"Drzewo Recenzji - warto czy nie warto przeczytać"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji konkursu „Drzewo Recenzji - warto czy nie warto przeczytać" organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie.
Celem Konkursu jest rozwijanie twórczości literackiej dzieci i młodzieży oraz ich aktywności twórczej, a także rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Konkurs adresowany do uczniów z klas III – VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa małopolskiego. Przedmiotem Konkursu było napisanie recenzji dowolnej książki dla dzieci i młodzieży. Mottem przewodnim tegorocznej edycji był cytat z utworu „Preludium” Czesława Jankowskiego: „Na listku róży dzieje zwykłej treści opiszę, …”.
,,To i owo o ekologii " w klasie 2a
22 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Matki Ziemi uczniowie klasy 2a wzięli udział w ciekawych zajęciach o tematyce ekologicznej prowadzonych przez panią Marię Sierant. Na początku przenieśli się do sali rozpraw, gdzie odbył się sąd nad... ropuchą. Po burzliwych obradach wysoki sąd ogłosił wyrok i uznał, że ropucha jest pożyteczna w walce ze szkodnikami ogrodów i pól. Podczas zajęć została poruszone także problematyka segregowania śmieci i dbania o środowisko. W tym niezwykłym dniu uczniowie wzięli też udział w przemarszu ekologicznym.
Płazy i gady
Nowa galeria Płazy i gady została dodana do albumu fotograficznego
Klasa 6a utrwalała płazy i gady występujące w Polsce. Szóstoklasiści na lekcji, pracując w parach, lepili z plasteliny wybrane wcześniej gatunki. Robota paliła się im w rękach, żeby zdążyć na czas. Powstałe piękne okazy gadów: Żółw błotny, Zaskroniec zwyczajny, Żmija zygzakowata, Jaszczurka żyworodna, Jaszczurka zwinka oraz płazów: Salamandra plamista, Traszka grzebieniasta, Ropucha szara, Rzekotka drzewna, Żaba moczarowa, Kumak górski. Uczniowie, w oparciu o podręcznik, internet i atlasy, zadbali o charakterystyczne elementy budowy oraz ubarwienie. Na koniec opowiedzieli o nich jeszcze kilka słów. Teraz modele zdobią parapet w sali biologicznej i przyciągają uwagę kolegów i koleżanek z innych klas.
„Mega Mózgi” w klasach VII
Nowa galeria „Mega Mózgi” w klasach VII została dodana do albumu fotograficznego
W trakcie zgłębiania tajników układu nerwowego człowieka w klasach VII nie zabrakło akcentu plastycznego. Uczniowie zrobili sobie czapki/kaski w kształcie mózgu. Utrwalili w ten sposób budowę mózgowia, nazwy płatów oraz ośrodki w nich zlokalizowane. Jednym słowem – czacha dymiła
Cykliczne warsztaty integrujące w klasie 4b
W klasie 4 b pedagog i psycholog szkolny rozpoczęły cykl warsztatów mających na celu wzmocnienie relacji między uczniami, integrację zespołu klasowego, ze zwróceniem szczególnej uwagi na szacunek, tolerancję i akceptację drugiej osoby. Dzieci otrzymały do wykonania zadania w losowo wybranych grupach. Miały wskazać na wspólne cechy, które łączą osoby z danej grupy. Fajną zabawą okazało się ćwiczenie "Pozytywa harmonijka" - podczas której, każdy o każdym miał napisać coś pozytywnego. Na samym końcu uczniowie otrzymali kartę do samodzielnej pracy "Ja w mojej klasie" . Warsztaty te będą odbywały się cyklicznie. Za ich realizację odpowiedzialne są: Klaudia Wrona , Alicja Kość-Bryndal.
Przegląd Piosenki Wiosennej w Niepublicznym Przedszkolu Alladyn w Strumianach
11 kwietnia nasza grupa przedszkolna z Kokotowa uczestniczyła w Przeglądzie Piosenki Wiosennej, który odbył się w Niepublicznym Przedszkolu Alladyn w Strumianach.
Uczta na Olimpie
Klasy piąte podsumowały na języku polskim swoje wiadomości mitologiczne. Każdy z uczniów miał wcielić się w rolę wcześniej wybranego boga greckiego oraz zaprezentować jego sylwetkę przed koleżankami i kolegami z klasy oraz zaproszonymi gośćmi. W trakcie prezentacji na dobre trwała uczta, podczas której „ bogowie” degustowali przysmaki kuchni greckiej.
Przedsiębiorcza klasa 7b!
15 kwietnia klasa 7b udała się do Parku Trampolin w Krakowie, gdzie wzięła udział w cennej lekcji przedsiębiorczości połączonej z zabawą. Uczniowie pracowali w grupach nad stworzeniem swojej wizji parku trampolin, mając do dyspozycji dwa miliony złotych. Najlepsza okazała się grupa złożona z dziewczyn: Hanny Kołodziej, Amelii Piórkowskiej, Julii Koloch, Aleksandry Raciborskiej, Doroty Lizak oraz Anny Zarywskiej! Gratulujemy świetnej współpracy i celnych inwestycji!
"Manggha" Muzeum Sztuki
W dniu 16.04.2024 r. klasa 4c miała okazję wybrać się do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie. Dzieci brały udział w zwiedzaniu muzeum oraz warsztatach. Podczas zwiedzania muzeum mogli podziwiać piękne dzieła sztuki, w tym unikatową wystawę drzeworytów z kolekcji Feliksa „Mangghi” Jasieńskiego, gdzie doświadczyli, że jednym z głównych motywów tych dzieł są góry, a zwłaszcza szczyt Fuji. Zapoznani zostali również bliżej z kolelekcją "Hiroshige". Na warsztatach poznali stolicę Japonii - Tokio oraz kulturę i religię japońską. Uczestniczyli również w prezentacji połączonej z prelekcją o Japonii oraz w zajęciach ze sztuki origami, gdzie z zaciekawieniem tworzyli swoje prace według instrukcji. Największą atrakcją dla nich było origami, gdzie nauczyli się wykonywać hełm samuraja oraz lisa.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 6616128
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Strona dziennika elektronicznego:
Instrukcja-logowanie do dziennika: https://dziennik.vulcan.edu.pl/akz
Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).
Dni dodatkowo wolne
Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2024/2025 W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.
28-30 kwietnia 2025r.
2 maja 2025r.
13-15 maja 2025r.
20 czerwca 2025r.
Dniem wolnym od zajęć lekcyjnych jest również 14 października 2024 r. W tym dniu będzie zorganizowana opieka świetlicowa.
Office365
Strona logowania na konto w Office 365: Office 365 Login i hasło znajduje się w dzienniku elektronicznym w zakładce Dostęp Office365
Galeria zdjęć
brak danych