• Wycieczka klas pierwszych do Jaskini Wierzchowskiej

• 28 września uczniowie klas pierwszych wybrali się do Wierzchowa, gdzie znajduje się najdłuższa,przystosowana do zwiedzania jaskinia w Polsce. Prowadzi przez nią wytyczona, bezpieczna i profesjonalnie oświetlona trasa, wiodącą poprzez kręty Przesmyk Długi, Salę z Kotłami i Hotelik oraz Salę Człowieka Pierwotnego do największej komory jaskiniowej - Sali Balowej. Dużą atrakcją jest obserwacja śpiących nietoperzy i pająków. Jaskinię uczniowie zwiedzali w towarzystwie przewodników, którzy zaprowadzili ich do sali, w której mogli się zapoznać z historią osadnictwa neolitycznego. Następnie, pod czujnym okiem kobiety pierwotnej ,,Neolitki" wzięli udział w zawodach sprawnościowych. Na koniec było ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawy na świeżym powietrzu. Zachęcamy do odwiedzenia Jaskini Wierzchowskiej wszystkich, żądnych przygód oraz ciekawych do poznania tajemnic z życia zwierząt i ludzi epoki neolitu.

• Wyniki konkursu plastycznego "Odpoczywaj na wsi" - etap szkolny

• Zakończył się etap szkolny konkursu plastycznego "odpoczywaj na wsi". Komisja spośród zgłoszonych prac wybrała po trzy prace z dwóch kategorii wiekowych.

Zwycięzcy etapu szkolnego z klas 1-3:

Eric Mangili z klasy 1a
            Borys Gruchała z klasy 3a
            Lena Wolska z klasy 3b

Zwycięzcy etapu szkolnego z klas 4-8:

Klaudia Koss z klasy 4b
            Dawid Janosz z klasy 7a
            Aleksandra Jantas z klasy 8b

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.