W dniu 22 listopada odbędzie się dzień otwarty dla rodziców uczniów klas 4-8. Zapraszamy w godz. 17-18.
Wydarzenia
Dzień otwarty
Etap szkolny Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania
- 11
Dnia 13 listopada 2023r. w naszej szkole odbył się etap szkolny XVI edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs polegał na przygotowaniu i przedstawieniu własnej interpretacji czytanego fragmentu ulubionej książki dla dzieci i młodzieży.
Do konkursu przystąpiło 12 uczniów. Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej oraz rozwijanie twórczych talentów.
Uczniowie, którzy zajęli I miejsce w swojej kategorii wiekowej, wezmą udział w etapie międzyszkolnym konkursu, który odbędzie się 29 listopada 2023r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Rajskiej w Krakowie.
Wyniki konkursu:
W kategorii klas IV - VI:
I miejsce – Alicja Mastalska kl. 6a
II miejsce – Kacper Szymski kl. 6a
III miejsce – Gabriela Piwowarska kl. 6a
Wyróżnienie – Paulina Hebda kl. 6a
Wyróżnienie – Karolina Lipiec kl. 5b
Wyróżnienie - Arkadiusz Urban kl. 5b
W kategorii klas VI – VIII:
I miejsce – Emilia Batko kl. 8a
II miejsce – Aleksandra Rusiecka kl. 7b
III miejsce – ex aequo:
- Julia Koloch - kl. 7b
- Zuzanna Jarzyna - kl. 8a
- Wiktoria Kwiek - kl. 8a
Wyróżnienie - Wiktoria Pieprzyca kl. 8a
Alicja Mastalska oraz Emila Batko będą reprezentowały naszą szkołę w etapie międzyszkolnym.
Serdecznie wszystkim gratulujemy!
Dzień Praw Dziecka
20 listopada w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego szczególnego dnia uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
Konkurs plastyczny „Karteczka bożonarodzeniowa i noworoczna”
Konkurs ma na celu, m.in. utrwalanie i przekazywanie tradycji kulturowych, prezentacje możliwości twórczych dzieci i młodzieży, poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.
W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat.
Technika prac dowolna, na podłożu papierowym, format 21cm x 15cm. Nieograniczona forma graficzna, literacka, estetyczna.
Każdą pracę należy opisać: imię, nazwisko, wiek autora, tytuł pracy, nazwa, numer telefonu i adres placówki.
Prace konkursowe należy oddać do 14 grudnia.
Regulamin konkursu:
https://www.mdk-dh.krakow.pl/images/pdf/Karteczka_2023_regulamin.pdf
7b w Krakowskiej Manufakturze Czekolady
- 12
W połowie listopada klasa 7b odwiedziła Krakowską Manufakturę Czekolady. Uczniowie poznali historię powstania czekolady oraz proces jej produkcji od samego ziarenka. Następnie wyrabiali z czekolady pralinki, zanurzali je w płynnej czekoladzie i dekorowali według własnego pomysłu. Na koniec zdobili dzieła swych rąk różnokolorowymi posypkami i pięknie zapakowane zabrali ze sobą do domów.
Występ Szkolnej Grupy Teatralnej
- 5
Już niedługo Andrzejki, czyli wieczór wróżb i zabaw odprawianych w wigilię świętego Andrzeja, tymczasem wracamy we wspomnieniach do celtyckiej tradycji, której nazwa ma swoje korzenie w angielskim wyrażeniu "All Hallows' Evening", co dosłownie oznacza "wieczór przed Dniem Wszystkich Świętych", a powszechnie jest znana jako Halloween.
Członkowie Szkolnej Grupy Teatralnej zainicjowali przygotowanie przedstawienia dla swoich młodszych kolegów, chcąc przybliżyć im zabawy i tradycje związane z tym dniem. Wielu z nich co roku w tym czasie chodzi od domu do domu z zawołaniem "Cukierek albo psikus", czyli słynnym "Trick or treat". Ciekawi jesteśmy, czy wiecie, że zawołanie to sięga Średniowiecza. To wtedy pierwszego listopada każdego roku biedni ludzie wędrowali od domu do domu, prosząc o jedzenie w zamian za modlitwy za zmarłych w Zaduszki.
