B… JAK BAJKA cd.
- 15 kwietnia pierwszoklasiści kontynuowali bajeczną tematykę, którą zaczęli bajkowym pokazem mody.Tym razem bawili się bajkowymi zagadkami oraz odgadywali tytuł baśni po wysłuchaniu jej fragmentu. Poradzili sobie doskonale! Ale to był tylko wstęp do CEREMONII PASOWANIA NA CZYTELNIKA! Po przejściu do biblioteki wysłuchali grzecznie informacji p.Anny Seweryn na temat szkolnej biblioteki i jej zbiorów .Przeczytali ,,prośby książki”- o poszanowanie i dobre traktowanie.Następnie zostali gęsim piórem pasowani na czytelników, obdarowani na pamiątkę kolorowymi zakładkami i włączeni w poczet czytelników. Każdy sześciolatek wypożyczył sobie książeczkę.
B… JAK BAJKA cd.
- 15 kwietnia pierwszoklasiści kontynuowali bajeczną tematykę, którą zaczęli bajkowym pokazem mody.Tym razem bawili się bajkowymi zagadkami oraz odgadywali tytuł baśni po wysłuchaniu jej fragmentu. Poradzili sobie doskonale! Ale to był tylko wstęp do CEREMONII PASOWANIA NA CZYTELNIKA! Po przejściu do biblioteki wysłuchali grzecznie informacji p.Anny Seweryn na temat szkolnej biblioteki i jej zbiorów .Przeczytali ,,prośby książki”- o poszanowanie i dobre traktowanie.Następnie zostali gęsim piórem pasowani na czytelników, obdarowani na pamiątkę kolorowymi zakładkami i włączeni w poczet czytelników. Każdy sześciolatek wypożyczył sobie książeczkę.
Z WIZYTĄ W MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO
Klasy szóste pod opieką p. Anety Radlińskiej i p. Anny Seweryn 14 maja zwiedziły Muzeum Lotnictwa Polskiego, gromadzące eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa. Liczba eksponowanych obecnie statków powietrznych przekracza 200. Muzeum jest w posiadaniu 25 samolotów pochodzących z kolekcji Hermana Göringa, która przed wojną znajdowała się w berlińskich Deutsche Luftfahrt Sammlung (Niemieckich Zbiorach Lotniczych), Dowództwo Sił Powietrznych Szwecji przekazało do zbiorów muzeum samolot AJSF 37 Viggen.Jest eksponowany samolot TS-11 Iskra 1H 0730- w barwach Reprezentacyjnego Zespołu Akrobacyjnego Sił Powietrznych RP "Biało-Czerwone Iskry" oraz jedyny ocalały na świecie P.11c w czasie kampanii wrześniowej biorący udział w walkach. Uczniowie mogli również wejść na pokład śmigłowca, którym latał w Polsce Jan Paweł II.
NASZE SUKCESY
Moduł NASZE SUKCESY został zmodyfikowany
Zwycięski orle nasz leć - wyniki konkursu
Ponad 100 uczestników wzięło udział w pierwszej edycji konkursu zorganizowanego przez Muzeum Armii Krajowej "Zwycięski orle nasz leć". Nagrody były przyznawane w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej i multimedialnej.
Patronat honorowy nad konkursem objęli: Jacek Majchrowski - prezydent Miasta Krakowa, Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Leszek Żukowski - Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK.
"Daję Wam ostatni rozkaz..." - ten przekaz Leopolda Okulickiego z 19 stycznia 1945 roku, w którym generał rozwiązuje Armię Krajową, stał się inspiracją do zorganizowania konkursu dla uczniów szkół podstawowych. Zadaniem dzieci było przedstawienie dalszych losów polskich żołnierzy, już po rozformowaniu struktur AK.
Na liście nagrodzonych znalazł się uczeń klasy VIa - Michał Malara, który otrzymał wyróżnienie w kategorii prac multimedialnych. Gratulujemy!
Prace konkursowe wykonali też inni uczniowie naszej szkoły: Wojciech Luraniec z klasy Va (praca w kategorii literackiej) oraz Filip Pyrczak z klasy VIb (prezentacja multimedialna).
Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy wszystkich we wrześniu na wystawę prac konkursowych w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.
Tegoroczna edycja konkursu była pierwszą, ale nie ostatnią - na początku 2016 roku zostanie ogłoszony temat przewodni kolejnej odsłony.
W poszukiwaniu wiosny z 1a
Klasa Ia szukała wiosny w Puszczy Niepołomickiej. Wszyscy uczniowie podczas spaceru bacznie obserwowali pierwsze oznaki wiosny, nazywały rośliny, zwierzęta, ptaki które wracają do nas na wiosnę z ciepłych krajów, bądź budzą się z zimowego snu. W puszczy była też okazja do poszerzenia swojej wiedzy, czytając wspólnie informacje umieszczone na tablicach. Pierwszaki dowiedziały się jak powinny zachowywać się w środowisku leśnym,czego niewolno robić by nie zakłócać spokoju zwierzętom które tam mieszkają ,a także poznały zwierzęta i rośliny które mogli zaobserwować. Korzystając z pięknej pogody mieliśmy czas na wspólne zabawy na świeżym powietrzu. Wszyscy wrócili ze "skarbami" zebranymi do kącika przyrodniczego.
Mały ratowniczek
Uczniowie klasy III B kontynuowali cykl zajęć programu nauki udzielania pierwszej pomocy dla dzieci "Mały Ratowniczek". W ciągu całego życia każdy z nas styka się z różnego rodzajami nieszczęśliwymi wypadkami, urazami ciała. Na takie sytuacje narażone są zarówno osoby dorosłe jak i dzieci. Ważne jest, abyśmy umieli właściwie zachować się w takim przypadku, bo od nasze reakcji zależy często zdrowie i życie poszkodowanych.
