Nasza szkoła w tym roku szkolnym przystąpiła do projektu "Każdy inny- wszyscy równi". Ma on na celu uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE), rozwijanie empatii oraz tolerancji, a także likwidowanie uprzedzeń wobec osób ze SPE.
"Każdy inny - wszyscy równi"
EuroWeek – Szkoła Liderów
Zapraszamy chętnych uczniów klas 7- 8 do udziału w projekcie edukacyjnym EuroWeek – Szkoła Liderów.
„EuroWeek-Szkoła Liderów” to obóz szkoleniowy przygotowany przez Fundację Euroweek. Uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z całego świata (z Wietnamu, Kenii, Niemiec, Kolumbii, Turcji, Azerbejdżanu, Indonezji, Indii oraz Rumunii). Uczestnicy szkolenia komunikują się w języku angielskim, poznają kraje z których pochodzą wolontariusze Fundacji, ich zwyczaje, kulturę, muzykę oraz tańce narodowe. Zajęcia prowadzone są w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń.
Strona internetowa fundacji: https://euroweek.pl
Relacje z poprzednich edycji dostępne na Facebooku.
ZAKWATEROWANIE:
Młodzież zostanie zakwaterowana: w Ośrodku Wczasowym "SILESIA" w Długopolu Dolnym, w Ośrodku Wczasowym "Aleksander" w Długopolu Zdroju, w Ośrodku Wczasowym "Słoneczna" w Międzygórzu, w "Willa Góralka" w Międzygórzu, w "Willa Wiktoria" w Różance, w Pensjonacie "Melafir" w Lądku Zdroju, w Hotelu "Abis" w Bystrzycy Kłodzkiej lub innym miejscu noclegowym o podobnym standardzie. Warsztaty, zakwaterowanie oraz wyżywienie (3 x dziennie) znajdują się w tym samym obiekcie.
Proponowane wycieczki fakultatywne (za dodatkową opłatą)
MIĘDZYGÓRZE: Zapora wodna, Wodospad Wilczki, Ogród Bajek, Sanktuarium Maria Śnieżna na Górze Iglicznej
BYSTRZYCA KŁODZKA: Muzeum Zapałek, Wieża widokowa (Brama Wodna), Spacer po rynku
KŁODZKO: Spacer po Starym Mieście oraz czas wolny Zwiedzanie Twierdzy Kłodzko
ZŁOTY STOK: Zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku
DUSZNIKI ZDROJ: Muzeum Papiernictwa
KLETNO: Jaskinia Niedźwiedzia
WAŁBRZYCH; Zwiedzanie Zamku Książ
KUDOWA ZDRÓJ: Kaplica Czaszek, Muzeum Zabawek
Termin: 18- 22 listopada 2023r.
Cena: 569 zł + dojazd
Wpłata zaliczki w kwocie 100zł do 24 września
Zapisy: u nauczycieli j. angielskiego: Agaty Włodarczyk i Renaty Młynarczyk-Paszkot
Liczba miejsc ograniczona!
Legitymacje szkolne
Uczniowie klas pierwszych zdjęcia do legitymacji przynoszą do wychowawczyni.
Uczniowie klas starszych mają legitymacje ważne do końca września.
Dostęp do dziennika
W sprawie dostępu do dziennika proszę kontaktować się z wychowawczynią.
Zamawianie i odwoływanie obiadów
Rodzice mogą zamawiać:
telefonicznie w godzinach 8.00-10.00 tel. 531 731 133
lub przy wejściu do szkoły przez okienko dyżurki w godzinach 8.00 – 10.00
Uczniowie mogą zamawiać obiady w szkole w godzinach 8.00 – 10.00
CENY OBIADÓW
Cały obiad (z kompotem) 15 zł
II danie 12,00 zł
Zupa 4,00 zł
Abonament (cały miesiąc) 14 zł/dzień
Rozpoczęcie roku szkolnego - 4 września 2023
Aby powiększyć, proszę kliknąć na obraz.
Klasy pierwsze 2023/2024 i wyprawka
Listy klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024 są umieszczone na drzwiach wejściowych szkoły.
Gminne zakończenie roku szkolnego 2022/2023
W czwartek 22 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Miasta i Gminy Wieliczka oraz dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół, przedszkoli, szkoły muzycznej i żłobka.
Okolicznościowe przemówienie wygłosił Artur Kozioł-Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka oraz Tadeusz Luraniec- Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce. Głos zabrali także Barbara Nowak - dyrektor szkoły i Rafał Rozumek – przewodniczący Rady Rodziców. W swoim wystąpieniu Pan Burmistrz podziękował wszystkim za starania i dorobek całorocznej współpracy. Tadeusz Luraniec wyraził olbrzymią radość z rozpoczynającej się wyczekiwanej rozbudowy szkoły i podziękował za wszelką pomoc w tym zakresie.
Program artystyczny przygotowali uczniowie z koła teatralnego pod kierunkiem pani Wioletty Mardyły. Zgromadzeni goście wysłuchali również cz. I Małego koncertu Wilhelma Poppe w wykonaniu uczennicy Alicji Dyl.
Prowadzacy wydarzenie - Marta Wrzosek i Jakub Stafiński, uczniowie kl. 8c, w imieniu wszystkich dzieci, uczniów gminy Wieliczka złożyli obecnym podziękowania:
„Za uśmiech, dobre słowo,
zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało
i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze.
Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi
i przekonywanie, że możemy zrobić więcej, niż się spodziewamy.
Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.
Za przełamanie strachu do rzeczy nieznanych i niezrozumiałych…”
fot. Miasto i Gmina Wieliczka
12
Tytuł najlepszego ucznia 2022/2023
Decyzją Rady pedagogicznej tytuł najlepszego ucznia otrzymał Jakub Stafiński zklasy 8c. 22 czerwca 2023 roku w wielickim magistracie otrzymał List Gratulacyjny z rąk Pana Burmistrza Artura Kozioła. Serdecznie gratulujemy!
Relacja z wydarzenia:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=652374420263605&id=100064731574540
Wakacje
Po roku pełnym nauki, przygód, zabawy, nowych znajomości i przyjaźni czas na zasłużony odpoczynek☺️Żegnamy się dziś z Wami my wychowawcy z świetlicy i życzymy szczęśliwych, beztroskich oraz pełnych słońca wakacji. Do zobaczenia we wrześniu ❤️
Poszukiwania skarbów lasu
Nowa galeria Poszukiwania skarbów lasu została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie podczas lekcji biologii zostali zaangażowani w grę terenową pt."Poszukaj skarbów natury". Gra polegała na znalezieniu odpowiednich materiałów w terenie.Taka lekcja połączyła w sobie naukę i zabawę.Ta forma pracy bardzo podobała się dzieciom.
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II
Piękne witraże przedstawiające świętych i błogosławionych oświecają nas w kościołach kolorowym światłem, tak jak wiara, która przyświecała tym dostojnym postaciom w czasie ich pełnego heroiczności cnót życia. Postacie te są wyjątkowe. Nie trafiają się często w naszym najbliższym otoczeniu. W ostatnich 150 latach możemy ich wymienić zaledwie kilku: św. Brat Albert Chmielowski ur. w Igołomii, św. siostra Faustyna swój nowicjat i postulat odbywała w Łagiewnikach, św. Maksymilian Kolbe - męczennik z Auschwitz, św. Zygmunt Gorazdowski urodzony w Sanoku, św. Józef Pelczar ur. w Korczynie koło Krosna- rektor UJ, św. Rafał Kalinowski z klasztoru w Czernej koło Krzeszowic, św. Józef Bilczewski ur. w Wilamowicach koło Kęt.
