Nasza szkoła w tym roku po raz kolejny przystąpiła do XIII edycji Kampanii "No Promil No Problem".
Głównym celem kampanii społecznej NO PROMIL – NO PROBLEM jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy.
Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursach (indywidualnych i rodzinnych).
Konkurs plastyczny NO PROMIL – NO PROBLEM
Konkurs plastyczny ogłoszony przez Rzecznika Praw Dziecka
- Konkurs ogłoszony przez Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka w związku ze zbliżającym się Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, obchodzonym corocznie 20 listopada.
Więcej informacji w załączniku:
zalacznik-regulamin.pdf
Na środowisko zważaj - odpady przetwarzaj
- Uczniowie klas pierwszych i klasy IIIa wzięli udział w warsztatach mających na celu przybliżenie terminu "Recykling" oraz uświadomienie zagrożeń dla środowiska i dla zdrowia człowieka wynikających z nieprawidłowego zagospodarowania zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, zużytych baterii i akumulatorów. W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak można przetworzyć zużyty sprzęt. Mamy nadzieję, iż takie zajęcia zainspirują do poświęcenia większej uwagi problemowi rosnącej ilości śmieci oraz niepotrzebnych opakowań na naszej planecie a efektem działań będzie wzrost świadomości wśród dzieci w temacie wykorzystywania odpadów oraz odzysku materiałów przed wyrzuceniem do kosza, z zachowaniem zasad segregacji.
LUBIĘ, SZANUJĘ, AKCEPTUJĘ... Wielicka Kampania Pomarańczowej Wstążki
Każdego roku w dniach 1-19 listopada realizowana jest światowa kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży (Kampania Pomarańczowej Wstążki). Tradycyjnie już w tym czasie w Gminie Wieliczka będziemy mówić o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, które mu przysługują skupiając się przede wszystkim na relacjach rówieśniczych, które opatrzone sa hasłem LUBIĘ, SZANUJĘ, AKCEPTUJĘ...
Uczniów zachęcamy do udziału w konkursie - w tym roku zachęcamy do stworzenia komiksu -Lubię, Szanuję, Akceptuję - regulamin poniżej. Wszelkie oświadczenia w załącznikach.
Narodowe Święto Niepodległości w Punkcie Przedszkolnym w Śledziejowicach
Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.
W Oddziale Przedszkolnym od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 12 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Dzieci od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia pod opieką pani Doroty Cholewa i Dominiki Musiał.
PRZERWA NA CZYTANIE
W ostatni piątek października nasza szkoła brała udział w I Międzynarodowej Edycji V Ogólnopolskiej Akcji "Przerwa na czytanie". Uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w akcji BICIA REKORDU w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie organizowane było przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. i odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
Najmłodsi uczniowie organizowali kąciki czytelnicze, tworzyli okładki, prezentowali i czytali wspólnie swoje ulubione książki w szkole. Uczniowie klas IV-VIII, pracujący zdalnie, pochwalili się swoimi czytelniczymi zainteresowaniami robiąc sobie „selfie z książką” .
Cieszymy się z tego, że mamy tylu wspaniałych czytelników! Dawno nie widzieliśmy tylu pomysłowych zdjęć – nic dziwnego, w końcu czytanie rozwija wyobraźnię i kreatywność!
Październik w świetlicy szkolnej
- Jesień zagościła już na dobre w naszej świetlicy. Podczas październikowych zajęć powstały prace nawiązujące do obecnej pory roku. Inspiracją do tworzenia tych małych dzieł sztuki były kolory jesieni oraz zjawiska pogodowe obserwowane z okien świetlicy. I tak powstały prace plastyczne „Dzieci w deszczu”, jesienne drzewka, dynie i kolorowe liście, które ozdobiły nasze świetlicowe gazetki.
Pasowanie na ucznia - klasa 1b
- KLIKNIJ aby zobaczyć film
30 X 2020r. Klasa IB została uroczyście Pasowana na Ucznia. Pierwszoklasiści podczas występu zaśpiewali piosenkę pt. "Pierwsza klasa" oraz deklamowali wiersze o swojej szkole i jej patronie Janie Pawle II.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
- Przewodnicząca - Nikola Kubacik - 103 głosy
Zastępca - Wiktor Nenko-Samborek - 57 głosów
Sekretarz - Lena Obszyńska - 43 głosy
Gratulujemy!