Uczniowie poznali zasady zachowania bezpieczeństwa w domu, w szkole i w innych środowiskach społecznych, oraz posiedli praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy za czynny udział otrzymali dyplom Małego Ratownika - Gratulujemy!!!
Drodzy Szóstoklasiści!
Życzymy Wam powodzenia podczas sprawdzianu i jak najlepszych wyników !
Dla Was:
LIST RZECZNIKA PRAW DZIECKA http://brpd.gov.pl/aktualnosci-listy-rpd/list-do-uczniow-klas-vi-szkol-podstawowych
LIST DYREKTORA Centralnej Komisji Egzaminacyjnej http://www.cke.edu.pl/images/_SPRAWDZIAN/Aktualnosci/20150324_Sprawdzian_2015_List_do_szostoklasistow.pdf
Poranek wielkanocny
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Poranek wielkanocny.
Turniej mini-siatkówki
W dniu 29.03.2015r, czworo naszych uczniów z klas 4 wzięło udział w turnieju mini siatkówki chłopców w kategorii „dwójek” w Proszowicach. Uczniowie trenują od kilku miesiecy pod okiem instruktora - pani Agnieszki Woźniak.
Podczas całodniowych rozgrywek zmierzyliśmy się z zespołami z Krakowa i okolic. Zespół w składzie: Sebastian Bydoń oraz Bartłomiej Łacny zajęli wysokie, 8 miejsce. Natomiast Jakub Górka i Filip Jędraszek zajęli miejsce 20. Startowały 22 drużyny. Już niebawem, bo 18 - 19 kwietnia, nasi zawodnicy będą mieli okazję zawalczyć o jeszcze lepsze wyniki w kolejnym turnieju!
Przygotowania do kiermaszu świątecznego
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przygotowania do kiermaszu świątecznego.
Zachęcamy do udziału - Gminny konkurs plastyczno-fotograficzny
Gminny konkurs plastyczno-fotograficzny
„Kapliczki, krzyże przydrożne i figury świętych w Gminie Wieliczka"
UCZESTNICY KONKURSU
Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży / przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych/ z terenu Miasta i Gminy Wieliczka
WARUNKI UCZESTNICTWA
Plastyczny - technika pracy dowolna, zgodna z tematem. Format nie mniejszy niż A4 nie większy niż A1
Fotograficzny - każdy uczestnik może przedstawić na konkurs od 1 do 5 prac w formacie zdjęcia nie mniejszym niż 13x18
1. Każda praca konkursowa ma zawierać krótki opis: historia i okoliczność powstania, rok założenia, założyciel, legenda /jeśli istnieje/ z nią związana, kto się obecnie opiekuje tym miejscem, czy jest miejscem kultu, spotkań, nabożeństwa, historia i okoliczność powstania, rok założenia, założyciel, legenda (jeśli istnieje) z nią związana.
2. Zdjęcia użyte do pracy fotograficznej należy złożyć również w formie elektronicznej.
3. Dopuszcza się prace zespołowe.
4. Uczestnik konkursu może wykonać tylko jedną pracę.
5. Prace nie powinny być nigdzie wcześniej prezentowane.
6. Do każdej pracy należy przygotować metryczkę/ załączoną do regulaminu/ zawierającą: Imię, nazwisko, wiek, klasa, szkoła, nr tel, nazwisko opiekuna/ rodzica oraz zgoda rodzica na przetwarzanie danych osobowych.
7. Prace konkursowe uczestnicy winni złożyć w swojej Szkole Podstawowej w nieprzekraczalnym terminie 8 maja 2015 r. Prace zostaną przekazane do organizatora konkursu, czyli Szkoły Podstawowej w Mietniowie.
PODSUMOWANIE KONKURSU I NAGRODY
1. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy.
2. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.
3. Ogłoszenie wyników 15 maja 2015.
4. Rozdanie nagród 21 maja.
5. Organizatorzy zastrzegają prawo do wykorzystania przez Urząd Miasta i Gminy w Wieliczce wybranych prac do wydawnictw promocyjnych i albumowych Gminy.
Oświadczenie
Ja niżej podpisany ….…………………….(imię i nazwisko opiekuna) na podstawie art. 81 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych niniejszym wyrażam zgodę na bezpłatne rozpowszechnianie wykonanej pracy ……………………………………..(imię i nazwisko autora pracy) we wszelkich materiałach promocyjnych i reklamowych Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka z możliwością zamieszczenia imienia i nazwiska autora.
………………………………. …………………………………………..
Data i podpis autora pracy i opiekuna telefon kontaktowy
Metryczka pracy
Opis pracy
Której kapliczki dotyczy praca?
Gdzie się znajduje?
Kto opiekuje się kapliczką?
Krótka historia i okoliczność powstania, rok założenia, założyciel,
legenda /jeśli istnieje/ z nią związana
NASZE SUKCESY
Moduł NASZE SUKCESY został zmodyfikowany
Witaj wiosno!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Witaj wiosno!.
B...jak bajka - innowacja
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii B...jak bajka - innowacja.
Wycieczka do Bochni
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Bochni.
WYBORY KSIĄŻEK
Do końca marca 2015 r. w szkołach organizowane są Wybory Książek. Uczniowie wpisują tytuły od 1 do 3 najciekawszych książek, które czytali w ostatnim czasie. W naszej szkole w wyborach wzięli udział uczniowie klas IV- VI.
ZAPRASZAMY
Szanowni Państwo informujemy, że na stronie facebooka https://www.facebook.com/events/344447032407776/ jest prowadzona przedsprzedaż fantów, pisanek, ozdób świątecznych.
Dzień Babci i Dziadka w 1c
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Babci i Dziadka w 1c.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie