• Strona główna
  • https://sspsledziejowice.edupage.org/a/deklaracja-dostepnosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQ1MSZzdWJwYWdlPTM%3D
  • Wydarzenia
          • Gratulujemy naszym uczniom!

          • 12 marca 2023 roku w Solnym Mieście odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Mistrzostwo Okręgu Małopolskiego PTT, w którym brali udział Maksymilian Skrzypek i Marta Kasprzyk uczniowie klasy 4a.Marta i Maksymilian zdobyli Mistrzostwo Okręgu w kategorii wiekowej 10-11 lat w klasie tanecznej F.

          • Sukces naszej uczennicy Alicji Dyl

          • Gratulujemy naszej uczennicy Alicji Dyl zajęcia III miejsca w Ogólnopolskim Online'owym Konkursie Fletowym.

            W konkursie wzięło udział 118 solistów podzielonych na trzy kategorie. Alicja jest uczennicą szkoły muzycznej w Wieliczce. Ali życzymy kolejnych sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu swojej pasji.

          • Sukces naszej uczennicy na 68. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

          •  

            W dniach 8 – 9 marca w Wielickim Centrum Kultury odbyły się dwudniowe, gminne eliminacje 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który jest wydarzeniem o charakterze artystyczno-edukacyjnym i zarazem jest to najstarszy i najważniejszy konkurs recytatorski w całej Polsce.

            Zgodnie z założeniami konkursu, uczestnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności w wybranej przez siebie kategorii: konkurs recytatorski, turniej poezji śpiewanej, turniej wywiedzione ze słowa oraz turniej teatrów jednego aktora.

            Naszą szkołę reprezentowali uczestnicy szkolnego koła teatralnego: Paulina Hebda, Alicja Mastalska, Gabriela Piwowarska oraz Kacper Szymski.

            Serdecznie gratulujemy Alicji Mastalskiej, która zajęła II miejsce w kategorii: Turniej teatrów jednego aktora za rolę Pippi w spektaklu pt. "Każdy jest trochę jak Pippi", do którego scenariusz napisała Pani Wioletta Mardyła.

            Laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii przechodzą do etapu powiatowego, a to oznacza, że Alicja raz jeszcze powalczy o podium.

            Zdjęcia: Wielickie Centrum Kultury

          • 4a w podziemiach rynku

          • 10 marca klasa 4a zwiedziła Muzeum w Podziemiach Rynku w Krakowie. Poznali historię Krakowskiego Rynku, dowiedzieli się w jaki sposób mieszkańcy dawnego Krakowa się bogacili, czym handlowano i gdzie, zobaczyli drogi sprzed kilkuset lat. Duże wrażenie na wszystkich zrobił fakt, że kiedyś rynek był położony kilka metrów pod obecnym. Każdy uczeń, który chciał został zważony w dawnych jednostkach wagi.

          • Wiosenne kwiaty🌷

          •  

            9 marca podczas zajęć kształtujących kreatywność w klasie 1a zostały wykorzystane długopisy 3D, które szkoła pozyskała z projektu Laboratoria Przyszłości. 

            Długopisy 3D to sprzęt, który rozwija kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i sprawność manualną. 

            Uczniowie podczas zajęć tworzyli kwiaty - krokusa, tulipana i żonkila. Praca z długopisami była dla dzieci wielką frajdą i sprawiła im dużo radości.

             

            #laboratoriaprzyszłości  #laboratoriaprzyszlosci 

             

          • Dzień Kobiet na świetlicy

          • Tegoroczne przygotowania do Dnia Kobiet w świetlicy szkolnej trwały ponad tydzień. W tym czasie chłopcy wykonali dla dziewczynek kwiatuszki i serduszka z masy solnej, które potem pięknie pomalowali farbkami i ozdobili brokatem. Całość zaopatrzona w małą kokardkę, czekoladkę i krótkie życzenia od chłopców trafiły do rąk dziewczynek 8 marca ;)

          • Awans do półfinału IV Miedzyszkolnej Ligi Debat Oksfordzkich!

          • Po miesiącach wykładów, warsztatów i przygotowań wygraliśmy pierwszą debatę w I etapie IV Międzyszkolnej Ligi Debat Oksfordzkich w Wieliczce. Na nasz sukces złożyła się praca całego zespołu, w skład którego weszli przedstawiciele klasy siódmej i wszystkich klas ósmych, ale szczególną odpowiedzialność wzięli na siebie mówcy pierwszego składu: Szymon Panuś (7a), Marta Wrzosek (8c), Adam Pyrkowski (8b) oraz Natalia Pytel (8b).

            Trud się opłacił i choć przeciwnicy mieli równie silną linię argumentacyjną, to sędziowie debaty docenili umiejętności retoryczne naszej drużyny. To właśnie oceny indywidualne mówców przechyliły szalę zwycięstwa na naszą stronę.

            Naszym zadaniem było obalenie tezy drużyny przeciwnej i zrobiliśmy to w doskonałym stylu, o czym świadczy również głosowanie publiczności, w którym aż 44 osoby na 50 obecnych wyraziły popracie dla naszej drużyny. Jako opozycja obaliliśmy tezę drużyny propozycji, która brzmiała: "Dalszy rozwój technologii jest dla człowieka większym zagrożeniem niż szansą".

            Warto wspomnieć o wszystkich członkach zespołu, których do trudnej sztuki debatowania przygotowała Pani Wioletta Mardyła. Są to, poza mówcami pierwszego składu: Maria Sułek z 8a; Aleksandra Jantas, Justyna Koza, Aleksandra Nowak oraz Anna Kudłacz z klasy 8b; Magdalena Czopik z klasy 8c; a także Adam Mazgaj, Marcel Drzewosz, Wiktoria Zdebska, Piotr Róg oraz Krzysztof Jaracz z klasy 7a.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!

            Zdjęcia: Mediateka w Wieliczce

          • IIIB w Bullerbyn

          • Lektura "Dzieci z Bullerbyn" niektórych przeraziła objętością, po przeczytaniu pierwszych stron okazało się, że czyta się ją z zapartym tchem. Klasa IIIB przez cały tydzień podczas wszystkich edukacji miała okazję spotkać Przyjaciół z Bullerbyn. Na edukacji polonistycznej każdy przedstawił wydarzenie, które wybrał jako najbardziej interesujące, wykonywaliśmy Karty Pracy ćwicząc umiejętność czytania ze zrozumieniem. Na edukacji matematycznej podliczaliśmy głosy oddane na bohaterów książki, którzy nas najbardziej zainspirowali. Na zajęciach komputerowych obejrzeliśmy film z cyklu "Nauka w plecaku" - poznając postać autorki Astrid Lindgren i jej ojczyznę Szwecję; wykonaliśmy rysunki w programie Paint3D. Na zakończenie przygody  lekturą wykonaliśmy na zajęciach technicznych Zagrody Dzieci z Bullerbyn w grupach.  Wych. K.Najder 

          • Gra planszowa jako powtórka? Czemu nie

          • Chyba każde dziecko i dorosły kojarzy francuski serial animowany Alberta Barille’a „Było sobie życie”. Uczniowie klas czwartych przez trzy miesiące poznawali tajniki budowy ciała ludzkiego. Utrwalić wiadomości mogli sobie oglądając poszczególne odcinki bajki. Kultowa seria filmów w zabawny sposób opowiada dzieciom, jak funkcjonuje ich własne ciało. Na końcu zagrali w grę planszową. Wraz z Mistrzem odpowiadali na pytania z zakresu układów narządów, zdobywali globinki, płacili lekarstwami, niszczyli wirusa leukocytami itd. Emocji w grze było co nie miara.

          • Dzień Liczby Pi

          • 14 marca (wtorek) w naszej szkole odbędą się obchody Światowego Dnia Liczby Pi.

             

            Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Data 14 marca nie została wybrana przypadkowo, a wprost przeciwnie z powodu skojarzeń z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi. Data „14 marca” zapisywana jest w USA, jako „3.14”, dlatego dużo amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.

            Obchody w naszej szkole będą miały formę trzech konkursów, do udziału w których serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII

             

            1. KONKURS PLASTYCZNO-MATEMATYCZNY na plakat pt. LICZBA PI

            Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej, którego motywem przewodnim jest liczba PI.

            Praca powinna być wykonana własnoręcznie.

            Technika wykonania pracy dowolna

            Format pracy A4 lub A3, praca płaska.

            Każdy z uczestników konkursu może zgłosić tylko 1 pracę.

            Pod pracą należy umieścić następujące dane: imię, nazwisko, klasę.

            Pracę przynosimy do szkoły do dnia 10 marca do p. K. Kuczery lub p. R. Palińskiej

             

            2. KONKURS NA WIERSZ O LICZBIE PI

            Przedmiotem konkursu jest napisanie wiersza o liczbie Pi

            Wiersz przynosimy do szkoły do dnia 10 marca do p. K. Kuczery lub p. R. Palińskiej

             

            3. KONKURS NA ZAPAMIĄTANIE JAK NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI CYFR PO PRZECINKU ROZWINIĘCIA DZIESIĘTNEGO LICZBY PI.

            Konkurs odbędzie się 14 marca.

            Prosimy o zgłoszenia do konkursu do dnia 13 marca do p. K. Kuczery lub p. R. Palińskiej

             

            Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach, na laureatów 3 pierwszych miejsc w każdym konkursie czekają ciekawe i cenne nagrody!!! 

            Fundatorem nagród jest Sklepik Uczniowski "Stonka".

