• 7a i 7c w Zalipiu

• Dnia 24 marca 2022 klas 7a i 7c uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych w Zalipiu. W okresie Świąt Wielkanocy Dom Malarek organizuje zajęcia warsztatowe pt. "Pisanki i palmy wielkanocne” Podczas zajęć uczniowie pod nadzorem malarek rozwijali swoje umiejętności artystyczne malując pisanki w tradycyjne, zalipiańskie wzory. Wykonali też kolorową palemkę. Udało się również zobaczyć piękną malowaną wieś Zalipie i jej słynne ukwiecone domy.

• W świetlicy szkolnej wesoły gwar

• Nauka i zabawa w świetlicy szkolnej trwa cały czas - wysokie budowle, pomysłowe konstrukcje, ciekawe
            i śmieszne gry. Jest czas na wesoła zabawę, ciekwe zadania jak również na naukę i koleżeńską pomoc.
            Prace plastyczne bardzo lubimy i wszelkie okazje obchodzimy:). W Walentynki, karnawał, tłusty
            czwartek działamy i do pracy się przykładamy, a w Dzien Kobiet świętujemy i prezenty przyjmujemy:).

Zebranie z rodzicami  15.03.2022 (wtorek)

1a – s. 13

1b -  s.12

2a – s.1

2b – s.2

2c – s.3

Zebranie z rodzicami  16.03.2022 (środa)

3a – s.1

4a – s.2

4b – s.8

5a – s.3

5b – s.7

Zebranie z rodzicami  17.03.2022 (czwartek)

7a – s.1

7b – s.2

7c – s.3

• Międzyszkolna Liga Debat Oksfordzkich

• W Międzyszkolnej Ligi Debat Oksfordzkich w Wieliczce wzięliśmy udział po raz pierwszy. Tegoroczne debaty odbywały się pod hasłem „Słowa tworzą rzeczywistość”.  Dyskutowaliśy na temat: Bezpłatne staże i praktyki powinny zostać całkowicie zakazane. Byliśmy drużyną propozycji.

Patronat merytoryczny nad debatami objęło Krakowskie Stowarzyszenie Mówców, którego reprezentanci objaśniali uczniom zasady formuły debat oksfordzkich. Naszej drużynie nie udało się przejść dalej. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą na przygotowanie się do trudnej sztuki debatowania w przyszłym roku. Wygranym życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach, a my mówimy: "Do zobaczenia za rok!".

• MODELE STAWONOGÓW

• Nowa galeria MODELE STAWONOGÓW została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie klasy 6 na podsumowanie zdobytej wiedzy o Stawonogach wykonali ich modele. Wykazali się niezwykłą kreatywnością. Prace powstały z włóczki, butelek plastikowych, styropianu, masy solnej. Uczniowie zbudowali Czarną wdowę, raka, biedronkę, skorpiona, a nawet terrarium z dwoma pająkami. Na modelach musieli opisać i zaznaczyć odpowiednie części ciała: segmenty, ilość odnóży krocznych, oczy, odnóża gębowe, czułki. Z zadaniem poradzili sobie wyśmienicie.

• PUNKT INFORMACYJNY DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY ORAZ RODZIN PRZYJMUJĄCYCH OSOBY Z UKRAINY

• W budynku wielickiego dworca autobusowego, przy ul. Dembowskiego 7b w godz. 9.00-17.00 funkcjonuje PUNKT INFORMACYJNY DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY ORAZ RODZIN PRZYJMUJĄCYCH OSOBY Z UKRAINY, w którym w godzinach 13.00-16.00 codziennie w bezpośredniej rozmowie lub telefonicznie nr tel. 573336950 można uzyskać informacyjne wsparcie w następujących obszarach tematycznych: zakwaterowania w domach prywatnych, pomocy psychologicznej, edukacji szkolnej, świadczenia z pomocy społecznej, porad prawnych.

• Konkurs świetlicowy

• Świetlica szkolna zaprasza do udziału w konkursie ''Robot z recyklingu" - wykorzystaj nie wyrzucaj - technika i pomysłowość dowolna. Prace składamy do 20 marca w świetlicy szkolnej.