• O szkole
  • Uczniowie
  • Grupa teatralna
        • Każdy koniec przynosi nowy początek!

• 17.06.2022 20:26

• Rok szkolny 2018/2019 oraz kolejne dwa lata z pandemią w tle nie były łatwe. Różne okoliczności spowodowały, że Grupa Teatralna zawiesiła swoją działalność. Jednak duch twórczości i kreatywności pozostał w szkolnych murach, o czym na pewno jeszcze się przekonacie!
        • Wielka radość! 2017/2018

• 17.06.2022 22:55

• Nasz festiwalowy spektakl pt. "Pchły szachrajki przygód kilka" powstał  w oparciu o tekst Jana Brzechwy. Próbom towarzyszyły salwy śmiechu, a pomysły na kolejne sceny sypały się z rękawa. Charakterystyczny dla naszej grupy minimalizm scenograficzny, który jest naszą wizytówką i cieszy się uznaniem wielu jury, przesunęliśmy jeszcze dalej... Tym razem scenografią byli sami aktorzy, tworząc poprzez odpowiednie ułożenie swoich ciał sprzęty i pojazdy, o których mowa w tekście przez nas przedstawianym.
        • Różnorodność ma sens i przynosi sukces! 2016/2017

• 17.06.2022 22:56
        • Winniśmy szanować swoje odrębności, a nawet dostrzegać w nich walor, bowiem to różnorodność, a nie jednolitość, decyduje o wartości wszystkich i wszystkiego.
          Takie przesłanie miał nasz spektakl pt. "Koronki i kordonki", który powstał na podstawie scenariusza autorstwa Liliany Bardijewskiej.

• 2015/2016 Kolejny rok pracy, kolejne sukcesy!

• 17.06.2022 20:28
        • W tym roku zajęcia koła teatralnego zostały wzbogacone o innowację „ Jestem odkrywcą”. Jednym z jej założeń jest odkrywanie osobistych talentów w pracy zespołowej, wyrażanie i szukanie prawdy o sobie poprzez sztukę i w samym akcie jej tworzenia.
          Gdy nadszedł czas pracy nad spektaklem festiwalowym, w każdym obudziła się potrzeba zaprezentowania jakiejś części siebie, co stanowiło dowód na to, że  cotygodniowe spotkania
          i odkrywanie na nich własnych predyspozycji artystycznych przyniosło dobre owoce.

• Cóż to był za rok! 2014/2015 należał do nas!

• 17.06.2022 20:29
        •

Tym razem zmierzyliśmy się z trudnym, ale niezwykle mądrym tekstem Macieja Wojtyszko zatytułowanym „ Bambuko, czyli skandal w krainie gier”. To opowieść o sile ludzkiego ducha, o wartości wolności oraz o tym, że świat nie jest biało-czarny. W czasie licznych prób, na których adaptowaliśmy tekst, zrodziła się potrzeba takiego jego wzbogacenia, aby stał się on bardziej nam bliski. Został wprowadzony nowy bohater, dopisaliśmy kilka tekstów wprowadzających naszą postać oraz takich, które łączą go ze światem krainy gier. Chcieliśmy, aby tytuł zaskakiwał, stąd pomysł na wykorzystanie słów małej bohaterki z filmu „Jasminum”, które były beztroską puentą dziewczynki na dylematy dorosłych. Tak powstał spektakl „ A co się dziwisz?”