• Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

• 23.08.2020 21:06
        •    Śledziejowice, dn. 26 czerwca 2020r.

Szanowni Rodzice,

Proszę przyjąć podziękowania za wsparcie, jakiego udzielali Państwo Szkole oraz gratulacje dla Państwa Dzieci, za ich ciężką pracę i wytrwałość w tak trudnych i niezwykłych dla nas wszystkich warunkach zdalnego nauczania.

Dziękujemy za życzliwość i wyrozumiałość oraz słowa wsparcia z Państwa strony.

Radzie Rodziców dziękujemy za wspomaganie organizacji życia szkolnego. Szczególnie dziękujemy za ogromne zaangażowanie związane z wyborem i zakupem nagród dla najlepszych uczniów.

Przekazuję dla wszystkich Rodziców podziękowania od Rady Rodziców za  życzliwość i pomoc w pracy na rzecz szkoły oraz wpłaty dokonane na fundusz Rady Rodziców.

Życzymy Państwu oraz Państwa Dzieciom spokojnych  i bezpiecznych wakacji.

Barbara Nowak

• HOT 16 CHALLENGE 2

• 22.06.2020 16:19
        • W czasie pandemii dużą popularnością cieszy się wyzwanie HOT 16 CHALLENGE 2, w którym to ludzie z różnych dziedzin społecznych rapując przyczyniają się do zbiórki funduszy na rzecz służby zdrowia.
          Uczniowie naszej szkoły podjęli wyzwanie rzucone im przez polonistkę i ułożyli własne „rapsy”, które zamieszczamy poniżej. Sami przyznajcie – dali radę :)

• Ratujmy Biebrzański Park Narodowy - Konkurs plastyczny

• 27.04.2020 11:18

• Dlaczego w Parku zrobiło się cicho?
          Kilka dni temu był Dzień Ziemi a teraz płonie Narodowy Park Biebrzański.

Powierzchnia pogorzeliska sięga ponad 6 tys. hektarów. Płonie las, bagienne łąki, torfowiska, a w nich zwierzęta, płazy, gady, owady, ptaki... . W tej chwili pożar jest widoczny z satelity, a dym sięga centralnej Polski. Klęskę można przyrównać do pożarów australijskiego buszu.

Niestety są ofiary pożaru Biebrzańskiego Parku Narodowego. To zamieszkujące ten teren zwierzęta. Z  każdym hektarem giną nowonarodzone łosie, sarny, jelenie i dziki…  jaja, pisklęta… giną zwierzęta w obronie gniazd i młodych. Pomóżmy bezbronnym zwierzętom, które ucierpiały w pożarze.

Z zebranych prac stworzymy galerię i rozreklamujemy Biebrzański Park Narodowy.

Ogłaszam konkurs plastyczny:
          Zdjęcia prac powinny zostać wysłane na adres e-mailowy: zyblikiewicza@wp.pl. Prace plastyczne powinny być wykonane samodzielnie, techniką dowolną - może to być rysunek, kolaż, wycinanka czy wyklejanka z plasteliny. Termin oddania prac - do 10 maja.

NAGRODY:

Miejsca na podium premiowane będą nagrodą rzeczową a wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostaną docenieni za aktywną postawę.

JURY:
          p. Katarzyna Węgrzyńska
          p. Maria Ptaszek
          p. Renata Palińska
          p. Ewa Flaga

ORGANIZATOR:
          Katarzyna Węgrzyńska  - Nauczyciel geografii
        • KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA I GMINY WIELICZKA - ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH

• 15.03.2020 18:17
        • W dniu dzisiejszym, tj. 11 marca została podjęta przez Administrację Rządową decyzja o zamknięciu -  od poniedziałku, na okres dwóch tygodni do odwołania - wszystkich żłobków, przedszkoli, szkół oraz uczelni wyższych w całej Polsce. W związku z wprowadzonymi wymogami bezpieczeństwa zaleca się, aby już od jutra, o ile to możliwe dzieci pozostały w domu pod opieka bliskich. Zgodnie  z komunikatem rządowym zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze. Prosimy o śledzenie na bieżąco komunikatów GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektorów szkół.

Artur Kozioł

Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczki

• AKCJA PIELUSZKA DLA ZAJĄCZKA

• 01.03.2020 20:35
        • Jest to kolejna akcja realizowana w ramach konkursu „Szkoła z pasją pomagania”.

W ramach akcji od 2 do 13 marca będziemy zbierać pieluszki i środki higieniczne, które zostaną przekazane dla podopiecznych Hospicjum Alma Spei w Krakowie.

• WYSTAWA "TO LUBIĘ"

• 01.03.2020 20:16
        • 23 marca (w poniedziałek) Szkolne Koło Wolontariatu „Podaj dłoń” organizuje w Szkole Podstawowej w Śledziejowicach wystawę „To lubię”. Wystawa odbędzie się na sali gimnastycznej.