27 kwietnia 2014 dołączył do nich Jan Paweł II, który sam wspominał, że święci mieli wielki wpływ na jego drogę życiową. W swojej książce „Dar i tajemnica” wymienia: św. Jana od krzyża –„W pewnym okresie zastanawiałem się nawet, czy nie powinienem wstąpić do Karmelu”, św. brata Alberta –„dla mnie jego postać miała znaczenie decydujące, ponieważ w okresie mojego własnego odchodzenia od sztuki, od literatury i od teatru, znalazłem w nim szczególne duchowe oparcie i wzór radykalnego wyboru drogi powołania”. Wspomina także: „Gdy przekraczałem granicę parafii w Niegowici, uklęknąłem i ucałowałem ziemię. Nauczyłem się tego gestu chyba od Św. Jana Marii Vianneya” oraz w innym miejscy książki pisze: „Pochodzenie owego „Totus Tuus” bierze początek właśnie od św. Ludwika Marii Grignion de Montfort”. Za przykładem św. siostry Faustyny Jan Paweł II stał się apostołem miłosierdzia.
Mamy to szczęście, że mieszkamy w okolicach, w których żył, przebywał lub odwiedzał święty naszych czasów - Jan Paweł II. Wielu z nas ma wzruszające wspomnienia i pamiątki ze spotkań z papieżem. Byliśmy uczestnikami Jego pielgrzymek i Światowych Dni Młodzieży. Starsze pokolenie pewnie pamięta wizytacje biskupa Wojtyły w naszych parafiach. Trzeba o tym opowiadać. Ponieważ byliśmy świadkami tych wydarzeń, to na nas ciąży obowiązek przekazania zasług i nauczania Ojca Świętego przyszłym pokoleniom.
Świadomi tego obowiązku nauczyciele szkoły im. Ojca św. Jana Pawła II w Śledziejowicach zorganizowali Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II. Patronat nad konkursem objęli: burmistrz MiG Wieliczka Artur Kozioł oraz proboszcz parafii Strumiany ks. Józef Marek. Konkurs miał na celu stworzenie możliwości poszerzenia i sprawdzenia wiedzy o życiu, i nauczaniu naszego papieża, odkrycie bogactwa Jego nauczania, skłonienie młodych ludzi do refleksji nad swoim życiem oraz zachęcenie do rozwijania własnej osobowości.
W finale konkursu, który odbył się w dniu 17 maja wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z Śledziejowic oraz Węgrzc Wielkich. W kategorii quizu wiedzy z biografii papieża wzięło udział 19 uczniów. I miejsce zajęła Alicja Książek, II miejsce Justyna Koza, III miejsce Dominik Lizak. W kategorii prezentacja multimedialna na temat „Jan Paweł II i święci XX wieku” komisja oceniła 7 prac. I miejsce zajął Karol Wadas, II miejsce ex aequo Barbara Andruchowicz i Szymon Kłonica, III miejsce zajęła Natalia Satora. Przyznano także wyróżnienia dla Tomasza Stokłosy, Natalii Pytel oraz Bartosza Satory.
Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez spółkę Kopalnia Soli „Wieliczka”. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.
W imieniu organizatorów
Tomasz Paliński
Wycieczki edukacyjne i rekreacyjne klasy 6b
- 33
W dobiegającym końca roku szkolnym 2022/2023 klasa 6b uczestniczyła w wielu ciekawych wycieczkach. Uczniowie wzięli udział w nietypowej lekcji matematyki w Parku Trampolin, odwiedzili Muzeum Gier w Krakowie, kontemplowali dzieła sztuku współczesnej w projekcie muzealnym "Nie ma złych odpowiedzi", a także poznawali instrumenty muzyczne w Filharmonii Krakowskiej. Mieli również okazję dowiedzieć się jak ważne jest pielęgnowanie tradycji, biorąc udział w lekcji muzealnej "Dziedzictwo, czyli pomysł na przyszłość" w Muzeum Podgórza oraz poznać kulturę rycerską, odwiedzając stałą wystawę w Zamku Królewskim na Wawelu. Zwieńczeniem inspirujących wyjazdów był udział klasy w wystawie "W stronę ciemności" w Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI, gdzie uczniowie mieli okazję poznać codzienność osoby niewidomej, przebywając 60 minut w całkowitej ciemności i podejmując wyzwania, z jakimi mierzy się ona każdego dnia. Nie zabrakło też wyjazdu, na którym, oprócz treningu intelektualnego, był czas na integrację, ruch i zabawę. Pięć dni w pięknym, górzystym terenie z dobrze zagospodarowanym przez organizatora czasem był świetną okazją do wzmocnienia klasowych więzi.
