• KONKURS "CHROMOSOMNIAKI"

            Jest taki dzień, kiedy bez wahania można założyć dwie różne skarpetki. To 21 marca, kiedy przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Data 21 marca nie jest przypadkowa - nawiązuje bowiem do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa. Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki nie do pary, nawiązują do "niedopasowania genotypowego, ale i społecznego, z jakim borykają się osoby zmagające się z zespołem Downa".

          • DRZEWO RECENZJI-WARTO CZY NIE WARTO PRZECZYTAĆ...

            Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie i Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Oddział w Krakowie.

            Przedmiotem Konkursu jest napisanie recenzji dowolnej książki dla dzieci i młodzieży.

            W tym roku mottem przewodnim konkursu jest cytat z utworu „Preludium” Czesława Jankowskiego: „Na listku róży dzieje zwykłej treści opiszę, …….”.

          • Dzień Kobiet

            Z Okazji Dnia Kobiet chłopcy w świetlicy podarowali dziewczynkom własnoręcznie zrobione bukieciki kwiatów. Wszystkim dziewczynkom życzymy dużo radości na co dzień☺️

          • Jak uczymy się o tkankach?

            Tkanki roślinne to niełatwy temat. Jak z nimi oswajali się uczniowie? Oglądali je pod mikroskopem, sami szukali o nich informacji, sprawdzali czy faktycznie tkanka przewodząca pełni swoją rolę. Doświadczenie z kapustą wyjątkowo się im udało. Na koniec musieli się jeszcze wcielić w rolę tkanki i biorąc pod uwagę jej cechy budowy oraz funkcje napisać CV. Trzeba było wybrać stanowisko, o które ubiega się tkanka w organizmie rośliny, zdecydować o preferowanej lokalizacji ( wewnątrz czy na zewnątrz), wykazać się kluczowymi kompetencjami i motywacją do pracy).

          • MODELE BEZKRĘGOWCÓW

            Uczniowie klasy 6a i 6b na podsumowanie zdobytej wiedzy o bezkręgowcach wykonali ich modele. Prace powstały z przeróżnych materiałów: włóczki, styropianu, masy solnej, gliny, plasteliny, modeliny, drutów. Na modelach musieli opisać i zaznaczyć odpowiednie części ciała. Najwięcej pojawiło się stawonogów. Wśród nich przedstawiciele skorupiaków: krab, rak; owadów: biedronka, pszczoła, ważki, motyle i dwa patyczaki (druciany i faktycznie „patykowy”) oraz pajęczaki: kilka pająków, okazały kleszcz i dwa skorpiony – jeden z drucików, a drugi jako wydruk z drukarki 3D. Wśród mięczaków zawitały ślimaki, małże (nawet z perłą). Dwie dżdżownice (jedna z żelek) reprezentowały Pierścienice. Wszystkiego pilnował długaśny tasiemiec. Szóstoklasiści wykazali się niezwykłą pomysłowością, a ich prace podziwiają teraz koledzy i koleżanki i to nie tylko z młodszych klas.

          • Wycieczka klasy 1 "B" do Muzeum Żywych Motyli

            Podczas wycieczki do Muzeum Żywych Motyli uczniowie mieli okazję wziąć udział w nietypowej lekcji przyrody. Podczas której zobaczyli wiele okazów motyli, papużki, pająka oraz jaszczurkę. Pani przewodnik opowiedział uczniom o cyklu życia motyla oraz tłumaczył jak należy się zachować, aby dotknąć motyla nie robiąc mu krzywdy. Motyle same często siadały na dzieciach sprawiając wiele radości.

          • Ogólnokrakowski konkurs układania grupowego puzzli na czas

            1 marca, podczas targów Book Game w Krakowie, odbył się ogólnokrakowski konkurs układania grupowego puzzli na czas. Uczniowie z naszej Szkoły wzięli udział w tych rozgrywkach. Rywalizowało ze sobą 10 czteroosobowych drużyn. Każdy uczeń otrzymał od Szkolnego Sklepiku "Stonka" obwarzanka oraz wodę mineralną, a na miejscu czekały na uczestników nagrody - puzzle 500 elementów.
            Pierwsze miejsce z czasem 49min 30s zajęła drużyna w składzie: Alan Gawlik, Sebastian Hnatuśko, Szymon Stafiński i Adam Banat.
            Na miejscu drugim stanęła drużyna w składzie: Szymon Flak, Krzysztof Wrzosek, Ksawery Materna i Kacper Buchała.
            Miejsce trzecie zajęły: Martyna Miękina, Julia Wójs, Jagoda Sznajder i Leila Khamin.

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 6414605
    • Druk Powierdzenie woli - punkt przedszkolny: 

      Powierdzenie woli - punkt przedszkolny

       

       

      Informacje o terminach i kryteriach rekrutacji do przedszkoli i klas I znajdują się na stronie gminy Wieliczka:

      Terminy rekrutacji

      • DZIENNIK ELEKTRONICZNY

      • Prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania do dziennika. 

        Instrukcja logowania do dziennika  Żeby zalogować się do dziennika, proszę kliknąć w poniższą grafikę:

        Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).

      • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

      • Informacje na temat egzaminu ósmoklasisty znajdują się na następujących stronach:

      • Dni dodatkowo wolne

      • Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.

        2 listopada 2023, 29 kwietnia 2024, 30 kwietnia 2024, 2 maja 2024, 14-16 maja 2024, 31 maja 2024.

    • Galeria zdjęć

        brak danych