• Strona główna
  • https://sspsledziejowice.edupage.org/a/deklaracja-dostepnosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQ1MSZzdWJwYWdlPTM%3D
  • Wydarzenia
          • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

          • ​​W Starostwie Powiatowym w Wieliczce odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych terenu Powiatu Wielickiego. Eliminacje obejmowały test teoretyczny z wiedzy z zakresu bezpieczeństwa o ruchu drogowym oraz jazdę sprawnościową po torze miasteczka rowerowego w Wieliczce. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce w składzie: Sędzia Główny podkom. Piotr Michniak Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, sędziowie pomocniczy: asp. Rafał Rydz Kierownik WRD KPP w Wieliczce, mł. asp. Roman Kulig Asystent WRD KPP w Wieliczce oraz mł. asp. Dawid Dudzik i post. Kornelia Strach.

            Zwycięscy odebrali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Wielickiego, Wójta Gminy Gdów, Wójta Gminy Biskupice, Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice oraz Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka.

            Wyniki indywidualne:

            Wśród uczniów gr. II szkół podstawowych:

            I. Wiktoria Gaczoł - Szkoła Podstawowa w Śledziejowicach

            II. Olaf Stanak - Szkoła Podstawowa w Biskupicach

            III. Kacper Donizak - Szkoła Podstawowa w Sierczy

            Wyniki drużynowe:

            Wśród uczniów gr. II szkół podstawowych:

            I. Szkoła Podstawowa w Sierczy: Kacper Donizak, Marcin Jaszewski, Marcin Gontarz.

            II. Szkoła Podstawowa nr 3 w Wieliczce: Maciej Kaczor, Gabriela Mitianiec, Szymon Cebula

            III. Szkoła Podstawowa w Śledziejowicach: Wiktoria Gaczoł, Maciej Banat, Tymoteusz Żurek

            Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Fabryka mózgów

          • Uczniowie klasy VII z wielkim entuzjazmem pracowali na ostatniej lekcji biologii. Ucząc się o układzie nerwowym poznawali tajniki własnych mózgów – dosłownie i w przenośni.

          • 4a i 6a w Tatrzańskim Parku Narodowym

          • 24 kwietnia klasy 4a i 6a wybrały się na wycieczkę do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wczesnym rankiem wyruszyli z Cyrhli na Polanę Kopieniec. Po drodze uczniowie wraz z opiekunami mogli podziwiać ośnieżone szczyty Tatr, liczne, fioletowe krokusy, a na polanie pasterskie, zabytkowe szałasy. Grupa chętnych uczniów zdobyła szczyt Wielki Kopieniec (1328 m.n.p.m.).

          • Przemarsz klas 1-3 z okazji dnia Ziemi

          • W czwartek 20 kwietnia 2023 roku uczniowie klas 1-3 wzięli udział w wiosennym przemarszu z okazji Święta Ziemi z własnoręcznie wykonanymi transparentami promującymi ochronę naszej planety Ziemi. Hasłem przewodnim były słowa: "Zostań Ziemi przyjacielem". Każdy uczeń klas młodszych zobowiązał się dbać o czystość naszej planety w najbliższym swoim otoczeniu.

             

          • Muzeum etnograficzne

          • W piątek 21.04 klasa 3c udała się do Muzeum Etnograficznego na zajęcia warsztatowe na temat strojów ludowych. Dzieci miały możliwość obejrzeć izbę podhalańską i krakowską. Poznały codzienne życie ludzi przed stu laty i ich obowiązki domowe. Podczas prelekcji można było zobaczyć przepiękne hafty, kapelusze, koszule i spódnice. Na koniec uczniowie wykonali pamiątkowe przypinki.

          • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNO-JĘZYKOWEGO „WIOSENNE KALIGRAMY”

          • I MIEJSCE:
            Emilia Batko 7a
            Szymon Panuś 7a
            Aleksandra Jantas 8b

            II MIEJSCE:
            Klaudia Koss 4b
            Nikola Dziurdzia 6a

            III MIEJSCE:
            Michał Treściński 8a

            WYRÓŻNIENIA:

            Paulina Hebda 5a
            Liliana Kopeć 5a
            Gabriela Piwowarska 5a
            Alicja Strzemkowska 6b
            Natalia Pytel 8b
            Jakub Stafiński 8c

             

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • 80 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

          • 19 kwietnia, nasza szkoła włączyła się jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Akcja organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Nasi wolontariusze rozdali wszystkim uczniom papierowe żonkile - symbol zbiorowej pamięci.
            #ŁączyNasPamięć

          • DZIEŃ ZDROWIA

          • 3-5 kwietnia Szkolne Koło Wolontariatu "Podaj Dłoń" zorganizowało TYDZIEŃ ZDROWIA 🍉🥭🍓 Można było zakupić świeże soki, sałatki owocowe oraz zdrowe przekąski. Całkowity dochód z kiermaszu został przekazany na leczenie Janusza Kota - mieszkańca Węgrzc Wielkich, zmagajacego się z SLA - stwardnieniem zanikowym bocznym. Razem zebraliśmy aż 1093,29 zł.

            Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu! 🙏

          • KONKURS WIELKANOCNY NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

          • Zgodnie z wielkanocną tradycją świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczno – techniczny - „Zwierzątko wielkanocne” w formie przestrzennej. W konkursie wzięło udział ponad 20 dzieci, a wykonane prace prezentowały bardzo wysoki poziom, co w dużym stopniu utrudniło komisji wyłonienie laureatów. Przy ocenie komisja brała pod uwagę pomysłowość prac, estetykę, technikę wykonania, rodzaj użytych materiałów, a przede wszystkim udział własny dzieci przy wykonywaniu zwierzątka. Laureatom i wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

          • CO SŁYCHAĆ W ŚWIETLICY? STYCZEŃ, LUTY I MARZEC 2023

          • Początek nowego roku obfitował w świetlicy pracami plastycznymi związanymi z zimową aurą i krainami wiecznego lodu. Na gazetkach zagościły bałwanki, śnieżynki, pingwiny i zimowe krajobrazy. W lutym bardzo dużym powodzeniem wśród uczniów cieszyła się poczta walentynkowa oraz warsztaty krawieckie - wycinanie i wyszywanie serc z materiału. Wraz z nadejściem marca dzieci tworzyły i kolorowały wielkie marcowe garnce pogody, a z okazji dnia kobiet chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek piękne kwiaty i serduszka z masy solnej. Gdy pogoda pozwalała, spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu, grając w piłkę na boisku szkolnym, korzystając z zewnętrznej siłowni i placu zabaw. Poszukiwaliśmy również oznak wiosny w lasku obok szkoły. W sali świetlicowej powstawały wielkie konstrukcje z klocków, odbywały się mini rozgrywki w piłkarzyki czy szachy, jak również nie zabrakło pełnych emocji zabaw z użyciem licznych gier stolikowych. Urozmaiceniem zajęć świetlicowych były lekcje z mikroskopowania i zajęcia z użyciem modeli poruszających się za pomocą energii odnawialnej.

          • Marta Wrzosek Finalistką ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej.

          • Marta Wrzosek uczennica klasy 8c została Finalistką ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej. Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i portal Edukator.pl przeprowadził trzecią edycję ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół podstawowych. Olimpiada Wiedzy Chemicznej dla szkół podstawowych została objęta honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego.
            Celem Olimpiady jest umożliwienie uczniom zainteresowanym chemią sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności, rozbudzenie zainteresowania chemią wśród uczniów szkół podstawowych, ale przede wszystkim rozpoznanie szczególnie utalentowanych uczniów w dziedzinie chemii na wczesnym etapie edukacyjnym. Olimpiada była trzyetapowa. Dwa pierwsze etapy odbyły się zdalnie, a etap trzeci zorganizowano w siedzibie Wydziału Chemii UJ w Krakowie.

            Serdecznie gratulujemy!

          • WIELKANOCNA SERWETKA

          • Wielickie Centrum Kultury zorganizowało przed świętami konkurs plastyczny dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu WIELKANOCNEJ SERWETKI. Uczestnicy konkursu musieli własnoręcznie wykonać jedną pracę (serwetkę) dowolną techniką, wybranymi przez siebie formami plastycznymi (wycinanka, wyklejanie, wydzieranie, grafika itp.). Kształt serwetki mógł być dowolny (okrągły, owalny, kwadratowy, prostokątny itd.), ale wymiar serwetki nie mógł przekroczyć formatu A4. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło w Poniedziałek Wielkanocny podczas Widowiska Siuda Baba na Wielickim Rynku. Nasi uczniowie zajęli całe podium konkursu!
            Kategoria : Klasa IV – VI
            I miejsce : Michał Świder - SP Śledziejowice
            II miejsce Małgorzata Luraniec - SP Śledziejowice
            III miejsce ex aequo: Jakub Janiec - SP Śledziejowice, Szymon Mieszaniec - SP Śledziejowice

          • Zagłosuj na projekt Szkolnego Koła Wolontariatu

          • Szanowni Państwo,

            w naszej gminie trwa innowacyjny program konsultacji społecznych – ZIELONY MILION.

            Jako partner projektu "Rewitalizacja zielonego skweru na ekoplac zabaw i rekreacji w Śledziejowicach" chcemy zachęcić Państwa do głosowania na nasz pomysł.

            Plakat:  eduresized_339292612_1255254545123811_3077020777159899927_n.jpg

            Jeżeli projekt przejdzie dalej, jako Szkolne Koło Wolontariatu, będziemy mieć wpływ na urządzenie placu zabaw koło Dworu Niedzielskich w Śledziejowicach.

            Do końca głosowania zostało jeszcze tylko 8 dni. Głosować może każdy mieszkaniec gminy Wieliczka- również dzieci. Nasz projekt jest oznaczony numerem 87.

             

            Link do głosowania: https://zb.wieliczka.eu/budzet/glosowanie/018697af-8501-427e-82a5-22f0016393d0

            Kilka słów na temat projektu:

            W sołectwie Śledziejowice znajduje się dziko zarośnięta i zaniedbana działka nr 444/5 będąca terenem gminnym – mieniem wiejskim. Proponujemy rewitalizację zieleni na działce nr 444/5 oraz wykonanie ekologicznego placu zabaw dla dzieci, wkomponowanego w teren i w pobliskie bardzo interesujące drzewa przy dworze Niedzielskich w Śledziejowicach. Wszelkie prace byłyby poprzedzone przygotowaniem projektu i koncepcji wraz z wymaganymi zgłoszeniami i pozwoleniami. Plac rekreacji dla dzieci byłby zaprojektowany w ekologicznym stylu z nawierzchnia bezpieczną, składający się jedynie z elementów z naturalnie wyglądającego drewna, świetnie nawiązywałby do tego, co możemy zobaczyć w lesie lub parku. Proponujemy zjeżdżalnię, huśtawkę i piaskownicę z naturalnych materiałów, schodki z drewnianych bali, w tym wykorzystanie drobnych elementów drewnianych i ziemnych jako zabawowy tor przeszkód, ławkę i kosz. Elementy zabawowe proponujemy wkomponować w naturalne ukształtowanie terenu (w tym w naturalne nachylenie terenu) oraz w nowo nasadzoną kolorową zieleń z kwitnącymi krzewami np. forsycji, tawuły japońskiej, jaśminu, krzewuszki. Rewitalizacja zieleni na skwerze uczyni ten doskonale położony teren przy zabytkowym dworze w Śledziejowicach przyjaznym dla dzieci i dorosłych oraz zachęci do obcowania z naturą i przyrodą. Istniejące na działce dziko wyrosłe drzewa proponuję zrewitalizować i objąć opieką. Teren skweru w Śledziejowicach byłby urządzony i funkcjonalnie powiązany z eko urządzeniami jako plac rekreacji i zabaw pełniąc funkcje publiczne w ramach zazieleniania przestrzeni publicznej w sposób usystematyzowany."

             

            Szkolne Koło Wolontariatu "Podaj dłoń"

          • Wielkanoc w IIIB

          • Z okazji Świąt Wielkanocnych klasa IIIB na Zajęciach kształtujących kreatywność wykonała pisanki, tym razem nietypowe ;) Dzięki funkcją długopisów 3D powstały niezwykłe dekoracje świąteczne. Używanie długopisu 3D wymusza odpowiedni chwyt pisarski, ćwiczy sprawność manualną; wyzwala dobre emocje, które wspomagają proces uczenia, a efekt pracy jest natychmiastowy, dzięki czemu dziecko doświadcza poczucia sprawstwa. Wych.K.Najder

            #laboratoriaprzyszłości #spśledziejowice