• IIIB w Bullerbyn

• Lektura "Dzieci z Bullerbyn" niektórych przeraziła objętością, po przeczytaniu pierwszych stron okazało się, że czyta się ją z zapartym tchem. Klasa IIIB przez cały tydzień podczas wszystkich edukacji miała okazję spotkać Przyjaciół z Bullerbyn. Na edukacji polonistycznej każdy przedstawił wydarzenie, które wybrał jako najbardziej interesujące, wykonywaliśmy Karty Pracy ćwicząc umiejętność czytania ze zrozumieniem. Na edukacji matematycznej podliczaliśmy głosy oddane na bohaterów książki, którzy nas najbardziej zainspirowali. Na zajęciach komputerowych obejrzeliśmy film z cyklu "Nauka w plecaku" - poznając postać autorki Astrid Lindgren i jej ojczyznę Szwecję; wykonaliśmy rysunki w programie Paint3D. Na zakończenie przygody  lekturą wykonaliśmy na zajęciach technicznych Zagrody Dzieci z Bullerbyn w grupach.  Wych. K.Najder

• Gra planszowa jako powtórka? Czemu nie

• Chyba każde dziecko i dorosły kojarzy francuski serial animowany Alberta Barille’a „Było sobie życie”. Uczniowie klas czwartych przez trzy miesiące poznawali tajniki budowy ciała ludzkiego. Utrwalić wiadomości mogli sobie oglądając poszczególne odcinki bajki. Kultowa seria filmów w zabawny sposób opowiada dzieciom, jak funkcjonuje ich własne ciało. Na końcu zagrali w grę planszową. Wraz z Mistrzem odpowiadali na pytania z zakresu układów narządów, zdobywali globinki, płacili lekarstwami, niszczyli wirusa leukocytami itd. Emocji w grze było co nie miara.

• Dzień Liczby Pi

• 14 marca (wtorek) w naszej szkole odbędą się obchody Światowego Dnia Liczby Pi.

Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Data 14 marca nie została wybrana przypadkowo, a wprost przeciwnie z powodu skojarzeń z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi. Data „14 marca” zapisywana jest w USA, jako „3.14”, dlatego dużo amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.

Obchody w naszej szkole będą miały formę trzech konkursów, do udziału w których serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII

1. KONKURS PLASTYCZNO-MATEMATYCZNY na plakat pt. LICZBA PI

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej, którego motywem przewodnim jest liczba PI.

Praca powinna być wykonana własnoręcznie.

Technika wykonania pracy dowolna

Format pracy A4 lub A3, praca płaska.

Każdy z uczestników konkursu może zgłosić tylko 1 pracę.

Pod pracą należy umieścić następujące dane: imię, nazwisko, klasę.

Pracę przynosimy do szkoły do dnia 10 marca do p. K. Kuczery lub p. R. Palińskiej

2. KONKURS NA WIERSZ O LICZBIE PI

Przedmiotem konkursu jest napisanie wiersza o liczbie Pi

Wiersz przynosimy do szkoły do dnia 10 marca do p. K. Kuczery lub p. R. Palińskiej

3. KONKURS NA ZAPAMIĄTANIE JAK NAJWIĘKSZEJ ILOŚCI CYFR PO PRZECINKU ROZWINIĘCIA DZIESIĘTNEGO LICZBY PI.

Konkurs odbędzie się 14 marca.

Prosimy o zgłoszenia do konkursu do dnia 13 marca do p. K. Kuczery lub p. R. Palińskiej

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach, na laureatów 3 pierwszych miejsc w każdym konkursie czekają ciekawe i cenne nagrody!!!

Fundatorem nagród jest Sklepik Uczniowski "Stonka".

• Powiatowe zawody w tenisie stołowym

• 28 lutego 2023 odbyły się powiatowe, indywidualne zawody w tenisie stołowym. Nasza uczennica Aleksandra Lebiest z klasy 8a zajęła VI miejsce i awansowała do 1/2 finału wojewódzkiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Laboratoria przyszłości

• Podczas artystycznych zajęć dodatkowych 24.02.2023r. uczniowie klasy 4a, tworzyli przestrzenne elmenty za pomocą długopisów 3D. Dzięki bogatej wyobraźni uczniów, kreatywności oraz skupieniu i koncentracji powstały kolorowe mebelki. Stały się one częścią projektu na j. angielski.

#laboratoriaprzyszłości #laboratoriaprzyszlosci

• Laboratoria przyszłości

• Podczas zajęć dodatkowych 13.01.2023r. uczniowie mogli eksperymentować za pomocą tablicy z mikrokontrolerami – pomocy dydaktycznej do nauki i programowania. Jest to świetny wstęp do robotyki nawet dla najmłodszych.

#laboratoriaprzyszłości #laboratoriaprzyszlosci