Spotkanie autorskie z p. Marią Frycz-Zlotek
14 czerwca na sali kinowej wielickiej Mediateki odbyło się spotkanie autorskie z p. Marią Frycz-Zlotek, autorką książki pt. "Franka". Wzięli w nim udział uczniowie klasy 5a .
"Franka" to powieść napisana w stylu realizmu magicznego. Porusza cztery ważne dla autorki tematy: ochronę zwierząt, ochronę przyrody, spełnianie marzeń i kultywowanie tradycji góralskiej. Główną bohaterką jest 11 - letnia Franka, która mieszka w Zakopanem wraz ze swoimi dziadkami i tuż po swoich urodzinach dowiaduje się, że nie jest zwyczajną dziewczynką.
Podczas spotkania dzieci mogły zadawać pytania autorce. Młodzież zasypała pisarkę niezwykle ciekawymi zagadnieniami, a kilkoro osób zostało nagrodzone egzemplarzami "Franki" ze specjalnymi dedykacjami.
Bezpośredni kontakt z pisarką był dla dzieci dużym przeżyciem, a wyrazem aprobaty były gromkie brawa dla autorki.
1
Klasy 4a i 4b na Zielonej Szkole
12 czerwca klasy czwarte pojechały na Zieloną Szkołę do Ochotnicy Górnej. Pierwszego dnia aktywnie spędzili czas w parku linowym oraz korzystając z zaplecza rekreacyjnego ośrodka. W drugim dniu uczniowie zwiedzili zamki w Niedzicy i Czorsztynie, między zamkami przepłynęli gondolą. Trzeciego dnia czwartoklasiści przedpołudnie spędzili na basenie. Kolejnego dnia uczniowie zdobyli szczyt Trzy Korony, a w ostatnim dniu Zielonej Szkoły zwiedzili Szczawnice. Wieczorami instruktorzy przeprowadzali animacje i mini disco na terenie ośrodka.
73
Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim
Szóstego czerwca odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim dla uczniów klas 4-7. Oceniano poprawność językową, dobór wiersza, pamięciowe opanowanie utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami językowymi i zdolnościami recytatorskimi.
13.06 odbyło się wręczenie nagród. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!3
Quiz o świecie
Podczas całego roku szkolnego, klasa 3c brała udział w projekcie Wirtualne Podróże - Nauka w plecaku.
Uczniowie uczestnicząc w lekcjach na żywo poznawali kontynenty oraz ciekawe miejsca na świecie. Stworzyli gazetkę szkolną, album podróżniczy oraz plakaty zawierające informacje na temat danego kontynentu. Odwiedzili też Wioski Świata w Krakowie by zobaczyć miniaturową mapę świata. Interaktywne zwiedzanie pozwoliły w sposób innowacyjny poznawać kulturę, codzienność oraz problemy najbardziej potrzebujących mieszkańców świata.
Zwieńczeniem projektu jest stworzona przez uczniów prezentacja oraz krótki quiz dla społeczności szkolnej.
Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy! :)
https://wordwall.net/pl/resource/57389854
3c poznaje budowę mikroskopu
Uczniowie klasy 3c podczas lekcji przyrody przygotowanej przez panią Magdalenę Panuś, poznali budowę mikroskopu optycznego oraz sposób wykonania preparatu mikroskopowego. Uczniowie oglądali pod mikroskopem gotowe preparaty mikroskopowe. Wykonali również samodzielnie preparat ze skórki liścia spichrzowego cebuli oraz włosa.
Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów oraz zaangażowaniem w przygotowanie preparatów.
6
Ogólnopolskie Forum Ekonomiczne Młodych
Nasza szkoła i reprezentujący ją uczniowie otrzymali zaszczytny tytuł Finalisty Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych. Program „Ekonomia na co dzień” to program, który pozwala młodym ludziom wejść w świat zagadnień ekonomicznych i uczyć postaw przedsiębiorczych. Wszyscy uczniowie realizujący program „Ekonomia na co dzień” mieli szansę wziąć udział w Ogólnopolskim Forum Ekonomicznym Młodych. Hasłem przewodnim Forum było „Przedsiębiorczo – co się teraz liczy?”.
9Zespoły uczniów miały za zadanie inicjowanie edukacji finansowej i ekonomicznej w dowolnej formie jak np. wystawy, happeningi, foldery, plakaty, spotkania z przedstawicielami biznesu. Zespoły uczniów planowały i realizowały działania zgodnie z ich pomysłem na formę i sposób edukacji bliższej i dalszej społeczności. Założeniem programu było zainspirowanie młodzieży do interdyscyplinarnych aktywności praktycznego wykorzystania wiedzy oraz angażowanie uczniów do podejmowania inicjatyw promujących edukację ekonomiczną w środowisku szkolnym i lokalnym. Adresatami inicjowanych przez uczniów działań była społeczność klasowa, szkolna oraz środowisko lokalne. W ramach działań ekonomicznych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Śledziejowicach powstała Spółdzielnia Uczniowska i Sklepik Uczniowski „Stonka”. Podjęte działania zgłoszono do konkursu ekonomicznego. Spośród 60 tys. uczniów realizujących program, tylko 11 szkół z całej Polski zakwalifikowało się do Finału Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych w tym przedstawiciele naszej szkoły. Finalistów zaproszono do Warszawy, gdzie podczas dwudniowego pobytu zwiedzili Warszawę i wzięli udział w Finale Ogólnopolskiego Forum Ekonomicznego Młodych. Gala forum miała miejsce w auli Szkoły Głównej Handlowej, gdzie uczestników przywitał rektor uczelni dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH; oraz Agnieszka Predygier koordynator programu z Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Każdy zespół prezentował działania szkolne związane z ekonomią oraz rozwiązywał test wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Szkołę reprezentowali uczniowie Aleksandra Lebiest, Maria Sułek i Jakub Stafiński pod kierunkiem pani Renaty Palińskiej.
Konkurs " Człowiek w Lapbook'u"
Nowa galeria Konkurs " Człowiek w Lapbook'u" została dodana do albumu fotograficznego
7W czerwcu rozstrzygnięty został międzyszkolny konkurs pt. „Człowiek w Lapbook’u”. W eliminacjach uczestniczyli wszyscy uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej im.J.Pawła II w Śledziejowicach oraz Szkoły Podstawowej im. J.Korczaka w Węgrzcach Wielkich, łącznie 120 prac. Zadaniem uczniów było przedstawić wybrany układ człowieka w ciekawej formie lapbooka posługując się rysunkami, zagadkami, wykreślankami, krzyżówkami, ciekawostkami. Poniżej kilka zdjęć prac uczniów.
Z naszej szkoły zwyciężyli:
I miejsce Julia Kursa z kl4b
II miejsce Jan Jaworski z kl4b
III miejsce Alicja Szydłak z kl4a
Wyróżnienie Natalia Łyszczarz z kl4b
Gratulujemy !!!
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowania nagród.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie