• KLASY 4A I 6A W MUZEUM GIER

• 23 stycznia klasy 4a i 6a odwiedziły Arcade Museum - interaktywne Muzeum gier wideo czyli wehikuł czasu do lat 80 i 90 ubiegłego wieku. Uczniowie spędzili bardzo miło czas na integracji i nauce zdrowej rywalizacji.

• Modele komórek

• Nowa galeria Modele komórek została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie  klas 5  na podsumowanie zdobytej wiedzy o budowie komórki wykonali ich modele. Mieli wybrać sobie jedną spośród czterech poznanych: roślinną, zwierzęcą, bakteryjną lub grzyba. Wykazali się niezwykłą kreatywnością. Prace powstały z włóczki, gliny, styropianu, masy solnej, filcu.               Z zadaniem poradzili sobie wyśmienicie.

• 3a na lekcji muzealnej w Sukiennicach

• Klasa 3a była na kolejnej wycieczce w ramach konkursu dla klas trzecich „Krakusek”. Tym razem uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej w Sukiennicach. Dzieci miały okazję zapoznać się z dziełami takich XIX-wiecznych malarzy jak Jan Matejko, Józef Chełmoński, czy Marcelo Bacciarelli. Następnie uczniowie oglądali wystawę krakowskich szopek konkursowych w Pałacu Krzysztofory.

• UROCZYSTE OTWARCIE SKLEPIKU UCZNIOWSKIEGO "STONKA"

• ​​​​​​16 stycznia w Szkole Podstawowej w Śledziejowicach odbyło się uroczyste otwarcie sklepiku uczniowskiego „Stonka”. Otwarcia, poprzez przecięcie wstęgi, dokonała pani Dyrektor Barbara Nowak, wśród tłumu uczniów i nauczycieli. Wszystkich gości poczęstowano szampanem Piccolo i witaminowymi cukierkami. W szkole powołano do życia Spółdzielnię Uczniowską, która będzie kontynuowała założenia Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości, m.in. poprzez prowadzenie sklepiku.

Spółdzielnię tworzy 14 uczniów, część z nich już działa w Samorządzie Szkolnym i Szkolnym Kole Wolontariatu. Opiekunami zostały panie Renata Palińska, Maria Ptaszek, Katarzyna Kuczera i Magdalena Bajorek-Ciastoń. Asortyment „Stonki”, to świeże kanapki, precle i drożdżówki, które dostarcza nam ”Piekarnia Tomasz Nosek”; sucharki, batony zbożowe, soczki, musy owocowe, woda i wiele innych zdrowych produktów. Mamy nadzieję, że przedsiębiorczość uczniowska będzie się rozwijać w naszej szkole.

• Gminne zawody pływackie -13 stycznia 2023r.

• W rywalizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej:
            Jan Rozumek w stylu grzbietowym wywalczył 1 miejsce,
            Tymon Dykszak w stylu dowolnym - 4 miejsce.

W rywalizacji Igrzysk Dzieci:
            Jakub Janiec w stylu motylkowym zdobył 2 miejsce,
            Liliana Kopeć w stylu dowolnym - 2 miejsce,
            Michał Świder w stylu dowolnym - 3 miejsce,
            Julia Kursa w stylu dowolnym - 4 miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• JASEŁKA

• 10 stycznia odbyły się szkolne Jasełka w wykonaniu uczniów klasy 3a. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wcieliły się w swoje role. Świetności inscenizacji dodały kolędy i pastorałki wykonane przez uczniów.

• "Leśne inspiracje" - konkurs fotograficzny

• Tymoteusz Żurek uczeń klasy 8a zdobył wyróżnienie w XI Małopolskim Kuratoryjnym Konkursie Fotograficznym "Leśne Inspiracje 2022".

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs organizowany był przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krakowie pod Patronatem Honorowym Małopolskiego Kuratora Oświaty, Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie i Dziekana Wydziału Leśnego UR w Krakowie.

• Dzień Bezpiecznego Internetu - 07.02.2023 r.

• ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

07.02 będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. Celem tego dnia jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania z nowych technologii i Internetu przez dzieci i młodzież. Walka z nielegalnymi treściami i spamem w sieci internetowej.
            ​​​​​​​Z tej okazji organizujemy tematyczny konkurs plastyczny.

Wszystkie informacje na plakacie oraz w regulaminie.

Blue-Colorful-Football-Sport-Poster.pdf​​​​​​​​​​​​​​

regulamin_-_bezpieczny_internet.pdf