Odkrywam Małopolskę - wycieczka 8b
24-25.09.2020r klasa 8b brała udział w projekcie ”Odkrywam Małopolskę” realizowanego w ramach programu wsparcia turystyki szkolnej.
Celem projektu było:
· poznanie własnego regionu, środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz wzbogacenie wiedzy o regionie.
· promocja Małopolski bogatej w atrakcje turystyczne
· upowszechnienie wśród młodzieży zasad ochrony środowiska naturalnego oraz umiejętność korzystania z zasobów przyrody
· zachęcenie do aktywnych form spędzania czasu, poprawa kondycji oraz podniesienie sprawności fizycznej
Na środowisko zważaj - odpady przetwarzaj
- Uczniowie klas pierwszych i klasy IIIa wzięli udział w warsztatach mających na celu przybliżenie terminu "Recykling" oraz uświadomienie zagrożeń dla środowiska i dla zdrowia człowieka wynikających z nieprawidłowego zagospodarowania zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, zużytych baterii i akumulatorów. W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak można przetworzyć zużyty sprzęt. Mamy nadzieję, iż takie zajęcia zainspirują do poświęcenia większej uwagi problemowi rosnącej ilości śmieci oraz niepotrzebnych opakowań na naszej planecie a efektem działań będzie wzrost świadomości wśród dzieci w temacie wykorzystywania odpadów oraz odzysku materiałów przed wyrzuceniem do kosza, z zachowaniem zasad segregacji.
Zdalne nauczanie
1. Punkty przedszkolne, klasy 1-3 szkół podstawowych oraz świetlice szkolne funkcjonują bez zmian.
2. Zajęcia zdalne dla uczniów klas 4-8 realizowane są wg obowiązującego planu lekcji.
Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?
Klasa I c od września 2020 r. do czerwca 2021 r bierze udział w projekcie "Jak odczytywać emocje?", którego celem jest rozwijanie kompetencji społecznych.
PRELEKCJA Z PRZEDSTAWICIELEM KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W WIELICZCE
Dnia 2.10.2020 w naszej szkole odbyła się prelekcja prowadzona przez przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce- p. Damiana Obrzud. Pan spotkał się z uczniami klas 7 i 8.
Forum liderów młodzieżowych
W dniach 5-6.10.2020 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Forum Liderów Młodzieżowych, które było częścią projektu dofinansowanego w ramach Programu „Koalicje dla Niepodległej # wiktoria1920” ze środków finansowych Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022
Dzień Edukacji Narodowej 2020
W tym szczególnym dniu dziękujemy wszystkim Pracownikom naszej szkoły za zaangażowanie w pracę z uczniami, szczególnie w obliczu obecnej, nie łatwej dla nikogo rzeczywistości. Wszystkim życzymy satysfakcji z podejmowanych działań, motywacji do pracy i radości, bo „Naprawdę istnieje tylko jedna radość: obcowania z ludźmi” (Antoine de Saint-Exupéry )
.
Spotkania z doradcą zawodowym
- We wrześniu 2020 r. w naszej szkole - w klasach 7 i 8 - odbyły się spotkania z doradcą zawodowym z Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej p. Agnieszką Marchewką. Doradca podpowiedziała jakie są obecnie "trendy" na rynku pracy, jakie kompetencje są poszukiwane oraz jakie są możliwości i potencjał w konkretnych branżach.
III edycji konkursu #cojaczytam
Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji konkursu #cojaczytam organizowanego przez Fundację Nowoczesna Polska w ramach projektu Wolne Lektury. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe! Strona internetowa konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdują się pod adresem: https://wolnelektury.pl/formularz/cojaczytam2020/.
Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów w wieku 9-19 lat będących uczniami jednej szkoły lub innej placówki oświatowej bądź czytelnikami jednej biblioteki. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu kampanii promującej czytelnictwo w najbliższym otoczeniu.
W związku z panującą epidemią zachęcamy, aby działania konkursowe przenieść do Internetu i wykorzystać właściwie nieograniczone możliwości nowych technologii, które w XXI wieku są tak samo skuteczne w promowaniu czytelnictwa, jak spotkania osobiste. Zachęcamy do organizowania na przykład spotkań czytelniczych online, nagrywania podcastów, organizowania konkursów na najciekawsze zdjęcie z książką itd. Bez wychodzenia z domu również można w ciekawy sposób promować czytelnictwo, a być może przy okazji posiąść nowe umiejętności związane z wykorzystanie nowych technologii i internetu.