O tym i o innych faktach dotyczących Halloween mogli dowiedzieć się oglądający humorystyczne przedstawienie przygotowane przez Szkolną Grupę Teatralną.
II miejsce w Gminnym Drużynowym Tenisie Stołowym
14 listopada uczniowie klasy 8a: Mateusz Kramarz i Sebastian Zajadlik
zdobyli II miejsce w Gminnym Drużynowym Tenisie Stołowym.
Awansowali do rozgrywek powiatowych.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Kopalnia soli w Wieliczce
9 listopada klasy 2a i 2b odwiedziły Kopalnię Soli w Wieliczce,miejsce niezwykłe pełne tajemnic i legend.Podczas wycieczki uczniowie dowiedzieli się skąd wzięła się sól w Wieliczce oraz w jaki sposób była wydobywana przez górników.Uczniowie zapoznali się również z tradycjami górniczymi.Zdobytą wiedzę wykorzystali do rozwiązania zadań w karcie pracy.Na koniec każdy uczeń założył na głowę górnicze czako (odświętną czapkę z pióropuszem) .
2
Bajka Pana Kleksa
16 listopada uczniowie klas IV C i V A udali się na wycieczkę do Katowic na zwiedzanie „Bajki Pana Kleksa”.
Zwiedzanie odbyło się pod czujnym okiem Adasia - pomocnika Pana Kleksa. W trakcie zwiedzania uczniowie uczyli się wiązać proste węzły, odkrywali w szufladach sekrety, śpiewali i tańczyli do piosenki z Akademi Pana Kleksa, a także mieli okazję przetestować fotel do symulacji stanu nieważkości oraz refleksomierz. Wszyscy ochoczo brali udział w szukaniu podpowiedzi i zagadek prowadzących do zaginionych skarbów. Uczestniczyli także w eksperymentowaniu.
Dodatkowo do ich dyspozycji były zjeżdżalnie oraz tory przeszkód, gdzie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe.
W Podwodnym Świecie Królowej Aby poświęcili czas na zabawę dotyczącą tematów ekologii i ochrony środowiska.
11
Międzynarodowy Dzień Tolerancji. KAŻDY INNY, WSZYSCY RÓWNI.
16 Listopada obchodziliśmy w klasie 3b i 2a Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawa w odniesieniu do innych osób. Celebrując nasza różnorodność uczymy się i poznajemy nasze różnice. Razem z klasą 3b i 2a zastanawialiśmy się nad postawami wobec innych w tym osób z niepełnosprawnych, ubogich, starszych, innego wyznania religijnego czy innego pochodzenia etnicznego. TOLERANCJA to przede wszystkim akceptowanie ludzkiej odmienności a także obiektywne patrzenie na innych.
5
DZIEŃ ZDROWEGO ŻYWIENIA
Z okazji przypadającego na początku listopada Dnia Zdrowego Żywienia oraz omawianych tematów związanych ze zdrowym odżywianiem uczniowie z klasy 1c wykonali zdrowe, smaczne kanapki.
12
Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
„Niepodległa, niepokorna
zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła,
bije rytmem naszych serc.
Niepodległa, niepokorna
już nie zniknie nigdy z map,
Bo jest nasza, bo jest wolna,
bo na imię Polska, Polska ma.”
(Janusz Szczepkowski, Niepodległa, niepokorna)
W związku z obchodami 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się uroczysta akademia klas O - III. Była ona wyrazem wdzięczności dla tych Wszystkich, którzy brali udział w walce o Niepodległą. Za pomocą wierszy, tańca i śpiewu złożyliśmy hołd naszym przodkom, którzy oddali za Polskę to, co najcenniejsze – swoje życie.
2
ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada w ramach obchodów 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym Solne Miasto. Utwory patriotyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży stały się wyrazem ich patriotyzmu i pamięci o trudnych dziejach polskiego narodu.
5
II miejsce w Wojewódzkim Badmintonie drużynowym
13 listopada uczniowie klasy 8a Adam Mazgaj i Mateusz Kramarz
zdobyli II miejsce w Wojewódzkim Badmintonie drużynowym w Gorlicach.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Kampania Pomarańczowej Wstążki
- Każdego roku w dniach 1–19 listopada realizowana jest światowa kampania przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży - Kampania Pomarańczowej Wstążki.Tradycyjnie w tym czasie rozmawiamy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, które mu przysługują.W tym roku towarzyszyło nam hasło: KLUCZ DO WEWNĘTRZNEJ MOCY!!STOP OBOJETNOŚCI & Reaguj10 listopada br. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły aktywny udział w bardzo ważnej inicjatywie organizowanej przez Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Dzień Pomarańczowej Wstążki. Ubrane na kolorowo, z przypiętym tegorocznym logo głośno i wyraźnie wymieniały słowa, które według nich powinni słyszeć, aby uwierzyć w siebie i w swoje możliwości.Dzieci wykonały pracę plastyczną oraz grupowe plakaty prezentującej Klucz do wewnętrzej mocy oraz prośbę do dorosłych, aby reagowali.Podstawowe słowa, emocje, które powodują wzmocnienie dziecka, dodają pewności siebie, podbudowują i dodają odwagi.Słowa mają wielką moc - mogą budować, wzmacniać, dawać szansę, wiarę, miłość i zrozumienie - mogą też niszczyć, krzywdzić, zniewalać.Każdy z nas powinien czuć odpowiedzialność tej szczególnej misji.
BAL JESIENI
- 7 listopada w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez przedszkolaków Bal Pani Jesieni.
POLSKA, TO MOJE MIEJSCE
- Dziś nasze najmłodsze Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Kokotowie swoją postawą upamiętniły wydarzenia 11 listopada - dnia, w którym Polska odzyskała niepodległość.
I miejsce w Powiatowym Badmintonie Drużynowym
9 listopada uczniowie klasy 8a Adam Mazgaj i Szymon Panuś zdobyli
I miejsce w Powiatowym Badmintonie Drużynowym.
Awansowali do finału wojewódzkiego!Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dzień Patrona
W poniedziałek 6 listopada klasy 1-3 oraz zerówka naszej szkoły, spotkały się w Domu Ludowym na apelu zorganizowanym z okazji Dnia Patrona naszej szkoły, św. Jana Pawła II. Zerówka przedstawiała dzieciństwo Karola Wojtyły w Wadowicach, prezentując swoje prace plastyczne ukazujące sceny z pierwszych lat życia przyszłego Papieża. Klasy pierwsze zaśpiewały piosenkę Arki Noego „Taki duży, taki mały może świętym być” przypominając, że patron naszej szkoły jest w gronie świętych i błogosławionych, oraz recytowały i czytały fragmenty wiersza o papieskich wędrówkach oraz sportowych i aktorskich zainteresowaniach Karola Wojtyły. Klasy drugie zaśpiewały jedną z ulubionych piosenek Papieża oraz opowiedziały o najważniejszych wydarzeniach z papieskich pielgrzymek do Polski. Uczniowie klas trzecich przedstawili młodszym koleżankom i kolegom papieskie orędzie do dzieci całego świata, które wyśpiewali w słowach piosenki zamykającej akademie: aby każdy z nas codziennie starał się być lepszym człowiekiem.
Wycieczka klasy 4c i 5b do Krakowa
Zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem klasy rozpoczęły od spaceru po Krakowskim Kazimierzu.
Uczniowie poznali zwyczaje kultury żydowskiej, przeszli ulicą Szeroką - dawnym centrum miasta żydowskiego. Zobaczyli także synagogę oraz poznali życiorysy osób żyjących niegdyś na Kazimierzu. Następnie przeszliśmy traktem królewskim i dotarliśmy do krakowskiego rynku, gdzie wysłuchaliśmy hejnału rozlegającego się z wieży Kościoła Mariackiego. Uczniowie wysłuchali wielu ciekawych Legend. Na koniec odwiedziliśmy Lajkonika na wystawie w Pałacu Krzysztofory.
5
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie