• Odkrywanie przez działanie na świetlicy

W świetlicy szkolnej w I półroczu bieżącego roku szkolnego realizowano cykl zajęć pod hasłem: „Odkrywanie przez działanie – doświadczenia, eksperymenty, obserwacje przyrodnicze”. Mając w założeniu, że nauczanie przez działanie daje najlepsze efekty, raz w tygodniu uczniowie mieli możliwość wykonania pod okiem i wg instrukcji nauczyciela jednego doświadczenia. Dzięki nim pogłębiali wiedzę o świecie przyrody, rozbudzali w sobie ciekawość poznawczą, rozwijali umiejętność obserwacji i współpracy w grupie. W ramach zajęć uczniowie m.in. założyli hodowlę kryształków soli, łowili kostki lodu za pomocą sznurka, sprawdzili doświadczalnie po co nam mydło, użyli świecy jako pompy wodnej, zrobili lampę wulkaniczną oraz super mocne bańki mydlane. Kolejne eksperymenty już w II semestrze ;)

• Dzień Liczby Pi

14 marca (czwartek) w naszej szkole odbędą się obchody Światowego Dnia Liczby Pi. Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Data 14 marca nie została wybrana przypadkowo, a wprost przeciwnie z powodu skojarzeń z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi. Data „14 marca” zapisywana jest w USA, jako „3.14”, dlatego dużo amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.

• Spółdzielnia Uczniowska „Stonka”

9 lutego odbyło się zebranie członków Spółdzielni Uczniowskiej „Stonka”. Było to zebranie wyborcze. W głosowaniu tajnym wyłoniono zarząd w składzie: Szymon Kłonica - prezes, Gabriela Bryksy - viceprezes, Róża Sadkiewicz - viceprezes. Podczas spotkania podsumowano pracę sklepiku uczniowskiego za pierwsze półrocze, omówiono współpracę z samorządem uczniowskim oraz plany na kolejne miesiące. Nasza spółdzielnia liczy 18 członków. Wśród nich są przewodnicząca szkoły Antonina Pisek oraz przedstawiciel Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wieliczce Małgorzata Luraniec.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

Internet jest medium, które ma na nas coraz większy wpływ. W niektórych sferach większy niż telewizja. Oprócz niekwestionowanych zalet niesie jednak ze sobą wiele zagrożeń.

Dzień Bezpiecznego Internetu, odbywający się w Polsce od 2005 roku to doskonała okazja do uświadomienia sobie zagrożeń czyhających na nas w sieci Internet. W tygodniu poprzedzającym wydarzenie nauczyciele informatyki w starszych klasach przeprowadzili lekcje na temat takich zagrożeń jak: oszustwa i wyłudzenia, cyberprzemoc, nękanie, problemy psychospołeczne, w tym takich zjawisk jak phishing, ghosting, grooming, stalking. Z tej też okazji w naszej szkole odbył się konkurs.

• Warsztaty ze specjalistami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących

W dniu 9 lutego w naszej szkole zostały zorganizowana warsztaty ze specjalistami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących na ul. Tynieckiej w Krakowie. Uczniowie mieli okazję poznać specyfikę nauki i pracy nauczycieli w tym miejscu. Mogli zobaczyć krótki film z codziennego funkcjonowania dziecka w takim miejscu, zobaczyć podręczniki szkolne i pomoce dydaktyczne dla dzieci niewidomych lub niedowidzących, posłuchać historii nauczyciela w tym ośrodku, który jest osobą niewidomą. Uczniowie zobaczyli także pomoce dydaktyczne napisane alfabetem Braille’a, jak również dużo różnych multimedialnych udogodnień w codziennym funkcjonowaniu osób niewidomych. Spotkania te miały na celu przybliżyć tematykę funkcjonowania osób z taką niepełnosprawnością i uwrażliwiać na pomoc i tolerancję jak równy empatię wobec nich. Podczas warsztatów zostały przekazane wszy

• Druk Powierdzenie woli - punkt przedszkolny:

Powierdzenie woli - punkt przedszkolny

Informacje o terminach i kryteriach rekrutacji do przedszkoli i klas I znajdują się na stronie gminy Wieliczka:

Terminy rekrutacji

• DZIENNIK ELEKTRONICZNY

• Prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania do dziennika.

Instrukcja logowania do dziennika  Żeby zalogować się do dziennika, proszę kliknąć w poniższą grafikę:

Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• Informacje na temat egzaminu ósmoklasisty znajdują się na następujących stronach:

• Dni dodatkowo wolne

• Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.

2 listopada 2023, 29 kwietnia 2024, 30 kwietnia 2024, 2 maja 2024, 14-16 maja 2024, 31 maja 2024.