Nowa galeria Dzień bez plecaka została dodana do albumu fotograficznego

W pierwszy dzień wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole "dzień bez plecaka". Uczniowie tradycyjny plecak zamienili na coś bardziej kreatywnego, wykazując się przy tym ogromną pomysłowością.

• Wycieczka klasa 6a

18 marca klasa 6 a uczestniczyła w niecodziennej lekcji historii na Zamku w Niepołomicach. Tematem warsztatów był "Renesansowy dwór Jagiellonów". Uczniowie dowiedzieli się dlaczego Zamek w Niepołomicach nazywany jest "małym Wawelem", poszerzyli wiedzę o Renesansie i sławnych ludziach Renesansu oraz dowiedzieli się jaki wpływ na rozwój naszego królestwa mieli ostatni Jagiellonowie.

• EKOSTREFA Wieliczka

W sobotę 16 marca na patio w Centrum „Solne Miasto” odbyła się EKOSTREFA Wieliczka.

Nasi uczniowie wzięli udział w pokazie eko-mody.

Wyłoniono również zwycięzców eko-konkursu "Nie wyrzucaj, wykorzystaj! Podczas wydarzenia EKOSTREFA WIELICZKA 2024 uroczyście wręczono nagrody wygranym. Rywalizacja była wyjątkowo zacięta, bo do konkursu zgłoszonych zostało aż 200 prac. Ogromną radość sprawia nam szerzenie idei ekologicznego trybu życia wśród najmłodszych mieszkańców Miasto i Gmina Wieliczka i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie Was jeszcze więcej!

• Pogadanka recyklingowa na świetlicy

W celu przybliżenia tematyki odpadowej oraz poszerzania wiedzy dot. segregacji śmieci i recyklingu odpadów do świetlicy szkolnej przyjechała pani Urszula Snopek z pogadanką recyklingową. W ramach spotkania uczniowie poznali zasadę 3xU (unikaj nadmiernej produkcji śmieci, użyj ponownie, utylizuj), przypomnieli sobie jak prawidłowo segregować śmieci wg 11 kategorii oraz dowiedzieli się czym są elektrośmieci i co powstaje po poddaniu ich procesom recyklingu. Wychowankowie świetlicy mieli okazję na własne oczy zobaczyć czym jest przemiał, regranulat i ścinkowiórki oraz jak wygląda pozyskany ze zużytych baterii elektrolit. Serdecznie dziękujemy pani Urszuli Snopek za przypomnienie nam wszystkim, że każdy z nas wprowadzając drobne zmiany w codziennych nawykach może znacząco wpłynąć na poprawę środowiska naturalnego.

• Sukcesy naszych uczniów na 69. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim!

Ostatni tydzień upłynął w Wielickim Centrum Kultury pod znakiem eliminacji gminnych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Nasi uczniowie, będący jednocześnie członkami Szkolnej Grupy Teatralnej, przygotowywali się do niego z prawdziwą pasją. Ich zaangażowanie było ogromne.

I choć nie wszyscy zdobyli miejsca na podium, wszytkim gratulujemy! Jesteśmy dumni z talentu i pracowitości naszych przedstawicieli. Jak powiedział Napoleon Bonaparte: "Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi".

• Poznajemy wiersze Jana Brzechwy

Jan Brzechwa to jeden z najpopularniejszych twórców dla dzieci, który stworzył dziesiątki kultowych wierszy dla najmłodszych. Wiersze Jana Brzechwy królują do dnia dzisiejszego i wciąż rozbawiają kolejne pokolenia dzieci.

Uczniowie klasy 1 b zaprezentowali dzieciom z klasy 0, najsławniejsze wiersze tego autora, po recytacji wierszy, wspólnie wykonali zadania sprawdzające znajomości wierszy.

• DZIEŃ LICZBY PI

Nowa galeria DZIEŃ LICZBY PI została dodana do albumu fotograficznego

Dzień ten obchodzony jest 14 marca, ponieważ w notacji amerykańskiej tę datę zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby Pi. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego (sławnego matematyka) i Alberta Einsteina (wybitnego fizyka).

• Sukcesy taneczne naszych uczniów

Maksymilian i Marta z klasy 5a brali udział w V Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Royal CUP, który odbył się 9 marca w Wieliczce na Hali Sportowej Solne Miasto i zdobyli pierwsze miejsce oraz awans do klasy tanecznej E.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Druk Powierdzenie woli - punkt przedszkolny:

Powierdzenie woli - punkt przedszkolny

Informacje o terminach i kryteriach rekrutacji do przedszkoli i klas I znajdują się na stronie gminy Wieliczka:

Terminy rekrutacji

• DZIENNIK ELEKTRONICZNY

• Prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania do dziennika.

Instrukcja logowania do dziennika  Żeby zalogować się do dziennika, proszę kliknąć w poniższą grafikę:

Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• Informacje na temat egzaminu ósmoklasisty znajdują się na następujących stronach:

• Dni dodatkowo wolne

• Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.

2 listopada 2023, 29 kwietnia 2024, 30 kwietnia 2024, 2 maja 2024, 14-16 maja 2024, 31 maja 2024.