Klasa 2 "B" w Izbie Leśnej w Niepołomicach.
Uczniowie klasy 2 "B" wzieli udziału w zajęciach przyrodniczo-leśnych prowadzonych przez leśników Nadleśnictwa Niepołomice. W trakcie zajęć dowiedzieli się o zwierzętach i rośliności znajdującej się w Puszczy Niepołomickiej. Pani leśnik zwróciła uwagę na odpowiednie zachowanie się w lesie, dbanie o naszą przyrodę. Uczniowie poszerzyli wiedzę o lesie, jego funkcjach, mieszkańcach oraz zagrożeniach.
Szkolny Talent Show
W dniu 5 grudnia odbył się w naszej szkole Talent Show zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. W konkursie uczniowie mieli możliwość zaprezentować swoje talenty i umiejętności przed publicznością. Nie zabrakło śpiewu, tańca, recytacji, gry na instrumentach oraz sztuk walki.
Wydarzenie poprowadzili Szymon Kłonica z klasy 7b oraz Julia Kursa z klasy 6b.
Występy oceniało wykwalifikowane jury w składzie: Magdalena Luraniec, Henryk Smęder, Maria Ptaszek, Katarzyna Kuczera, Magdalena Bajorek-Ciastoń oraz gość specjalny Magdalena Gessler. Uczniowie za swoje zwycięskie występy otrzymali nagrody, dyplomy i puchary.
Całe wydarzenie nie odbyłoby się bez wsparcia niezastąpionych pomocników z klasy 7b: Karola Siudy, Róży Sadkiewicz i Marii Wrony.
Dziękujemy również naszym sponsorom: Czarny Kot Catering oraz Szkolny Sklepik Stonka.
KOMÓRKA NA WESOŁO
Trudno zrozumieć i wyobrazić sobie piątoklasistom zawiłości budowy komórki roślinnej, zwierzęcej i bakteryjnej. Dlatego uczniowie na lekcji tworzyli ich modele. Wtedy łatwiej im zapamiętać nowe zagadnienia. Użyli przeróżnych materiałów – klocków, warzyw, owoców, plasteliny, koralików, baterii jako mitochondriów. Inni z kolei utrwalali te wiadomości w grze komórkowej. Musieli, biegając po szkole, zlokalizować odpowiednie punkty: jądro komórkowe jako sekretariat, który zarządza cała placówką czy kotłownię, która ogrzewa szkołę i wytwarza energię tak jak mitochondria…. Następnie rozwiązywali łamigłówki i zagadki, żeby wyszło hasło końcowe. Bo biologia to nie tylko trudne nazwy i skomplikowane procesy – to równie ż fajna zabawa.
Sąd nad Balladyną
Uczniowie klasy 7a zamienili salę języka polskiego w salę sądową. Postanowili dokonać sądu nad zbrodniarką Balladyną – bohaterką słynnego dramatu Juliusza Słowackiego. Udało się!
Zarzuty oskarżonej stawiali prokuratorzy Alicja Mastalska, Gabriela Piwowarska, Alan Gawalik i Maksymilian Seweryn – doskonale przygotowani, szybko i sprawnie przedstawiali kolejne materiały dowodowe i powoływali świadków. W roli Balladyny - Anna Treścińska. Obrońcami morderczyni zajęli się adwokaci: Aleksandra Poparda i Julia Żółcińska.
Kody do dziennika
W sprawie wygenerowania kodu do dziennika, prosimy o kontakt z Wychowczynią oddziału.
Warsztaty archeologiczne klasy 2 "B"
Klasa 2 "B" brała udział w warsztatach archeologicznych "Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu". W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się: czym zajmuje się archeolog, co to jest zabytek archeologiczny, czy archeolog naprawdę szuka skarbów i dinozaurów.
Podczas zajęć został im przybliżony starożytny Rzym, mieli okazję ułożyć mozaikiz marmurowych kostek, brali udział w manewrach z tarczami legionistów oraz wykonali z gliny starożytną grę planszową.
"Serce z Internetu"
W dniu 27.11.2024 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spektaklu teatralnym pt. „Serce z Internetu”, który odbył się w Nowohuckim Centrum Kultury. To poruszające i aktualne przedstawienie, w nowoczesny sposób ukazuje wpływ technologii i mediów społecznościowych na relacje międzyludzkie, emocje oraz tożsamość młodych ludzi.
Andrzejki w klasie 3a
28 listopada uczniowie klasy 3a wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Własnoręcznie przygotowali różnorodne wróżby, takie jak ciasteczka z wróżbą, balony z niespodzianką, kubeczki i losy. Rodzice zadbali o poczęstunek i napoje, a cała impreza odbyła się przy dźwiękach muzyki.
To był niezapomniany dzień pełen zabawy i magii.
Andrzejki klas pierwszych
Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. To czas czarów, wróżenia, przepowiadania co nas czeka w przyszłości. 1b również chciała zajrzeć w przyszłość, dlatego też wspólnie brała udział w tradycyjnych zabawach.
Na zdjęciach klasa 1b i 1c
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 6610153
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Strona dziennika elektronicznego:
Instrukcja-logowanie do dziennika: https://dziennik.vulcan.edu.pl/akz
Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).
Dni dodatkowo wolne
Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2024/2025 W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.
28-30 kwietnia 2025r.
2 maja 2025r.
13-15 maja 2025r.
20 czerwca 2025r.
Dniem wolnym od zajęć lekcyjnych jest również 14 października 2024 r. W tym dniu będzie zorganizowana opieka świetlicowa.
Office365
Strona logowania na konto w Office 365: Office 365 Login i hasło znajduje się w dzienniku elektronicznym w zakładce Dostęp Office365
Galeria zdjęć
brak danych