Kampanie należy promować w mediach społecznościowych i używać do tego hasztagów #wolnelektury i #cojaczytam. Przeprowadzone kampanie będzie można zgłaszać poprzez formularz konkursowy znajdujący się pod tym adresem od 14 września do 16 listopada 2020 roku.
W konkursie mogą wziąć udział 3-5-osobowe grupy uczniów, w dwóch kategoriach wiekowych: 9-14 i 15-19 lat. Każdy zespół będzie pracował pod nadzorem opiekuna (np. nauczyciela bądź bibliotekarza), który na koniec zgłosi zespół do konkursu.
Wszystkich zainteresowanych III edycją konkursu #cojaczytam, zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter konkursowy. Ze względu na zalecaną przez nas zdalną formę prowadzenia działań, będziemy wspomagać wszystkich zainteresowanych inspiracjami, pomysłami i wskazówkami, jak takie akcje przeprowadzać.
Przygotowując pracę konkursową – kampanię promującą czytelnictwo – uczestnicy uczą się pracy nad konkretnym projektem od samego początku aż do końca: od pomysłu do efektu końcowego. Trenują także pracę w grupie, terminowość i odpowiedzialność, a wykorzystują kreatywność. Przestrzenią do publikacji kampanii są media społecznościowe – doskonale znane dzisiejszej młodzieży, a zalecaną platformą jej realizacji – Internet. Nauczyciele, sprawując opiekę nad zespołami, mogą bliżej poznać wirtualny świat swoich podopiecznych i lepiej zrozumieć ich codzienność. Zalecana w tym roku zdalna forma prowadzenia działań to okazja, by wypróbować nowoczesne sposoby komunikacji, współpracy i promocji oraz zmierzyć się z wyzwaniem odpowiedzialności za drugą osobę i dostosować się do nowych realiów. Opublikowana kampania to także wartość dla instytucji biorącej udział w konkursie i najbliższego otoczenia – jest prawdziwą zachętą do czytania książek.
Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest tutaj.
Wszelkie pytania prosimy kierować pod adres konkurs@nowoczesnapolska.org.pl.
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. 10. edycja akcji (ŚDTM 2020) odbędzie się 2 października 2020.
Jaki jest cel akcji?
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Na czym polega?
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych.
Kto jest organizatorem?
Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki.
W jaki sposób przeprowadzane są egzaminy?
„Egzamin” – brzmi bardzo groźnie i wielu osobom kojarzy się z trudnymi „przeprawami” – w formie testów, klasówek i zaliczeń. W trakcie ŚDTM egzaminy są znacznie przyjemniejsze! Ich główną formą są losy o różnym stopniu trudności.Każda osoba, która odpowie (ustnie lub pisemnie) na 5 pytań z losu, otrzymuje tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Posiadana legitymacja jest ogromną motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole.
Link do strony:
InstaLogik - konkurs matematyczno-informatyczny
InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez InstaKod Sp z o.o., twórcę programu nauczania, środowiska programistycznego i podręczników informatyki w klasach 4-8 oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.
Link do strony:
https://instalogik.pl/?utm_source=instalogik&utm_medium=email&utm_campaign=20200925_2_edycja
Konkurs został podzielony na trzy etapy:
- Etap I, termin 1 października - 28 października 2020, g. 20:00
- Etap II, termin 12 grudnia 2020, godz. 10:00 – 11:30
- Etap III, termin 27 marca 2021, godz. 10:00 – 11:30
Rejestracja na konkurs trwa do końca pierwszego etapu, czyli do 28 października g. 20:00.
Uczniów rejestrują na konkurs rodzice lub nauczyciele przez stronę www.instalogik.pl.
Nauczyciel zakłada bezpłatne konto nauczyciela. Nauczycielom, którzy chcieliby wesprzeć uczniów, oferujemy dostęp do materiałów dydaktycznych.
Uczeń otrzymuje bezpłatne konto ucznia, a rodzic zakłada bezpłatne konto rodzica.
Udział uczniów w konkursie jest bezpłatny
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie