• Strona główna
  • https://sspsledziejowice.edupage.org/a/deklaracja-dostepnosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQ1MSZzdWJwYWdlPTM%3D
  • Wydarzenia
          • Konkurs Recytatorski w języku angielskim

          • 07.05 w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski w języku angielskim, do którego przystąpiło 14 uczniów. Mogli oni wykazać się nie tylko umiejętnościami językowymi, ale także aktorskimi. Te najlepiej, w kategorii uczniów kl. IV- VI, zaprezentowała Gabriela Piwowarska z kl. 6a zajmując I miejsce, drugą nagrodę zdobyła Urszula Bobek z kl. 5a, a trzecią Julian Piwowarski z kl. 4b, wyróżnienia otrzymali: Anna Jopek z kl. 5a i Szymon Mieszaniec z kl. 5b. W kategorii uczniów kl. VII – VIII jury najbardziej spodobał się występ Emilii Batko z kl. 8a, II miejsce ex aequo przypadło Adamowi Mazgajowi i Szymonowi Panusiowi z kl. 8a, trzecią nagrodę zdobyła  Maja Janisz z kl. 8b z Węgrzc Wielkich. Zwycięzcom gratulujemy, a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród. 

          • BRD 2024

          • dniu 07.05.2024 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom eliminacji Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza szkoła zdobyła III miejsce w składzie: Małgorzata Luraniec, Jan Węgrzyński, Adam Mazgaj.

            Serdecznie gratulujemy!

             

          • Sukces w konkursie międzynarodowym !!!

          • Nowa galeria Sukces w konkursie międzynarodowym !!! została dodana do albumu fotograficznego

            Kilkunastu uczniów  naszej szkoły wzięło udział w XVIII Międzynarodowym Przeglądzie Plastycznym  „Ogród piękna i radości. Wielobarwne owady”. Organizatorem przedsięwzięcia był Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Nasi uczniowie wykonali piękne rysunki oraz modele owadów i innych zwierząt, które można spotkać w ogrodzie. W tym roku nadesłano rekordową ilość 1394 prac                z różnych regionów Polski oraz z Ukrainy, Bułgarii, Węgier , Izraela czy nawet odległych Chin. Nasza uczennica Emilia Batko z kl8a zdobyła zacne wyróżnienie. Wykonała pracę przestrzenną – „ Pająki w ogrodzie”. Serdecznie gratulujemy sukcesu !!!

          • Dzień Ziemi w Śledziejowicach

          • Nowa galeria Dzień Ziemi w Śledziejowicach została dodana do albumu fotograficznego

            22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzieci przygotowały na tę okoliczność na lekcjach plastyki plakaty, które zdobią korytarze szkolne. Na lekcjach geografii niektórzy odczytywali  kody QR i  rozszyfrowywali zagadki                  o tematyce ekologicznej. Przez dwa dni w szkole również trwał konkurs Rekordy Polskiej Fauny.  W całym budynku rozwieszone były ilustracje wraz z opisami                            kilkunastu polskich zwierząt, które w różnych kategoriach okazywały się najlepsze. Dzieci na przerwach  szukały odpowiedzi na 11 pytań np.: Jaki jest najdłuższy polski wąż? Który ptak jest  najcięższy ? Jak nazywa się najmniejszy ssak ?  Najlepsza okazała się Ala Mastalska i Gabrysia Piwowarska z kl 6a. Dzień Ziemi  minął bardzo aktywnie, zaangażował uczniów i dostarczył  wiele emocji.

          • "Drzewo Recenzji - warto czy nie warto przeczytać"

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji konkursu „Drzewo Recenzji - warto czy nie warto przeczytać" organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.

             

            Celem Konkursu jest rozwijanie twórczości literackiej dzieci i młodzieży oraz ich aktywności twórczej, a także rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Konkurs adresowany do uczniów z klas III – VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa małopolskiego. Przedmiotem Konkursu było napisanie recenzji dowolnej książki dla dzieci i młodzieży. Mottem przewodnim tegorocznej edycji był cytat z utworu „Preludium” Czesława Jankowskiego:  „Na listku róży dzieje zwykłej treści opiszę, …”.

             

            Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

            W kategorii klas I-IV:

            • nagrodę otrzymał:

            Antonii Budny z klasy IV b

            • wyróżnienie otrzymał

            Błażej Babiński z klasy III a

             

            Wyróżnienia za szatę graficzną prac zdobyli:

            Dawid Janosz z klasy VIII a

            Piotr Janosz z klasy V a

             

            Laureatom serdecznie gratulujemy!

          • ,,To i owo o ekologii " w klasie 2a

          •  22 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Matki Ziemi uczniowie klasy 2a wzięli udział w ciekawych zajęciach o tematyce ekologicznej prowadzonych przez panią Marię Sierant. Na początku przenieśli się do sali rozpraw, gdzie odbył się sąd nad... ropuchą. Po burzliwych obradach wysoki sąd ogłosił wyrok i uznał, że ropucha jest pożyteczna w walce ze szkodnikami ogrodów i pól. Podczas zajęć została poruszone także problematyka segregowania śmieci i dbania o środowisko. W tym niezwykłym dniu uczniowie wzięli też udział w przemarszu ekologicznym.

          • Płazy i gady

          • Nowa galeria Płazy i gady została dodana do albumu fotograficznego

            Klasa 6a utrwalała płazy i gady występujące w Polsce. Szóstoklasiści na lekcji, pracując w parach, lepili z plasteliny wybrane wcześniej gatunki. Robota paliła się im w rękach, żeby zdążyć na czas. Powstałe piękne okazy gadów: Żółw błotny, Zaskroniec zwyczajny, Żmija zygzakowata, Jaszczurka żyworodna, Jaszczurka zwinka oraz płazów: Salamandra plamista, Traszka grzebieniasta, Ropucha szara, Rzekotka drzewna, Żaba moczarowa, Kumak górski. Uczniowie, w oparciu                   o podręcznik, internet i atlasy,  zadbali o charakterystyczne elementy budowy oraz ubarwienie. Na koniec opowiedzieli o nich jeszcze kilka słów. Teraz modele zdobią parapet w sali biologicznej i przyciągają uwagę kolegów  i koleżanek z innych klas.

          • „Mega Mózgi” w klasach VII

          • Nowa galeria „Mega Mózgi” w klasach VII została dodana do albumu fotograficznego

            W trakcie zgłębiania tajników układu nerwowego człowieka              w klasach VII nie zabrakło akcentu plastycznego. Uczniowie zrobili sobie czapki/kaski w kształcie mózgu. Utrwalili w ten sposób budowę mózgowia, nazwy płatów  oraz ośrodki w nich zlokalizowane. Jednym słowem – czacha dymiła Mózg z wypełnieniem pełnym

            W takich niecodziennych nakryciach głowy niektórzy paradowali na przerwach wzbudzając niemałe zainteresowanie społeczności szkolnej.

          • Cykliczne warsztaty integrujące w klasie 4b

          • W klasie 4 b  pedagog i psycholog szkolny rozpoczęły cykl warsztatów mających na celu wzmocnienie relacji między uczniami, integrację zespołu klasowego, ze zwróceniem szczególnej uwagi na szacunek, tolerancję i akceptację drugiej osoby.  Dzieci otrzymały do wykonania zadania w losowo wybranych grupach. Miały wskazać na wspólne  cechy, które łączą osoby z danej grupy. Fajną zabawą okazało się ćwiczenie "Pozytywa harmonijka" - podczas której, każdy o każdym miał napisać coś pozytywnego. Na samym końcu uczniowie otrzymali kartę do samodzielnej pracy "Ja w mojej klasie" . Warsztaty te będą odbywały się cyklicznie. Za ich realizację odpowiedzialne są: Klaudia Wrona , Alicja Kość-Bryndal.

          • Uczta na Olimpie

          • Klasy piąte podsumowały na języku polskim swoje wiadomości mitologiczne. Każdy z uczniów miał wcielić się w rolę wcześniej wybranego boga greckiego oraz zaprezentować jego sylwetkę przed koleżankami i kolegami z klasy oraz zaproszonymi gośćmi. W trakcie prezentacji na dobre trwała uczta, podczas której „ bogowie” degustowali przysmaki kuchni greckiej. 

            Zarówno piątaki, jak i ich rodzice,stanęli na wysokości zadania w stworzeniu niesamowitych stylizacji swoim boskim dzieciom. Boskość biła od każdego ⚡ Był również nektar i ambrozja, bo cóż to za uczta bez pokarmów zapewniających nieśmiertelność 😉

          • Przedsiębiorcza klasa 7b!

          • 15 kwietnia klasa 7b udała się do Parku Trampolin w Krakowie, gdzie wzięła udział w cennej lekcji przedsiębiorczości połączonej z zabawą. Uczniowie pracowali w grupach nad stworzeniem swojej wizji parku trampolin, mając do dyspozycji dwa miliony złotych. Najlepsza okazała się grupa złożona z dziewczyn: Hanny Kołodziej, Amelii Piórkowskiej, Julii Koloch, Aleksandry Raciborskiej, Doroty Lizak oraz Anny Zarywskiej! Gratulujemy świetnej współpracy i celnych inwestycji! 

          • "Manggha" Muzeum Sztuki

          • W dniu 16.04.2024 r. klasa 4c miała okazję wybrać się do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie. Dzieci brały udział w zwiedzaniu muzeum oraz warsztatach. Podczas zwiedzania muzeum mogli podziwiać piękne dzieła sztuki, w tym unikatową wystawę drzeworytów z kolekcji Feliksa „Mangghi” Jasieńskiego, gdzie doświadczyli, że jednym z głównych motywów tych dzieł są góry, a zwłaszcza szczyt Fuji. Zapoznani zostali również bliżej z kolelekcją "Hiroshige". Na warsztatach poznali stolicę Japonii - Tokio oraz kulturę i religię japońską. Uczestniczyli również w prezentacji połączonej z prelekcją o Japonii oraz w zajęciach ze sztuki origami, gdzie z zaciekawieniem tworzyli swoje prace według instrukcji. Największą atrakcją dla nich było origami, gdzie nauczyli się wykonywać hełm samuraja oraz lisa.

          • Sukcesy ucznia Ksawerego Harasima

          • Na odbywających się w dniach 13-14 kwietna 2024 r. we Wrocławiu Letnich Parapływackich Mistrzostwach Polski Juniorów KSAWERY HARASIM (VIb) zdobył 4 medale:

            -medal srebrny na dystansie 50 m stylem motylkowy

            -medal brązowy na dystansie 100 m stylem klasycznym

            -medal srebrny na dystansie 50 m stylem klasycznym

            -medal brązowy na dystansie100 m stylem motylkowym.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Teatr Jednego Aktora - sukces naszej uczennicy!

          • Alicja Mastalska drugi rok z rzędu wywalczyła wysokie, II miejsce w kategorii: Turniej Jednego Aktora, na etapie powiatowym 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbywa się co roku w Wielickim Centrum Kultury. Uczennica jest członkiem Szkolnej Grupy Teatralnej i wraz z nią również osiąga sukcesy. Tym razem, podobnie jak rok temu, postanowiła spróbować swoich sił w występie indywidualnym i poszło jej świetnie! 

            Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Rodziców Alicji, którzy wspierają ją w rozwijaniu swojej pasji, są obecni na każdym jej indywidualnym występie, a także mają bezpośredni udział w sukcesie uczennicy, żywo angażując się w przygotowania ich córki do występu i pomagając jej w jego organizacji. 

          • Wycieczka klas drugich do Krakowa

          •   9 kwietnia klasy drugie pojechały do Krakowa. Zaczęliśmy od wizyty w Filharmonii. Pan Mateusz Kluza zapoznał dzieci z historią tej instytucji i sylwetką patrona - Karola Szymanowskiego. Wzięliśmy też udział w próbie orkiestry i warsztatach muzycznych. 

               Następnie, korzystając z pięknej pogody, wybraliśmy się na spacer na wzgórze wawelskie. Atrakcją było spotkanie z ziejącym ogniem legendarnym smokiem wawelskim. Przed jego pomnikiem wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

               Ostatnim punktem programu były warsztaty w Krakowskiej Manufakturze Czekolady. Uczniowie poznali historię powstania czekolady oraz samodzielnie wykonali smakowite pralinki. 

               Wycieczka wzbogaciła wiedzę dzieci oraz dostarczyła ciekawych wrażeń.

          • Uczniowie klasy VIb na Zielonej Szkole w Sidzinie w Beskidzie Żywieckim

          • Wspaniała pogoda sprzyjała uczniom w poznawaniu malowniczej okolicy. Na terenie lokalnego skansenu wzięli udział w Quescie dotyczącym historii Sidziny. W ramach warsztatów artystycznych stworzyli własnoręcznie Rainmakery – instrumenty muzyczne imitujące dźwięki deszczu a także ozdabiali ceramikę. Uczniowie integrowali się podczas leśnych wycieczek, gier zespołowych na boiskach oraz wspólnych wieczorów. 

          • Ekonomia na co dzień – sukces naszego ucznia!

          • Uczniowie klas 7-8 biorą udziału w ogólnopolskim programie „Ekonomia na co dzień”, poprzez udział w konkursach z dziedziny ekonomii. Zagadnienia programu dotyczą elementarnych pojęć ekonomicznych, np. podaż, popyt, koszt alternatywny, budżet. Uczniowie uczą się m.in.: kreowania własnego wizerunku, gospodarowania posiadanymi zasobami, zarządzania czasem, planowania i konsekwentnego realizowania wyznaczonych celów, przewidywania skutków własnych działań, gospodarowania finansami, oszczędzania i lokowania środków finansowych, sporządzania budżetu osobistego, budżetu przedsięwzięcia, bezpiecznego korzystania z usług banku, korzystania z praw konsumenta. Planują własną karierę zawodową poprzez wytyczanie ścieżki edukacyjnej i przekonują się o istnieniu zależności między sukcesem w życiu zawodowym, a wykształceniem, kreatywnością i umiejętnością dostosowania się do zmieniającej się struktury rynku pracy.

            W internetowym ogólnopolskim konkursie „Bezpieczny konsument” w gronie 25 laureatów znalazł się Adam Mazgaj z klasy 8a. Gratulujemy!!!