Moduł Informacje bieżące został zmodyfikowany
Informacje bieżące
Konkursy
Moduł Konkursy został zmodyfikowany
Wielka Liga Czytelników - wykaz książek
- Zachecam do odbioru zestawów pytań do przeczytanych książek. Lista poniżej:
Solna Akademia Dziecięca 2016/2017
Uczniowie klasy I a otrzymali indeksy,a tym samym zostali małymi studentami Solnej Akademii Dziecięcej. 26 października dzieci wzięły udział w pierwszym z siedmiu spotkań w Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Prowadzący, p. Remigiusz zaprosił dzieci do sali gotyckiej, gdzie opowiedział o historii Muzeum Żup Krakowskich. Następnie dzieci podziwiały wystawę solniczek i rozwiązywały zagadki. Na koniec wszyscy otrzymali odblaski z logo muzeum.
Wycieczka kl. 1a i 2a do Jaskini Wierzchowskiej
Dnia 07 X 2016r. klasa I A i II A były na wycieczce w Jaskini Wierzchowskiej. Pośród krajobrazu Jury Krakowsko-Częstochowskiej dzieci mogły spędzić miło czas w tajemniczym wnętrzu jaskini.
Poznaliśmy historię ludzi pierwotnych; oglądaliśmy, jak wyglądały malowidła naskalne; spotkaliśmy się z człowiekiem pierwotnym Neolitisem. Największe wrażenie wzbudziły latające po jaskini nietoperze. Po spacerze w jaskini czekały na nas kamienie na których malowaliśmy barwnikami naturalnymi (glina, trawa, węgiel).Zmarznięci i wyczerpani po wędrówce odpoczywaliśmy przy ognisku przyrządzając pyszne kiełbaski :)
Był to dzień pełen wrażeń z nutką ciemności i tajemniczości :)
Ślubowanie
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie.
Święto Patrona Szkoły
21 października obchodziliśmy, jak co roku, Święto Patrona Szkoły – Ojca Świętego Jana Pawła II.
Uroczystości rozpoczęły się spektaklem pt. „ Świat nie ma granic” w wykonaniu młodych aktorów Koła Teatralnego „Koniec i Kropka”. Po krótkiej przerwie odbył się Konkurs Wiedzy o życiu i działalności naszego Patrona. Uczestniczyli w nim uczniowie z klas IV – VI wyłonieni wcześniej w eliminacjach klasowych. Najbogatszą wiedzą o Ojcu Świętym wykazali się uczniowie klasy IVB – Weronika Buchała i Julia Krzan. Drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy VA – Joanna Wolak i Krzysztof Polak, natomiast na trzecim - znaleźli się Dawid Brzegowy i Michał Panuś z klasy IVA.
Kolejnym etapem obchodów naszego Święta był Konkurs Recytatorski poświęcony Janowi Pawłowi II. Brali w nim udział uczniowie, którzy najlepiej zaprezentowali się podczas eliminacji klasowych. Największe wrażenie na komisji zrobiła interpretacja utworu „Jestem” w wykonaniu Weroniki Buchały z klasy IVB. Drugie miejsce zdobyła Julia Sitko z klasy VB, a trzecie – Joanna Wolak z klasy VA.
21 X rozstrzygnięty również został Konkurs Plastyczny - „Karolek moim wzorem”. W związku z dużą ilością ciekawych prac, komisja miała poważne trudności z wyłonieniem najlepszych.
Ostatecznie w grupie wiekowej klas I – III najwyżej oceniono pracę Aleksandry Lebiest ( kl. IIC), II miejsce przypadło Aleksandrze Somli ( kl. IIIC), a trzecie – Annie Trojan (kl. I A).
W klasach starszych najładniejsza okazała się praca Marysi Trojan z IVB i Natalii Matuszczyk ( I miejsce), Kamila Knapika ( drugie miejsce) i Olivii Al-Mousfi( trzecie miejsce).
W konkursach przyznano również wiele wyróżnień:
kl. 1-3: Gabriel Malczyk, Natalia Maj, Natalia Michalik, Bruno Gruchała, Błażej Luraniec, Marcin Ryż
kl. 4-6: Magdalena Szewczyk, Dawid Jarzyna, Martyna Maj, Szymon Flak, Mateusz Zając
Wszyscy otrzymali nagrody.
Myślę, że dzięki tym uroczystościom zarówno postać naszego wielkiego Polaka jak i wartości, którym był wierny przez całe swoje życie, stają się bliższe nam wszystkim.
