niemieckiego przedsiębiorcy oraz jego chęci niesienia pomocy innym. Zwiedziliśmy również Aptekę pod Orłem. jedyna apteka znajdująca się w getcie krakowskim w Podgófrzu w czasie kupacji niemieckiej Krakowa. Prowadził ją Tadeusz Pankiewicz, jedyny Polak mieszkający w granicach getta, od początku do końca jego istnienia. Apteka była konspiracyjnym miejscem aprowizacyjnym, pomocowym i kontaktowym Żydów mieszkających w getcie.

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• Po raz kolejny w naszej szkole obchodzimy Dni Bezpiecznego Internetu. Celem akcji jest sprawienie by środowisko wirtualne było bezpieczne dla wszystkich osób z niego korzystających. Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami przygotował z tej okazji szereg zadań i zagadnień, które były realizowane podczas lekcji w klasach.

Zachęcamy także do sprawdzenia swojej wiedzy w QUIZIE przygotowanym przez nauczycieli

KLIKNIJ I SPRAWDŹ SIĘ - QUIZ

W naszej szkole został przeprowadzony także tematyczny konkurs plastyczny.

Zwycięzcami zostali:

klasy 1-3

I miejsce - Witold Serafin, klasa 2a

II miejsce - Natan Danek, klasa 3c

III miejsce - Adam Pisek, klasa 3c

klasy 4-8

I miejsce - Julia Kursa, klasa 4b

II miejsce - Alicja Strzemkowska, klasa 6b

III miejsce -  Nikola Dziurdzia, klasa 6a

GRATULUJEMY!

• MODELE STAWONOGÓW

• Nowa galeria MODELE STAWONOGÓW została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie klasy 6a i 6b na podsumowanie zdobytej wiedzy o Stawonogach wykonali ich modele. Wykazali się niezwykłą kreatywnością. Prace powstały z włóczki, butelek plastikowych, styropianu, masy solnej, piórek, plasteliny, modeliny. Uczniowie zbudowali : pająka, kraba, biedronkę, skorpiona, mrówkę, motyla, pszczołę, modliszkę, raka, pasikonika, ważkę. Na modelach musieli opisać i zaznaczyć odpowiednie części ciała: segmenty, ilość odnóży krocznych, oczy, odnóża gębowe, czułki. Z zadaniem poradzili sobie wyśmienicie.

• Gminne zawody w tenisie stołowym

• 14 lutego odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym.

W grze drużynowej nasze uczennice: Sznajder Jagoda oraz Luraniec Małgorzata zajęły 2 miejsce.

Indywidualnie Sznajder Jagoda zajęła 4 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Dzień Babci i Dziadka w Punkcie Przedszkolnym w Kokotowie

• 26 stycznia w Punkcie Przedszkolnym w Kokotowie świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji najmłodsze przedszkolaki przygotowały dla swoich kochanych Dziadków występ artystyczny. Ponieważ większość Dziadków mieszka daleko, występ został nagrany. Film został wysłany do rodziców, którzy przekażą go dziadkom i babciom.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego co najlepsze! Oto krótki fragment z tego występu...: https://photos.app.goo.gl/FuVb3Vn2UWPjZHYY8