• Dyktando biegane

Uczniowie klas 5 i 6 przekonali się, że nauka ortografii nie musi być trudna. Połączenie nauki z zabawą na świeżym powietrzu, to świetna motywacja do zdobywania wiedzy. Zasady bieganego dyktanda są proste: uczniowie mają za zadanie podbiec do tekstu dyktanda zawieszonego w różnych punktach boiska , zapamiętać jak najwięcej, a następnie wrócić do swojej ławki i wpisać do zeszytu to, co zapamiętali. Okazało się, że nie tak łatwo zapamiętać tekst najeżony pułapkami ortograficznymi. Dyktanda ruchowe mają za zadanie rozwinąć umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz spostrzegawczość. Zmuszają do aktywności fizycznej i wywołują sporo śmiechu. Taki sposób utrwalenia zasad ortograficznych bardzo się wszystkim spodobał.

• Nasi uczniowie Mistrzami V Międzyszkolnej Ligi Debat Oksfordzkich!

4 kwietnia odbyły się półfinały i finał V Międzyszkolnej Ligi Debat Oksfordzkich w wielickiej Mediatece.

Nasza drużyna złożona z uczniów klasy 8a, w składzie: Adam Mazgaj, Wiktoria Zdebska, Szymon Panuś, Zuzanna Jarzyna, prowadzona przez Panią Wiolettę Mardyłę, wywalczyła tytuł Mistrza Międzyszkolnej Ligi Debat Oksfordzkich.

• Góra grosza

W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Góra grosza”. W ramach zbiórki zebrano ponad 24 kg monet na kwotę 389,48 zł!! Dziękujemy!!!

• PORANEK WIELKANOCNY

Dnia 26 III 24r. Klasy 1A, 2A i 3B przygotowały występ wielkanocny dla klas 0-3. Uczniowie zaprezentowali na scenie zwyczaje i obyczaje wielkanocne, zaśpiewali piosenki i przyśpiewki ludowe. Nie zabrakło również wielickiej Siudej Baby. Oddział przedszkolny wyrecytował świąteczny wiersz; wszyscy uczniowie zaśpiewali wspólnie piosenkę "Są takie święta raz do roku".

• Światowy Dzień Zespołu Downa

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa, dlatego też uczniowie naszej szkoły w pierwszy dzień wiosny ubrali dwie różne skarpetki. Celem akcji jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób wyposażonych w dodatkowy chromosom.

W naszej szkole z tej okazji został zorganizowany konkurs "Chromosomniaki" polegający na stworzeniu maskotki/kukiełki/pacynki, a także w wybranych klasach przeprowadzono warsztaty tematyczne poszerzające świadomość uczniów.

• UKŁAD WYDALNICZY NA STACJACH

Tym razem siódmoklasiści trochę inaczej zgłębiali anatomię człowieka. Podzieleni na grupy, z kartą szyfrów, wystartowali na stacje zadaniowe. Musieli odgadnąć rebus - NEFRON, dopasować usuwane przez organizm substancje. Przyporządkować narządy układu moczowego na modelu , który warto wspomnieć wykonała jedna z uczennic. Rozwiązać krzyżówkę dotyczącą funkcji elementów układu moczowego, podpisać części nerki. Wspomagali się oczywiście modelami, planszami i podręcznikiem. Później trzeba było tylko odszyfrować poszczególne literki do hasła głównego – BIOLOG. Lekcja minęła w przyjemnej atmosferze, pełna ruchu i zdrowej rywalizacji. Natomiast na zakończenie działu, zamiast sprawdzianu, na lekcji wykonali lapbooki. Wykazali się w nich zarówno wiedzą, jak i kreatywnością.

• Druk Powierdzenie woli - punkt przedszkolny:

Powierdzenie woli - punkt przedszkolny

Informacje o terminach i kryteriach rekrutacji do przedszkoli i klas I znajdują się na stronie gminy Wieliczka:

Terminy rekrutacji

• DZIENNIK ELEKTRONICZNY

• Prosimy o zapoznanie się z instrukcją logowania do dziennika.

Instrukcja logowania do dziennika  Żeby zalogować się do dziennika, proszę kliknąć w poniższą grafikę:

Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• Informacje na temat egzaminu ósmoklasisty znajdują się na następujących stronach:

• Dni dodatkowo wolne

• Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024. W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.

2 listopada 2023, 29 kwietnia 2024, 30 kwietnia 2024, 2 maja 2024, 14-16 maja 2024, 31 maja 2024.