             

          • Powiatowe zawody w tenisie stołowym

          • 28 lutego 2023 odbyły się powiatowe, indywidualne zawody w tenisie stołowym. Nasza uczennica Aleksandra Lebiest z klasy 8a zajęła VI miejsce i awansowała do 1/2 finału wojewódzkiego.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Laboratoria przyszłości

          • Podczas artystycznych zajęć dodatkowych 24.02.2023r. uczniowie klasy 4a, tworzyli przestrzenne elmenty za pomocą długopisów 3D. Dzięki bogatej wyobraźni uczniów, kreatywności oraz skupieniu i koncentracji powstały kolorowe mebelki. Stały się one częścią projektu na j. angielski.

            #laboratoriaprzyszłości #laboratoriaprzyszlosci

          • Wyjazd klas 8 do Muzeum Schindlera

          • Nowa galeria Wyjazd klas 8 do Muzeum Schindlera została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu 23 lutego 2023 uczniowie klas 8 udali się do Krakowa - do dawnej Fabryki Emalia Oskara Schindlera - obecnie Muzeum Schindlera. Na terenie Zabłocia, dawnej podkrakowskiej wsi, już w 1937 roku powstała fabryka naczyń emaliowanych i wyrobów blaszanych. W czasie II wojny światowej jej właścicielem został niemiecki przemysłowiec Oskar Schiondler. Obecnie w budynku administracyjnym dawnej fabryki znaleźć można jedno z najciekawszych krakowskich muzeów. Ekspozycja pobudzając słuch i wzrok, przybliża historię Krakowa podczas wojennej okupacji. Uczniowie dzięki zachowanym dokumentom, zdjęciom oraz relacjom świadków poznali Kraków podczas II wojny światowej. Ukazane zostały na niej poszczególne fazy hitlerowskiej okupacji Krakowa, a także losy mieszkańców tego wielokulturowego miasta. Nie mogło również zabraknąć historii samego Oskara Schindlera – właściciela fabryki i wybawcy ponad 1000 Żydów. Ich zdjęcia prezentowane w muzeum są dowodem sprytu i charyzmy tego niemieckiego przedsiębiorcy oraz jego chęci niesienia pomocy innym. Zwiedziliśmy również Aptekę pod Orłem. jedyna apteka znajdująca się w getcie krakowskim w Podgófrzu w czasie kupacji niemieckiej Krakowa. Prowadził ją Tadeusz Pankiewicz, jedyny Polak mieszkający w granicach getta, od początku do końca jego istnienia. Apteka była konspiracyjnym miejscem aprowizacyjnym, pomocowym i kontaktowym Żydów mieszkających w getcie.

          • Laboratoria przyszłości

          • Podczas zajęć dodatkowych 13.01.2023r. uczniowie mogli eksperymentować za pomocą tablicy z mikrokontrolerami – pomocy dydaktycznej do nauki i programowania. Jest to świetny wstęp do robotyki nawet dla najmłodszych.

            #laboratoriaprzyszłości #laboratoriaprzyszlosci

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          • Po raz kolejny w naszej szkole obchodzimy Dni Bezpiecznego Internetu. Celem akcji jest sprawienie by środowisko wirtualne było bezpieczne dla wszystkich osób z niego korzystających. Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami przygotował z tej okazji szereg zadań i zagadnień, które były realizowane podczas lekcji w klasach.

            Zachęcamy także do sprawdzenia swojej wiedzy w QUIZIE przygotowanym przez nauczycieli

            KLIKNIJ I SPRAWDŹ SIĘ - QUIZ

             

            W naszej szkole został przeprowadzony także tematyczny konkurs plastyczny.

            Zwycięzcami zostali:

             

            klasy 1-3

            I miejsce - Witold Serafin, klasa 2a

            II miejsce - Natan Danek, klasa 3c

            III miejsce - Adam Pisek, klasa 3c

             

            klasy 4-8

            I miejsce - Julia Kursa, klasa 4b

            II miejsce - Alicja Strzemkowska, klasa 6b

            III miejsce -  Nikola Dziurdzia, klasa 6a

             

            GRATULUJEMY!

          • MODELE STAWONOGÓW

          • Nowa galeria MODELE STAWONOGÓW została dodana do albumu fotograficznego

            Uczniowie klasy 6a i 6b na podsumowanie zdobytej wiedzy o Stawonogach wykonali ich modele. Wykazali się niezwykłą kreatywnością. Prace powstały z włóczki, butelek plastikowych, styropianu, masy solnej, piórek, plasteliny, modeliny. Uczniowie zbudowali : pająka, kraba, biedronkę, skorpiona, mrówkę, motyla, pszczołę, modliszkę, raka, pasikonika, ważkę. Na modelach musieli opisać i zaznaczyć odpowiednie części ciała: segmenty, ilość odnóży krocznych, oczy, odnóża gębowe, czułki. Z zadaniem poradzili sobie wyśmienicie.