• Szkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim!

• 22.03.2021 09:50

• Uwaga uczniowie klas IV - VII! Zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim! Uczestnicy wystąpią w dwóch kategoriach: klasy IV - V oraz VI - VII. Chętni mogą zgłaszać swój udział do nauczycieli języka angielskiego w terminie do 2 kwietnia poprzez dziennik elektroniczny. Do zgłoszenia należy dołączyć tekst wybranego wiersza. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, przesłuchania odbędą się w szkole 20 kwietnia o godz. 12.00. W innym wypadku konkurs odbędzie się online.

Jury będzie oceniać poprawność językową, znajomość tekstu, dobór wiersza oraz ogólne wrażenia artystyczne.

• Zimowe zabawy w klasie Ic

• 15.02.2021 09:37
        • Dzieci z klasy Ic sprawdziły czy śnieg jest taki czysty jak się wydaje oraz czy można go jeść.
          Pierwszaki z zaciekawieniem obserwowały co stało się ze śniegiem przyniesionym do ciepłej sali.
          Uczniowie dowiedzieli się, że śnieg topi się w ciepłej temperaturze, a aby sprawdzić, czy śnieg jest naprawdę biały, przelaliśmy wodę powstałą ze śniegu przez białą gazę oraz sitko.
          Ku zdziwieniu niektórych okazało się, że śnieg wcale nie jest taki czysty jakby się mogło wydawać.
          Poniżej kilka ujęć z eksperymentu:

• Wyniki szkolnego konkursu muzycznego

• 09.02.2021 10:18
        • Wszystkim uczestnikom seredcznie gratulujemy! Dziękujemy za liczne zgłoszenia. Przesłuchania nagrań oraz obrady komisji odbywały się online.
          Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Wśród nadesłanych nagrań były utwory wokalne, wokalno-instrumentalne, instrumentalne.
          Jury zdecydowało o wyróżnieniu następujących uczennic i uczniów:

• "Bezpieczny Internet - wiem jak"

• 09.02.2021 10:05
        • W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu  w dniu 8 lutego, zostaje ogłoszony konkurs dla uczniów szkół podstawowych "Bezpieczny Internet - wiem jak".

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wieliczka - w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas:1-3, 4-6, 7-8 oraz w trzech możliwych formach: literackiej, plastycznej, multimedialnej.

• Rekrutacja 2021/2022

• 01.02.2021 11:29
        • Szanowni Rodzice! Nadszedł czas, kiedy podejmiecie Państwo decyzję o zapisaniu Waszego dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, punktu przedszkolnego lub klasy I szkoły podstawowej. Informacje o terminach i kryteriach rekrutacji:
        • Konkurs "MY DIARY"

• 21.01.2021 17:15
        • W dobie e-maili, komunikatorów i telefonów komórkowych coraz rzadziej wykorzystujemy pismo ręczne. W Dzień Pisma Ręcznego, który przypada 23 stycznia warto przypomnieć sobie papierowe notesy i pamiętniki. Z tej okazji zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie, który polega na samodzielnym zredagowaniu w j. angielskim dowolnego wpisu do pamiętnika - max. 10 zdań. Klasy 4 mogą używać czasu teraźniejszego - Present Simple.
          Każdy uczestnik konkursu powinien wykonać inicjał (pierwszą literę tekstu) w sposób ozdobny oraz własnoręcznie ozdobić swą kartę. Gotowe karty z Pamiętnika należy dostarczyć do szkoły w foliowej koszulce z dopiskiem "MY DIARY" do dnia 29.01.2021r.
          Ocenie podlegać będzie zarówno poprawność językowa jak i walory estetyczne oraz pomysłowość.