IV Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”
Z ogromną radością informujemy, że w IV Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii” uczestniczyło ponad 16 tysięcy uczniów. Po raz pierwszy dyktando pisali (poza konkursem) także uczniowie z 4 szkół województwa świętokrzyskiego i łódzkiego. Komisja Wojewódzka zweryfikowała po 90 prac z najwyższymi wynikami z każdego etapu edukacyjnego i zakwalifikowała 200 uczniów do etapu wojewódzkiego. W obecnej edycji Konkursu wartości progowe przejścia do etapu wojewódzkiego to: 94% dla szkoły podstawowej, 88% dla gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.
Decyzją Komisji Wojewódzkiej Konkursu - po weryfikacji prac uczniów - do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 67 uczniów szkół podstawowych. Wśród nich są uczniowie naszej szkoły: Kamil Knapik (5b) i Natalia Rozumek (5b). Do konkursu uczniów przygotowała pani Wioletta Mardyła.
Trzymamy kciuki podczas zmagań w etapie wojewódzkim.
Wystartowała Wielka Liga Czytelników
Zachęcamy uczniów do odwiedzania szkolnej biblioteki. U pani Anny Seweryn można odbierać zestawy pytań do przeczytanych książek.
Dzień Edukacji Narodowej
14 października – Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Utworzona z inicjatywy króla Stanisława Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie dzień zwany jest Dniem Nauczyciela.
W naszej szkole z tej okazji odbyła się uroczysta akademia. Część artystyczną przygotowała klasa VI b pod kierunkiem wychowawczyni - pani Anny Kumięgi.
Uczniowie podziękowali swoim nauczycielom i pracownikom szkoły za ich codzienną pracę i zaangażowanie. Klasa VIb w sposób humorystyczny przedstawiła codzienne życie szkoły. Dziękujemy za oprawę artystyczną tego wyjątkowego dnia.
Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy satysfakcji ze swojej pracy!
Wycieczka klasy III A i III B do Klubu Jazdy Konnej "Pod Żubrem" w Niepołomicach oraz do Jaskini Wierzchowskiej.
W dniu 12.10 uczniowie klas trzecich mieli okazje wzbogacić swoją wiedzę o nowe zagadnienia z dziedziny przyrody i historii, na zajęciach w Klubie Jazdy Konnej. Dowiedzieli się na części teoretycznej o zasadach bezpieczeństwa w stajni, sekretach końskiego umysłu, użytkowaniu koni w przeszłości i aktualne sposoby użytkowania konia oraz o dyscyplinach jeździeckich. Później czekała na nas Moc atrakcji, przede wszystkim konie różnej maści które mogliśmy oglądać i pogłaskać.Dla wielu uczniów,
była to pierwsza okazja aby bliżej poznać te zwierzęta, dowiedzieć się, w jaki sposób je pielęgnować i dbać, utrzymując w dobrej kondycji i zdrowiu. Każde dziecko miało okazję przejechać się konno , nakarmić zwierzęta, czyścić konia.
Rada Rodziców
Moduł Rada Rodziców został zmodyfikowany
Wielka Liga Czytelników
Głównym celem projektu "Wielka Liga Czytelników" jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin. Pragniemy, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.
"Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla szczęścia i przyszłości swego dziecka, jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności i radykalne ograniczenie telewizji"
Dyniowe stworki 2a
Pasowanie na czytelnika
W środę, 5 października uczniowie klasy I a zostali przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.
Ceremonię pasowania na czytelników poprzedziły zajęcia przeprowadzone przez p. Annę Seweryn. Uczniowie w ciszy i skupieniu słuchali o zasadach korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Nie zabrakło też bajkowych zagadek, które sprawdziły znajomość bohaterów baśni i bajek.
W końcu przyszła pora na pasowanie gęsim piórem!
Na koniec dzieci wypożyczyły swoją pierwszą lekturę i otrzymały pamiątkowe zakładki.Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.
Piłka siatkowa dla klas 4-6
Piłka siatkowa dla uczniów klas IV-VI
11 października - wtorek godz. 15.40
Miejsce: Szkoła Podstawowa w Śledziejowicach
Prowadzący: Akademia Piłki Siatkowej w Niepołomicach
VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Dnia 30 września w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Dzień Tabliczki Mnożenia. W zmaganiach brali udział uczniowie klas czwartych i szóstych. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia zdobyli:
Gabriela Leśniak, Anna Dyl, Zofia Wojdała, Maria Trojan, Julia Dymińska, Oliwia Lembas, Weronika Buchała, Wiktoria Sawicka, Wojciech Buzała, Kuba Smaciarz, Michał Panuś, Mateusz Chwaja, Dawid Brzegowy.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.
Koordynator akcji
Anna Kumięga
Wyjazdy na basen
Basen 2016/2017
Poniedziałek 13.30
3c, 4b, 5a, 5b
Wtorek 8.00
1a, 2a, 2b
Czwartek 13.30
2c, 3a, 3b, 4a, 6a, 6b
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie