• Informacja ZUS - Świadczenie 300+

• 06.07.2021 10:12
        • Szanowni Państwo,

od 1 lipca 2021 r. świadczenie (tzw. 300+) w ramach programu "Dobry Start” będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wnioski będą Państwo mogli składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r., wyłącznie drogą elektroniczną, poprzez:

portal Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,

portal Emp@tia lub

serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość.

• Informacja na temat szczepień dzieci

• 01.07.2021 09:32
        • Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II zwrócił się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o możliwości zaszczepienia dzieci oraz o dostępności wolnych terminów wykonania szczepienia przeciwko COVID-19. Populacyjny punkt szczepień Szpitala dysponuje wolnymi terminami na I dawkę szczepienia przeciwko COVID-19. Dostępna jest szczepionka mRNA Pfizer-BioNTech. Data przyjęcia II dawki jest wskazywana bezpośrednio podczas przyjęcia I dawki, jednak ze względu na rozpoczynający się okres wakacyjny Szpital oferuje elastyczny dobór daty II dawki szczepienia.
        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

• 22.06.2021 21:31
        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 25 czerwca według harmonogramu spotkań z wychowawcami:

kl. 7,8 - godz.8
          kl. 1,2 - godz. 8.30
          kl. 4,5,6 - godz. 9.00
          kl. 3 - godz. 9.30

Przydział sal będzie zamieszczony na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy informacyjnej w szkole.

Rodzice mogą wejść do szkoły. Obowiązuje dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły, maseczka.
        • Konkurs „Zwierzęta w Lapbook’u”

• 21.06.2021 19:29
        • W czerwcu rozstrzygnięty został międzyszkolny konkurs pt. „Zwierzęta w Lapbook’u”. W eliminacjach uczestniczyli uczniowie z trzech szkół: Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Śledziejowicach, Szkoły Podstawowej im. J.Korczaka w Węgrzcach Wielkich oraz Szkoły Podstawowej im.M.Szarka w Grabiu. Z naszej szkoły napłynęło kilkanaście prac.

• Informacja Ministerstwa Edukacji i Nauki

• 14.06.2021 12:29
        • Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Przygotowaliśmy informacje dla szkół i placówek w tej sprawie. Wraz z Ministerstwem Zdrowia opracowaliśmy także rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. Wszystkie materiały zostaną przekazane do szkół za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.