• Jasełka dla klas 4-8

• 10.01.2019 12:57
        •                                                Jasełka 2018'

Jak co roku każda szkoła jak Wielka Rodzina przeżywa swą Wigilię przygotowując wystrój szkoły oraz występ artystyczny nawiązujący do Tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Na tę uroczystość w naszej szkole zaangażowały się klasy czwarte. Uczniowie kl. IV A wprowadzili odpowiednimi tekstami społeczność szkoły w temat i znaczenie przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Klasa IV B w całości świetnie dopasowała się do wybranych przez siebie ról jasełkowych, które nam pięknie przedstawiła.

Klasie IV C zostało powierzone zakończenie części artystycznej w postaci wyrecytowania wspaniałych życzeń dla całej Szkoły w dialekcie staropolskim

jak i współczesnym.

• Z kolędą dla Syrii, Sudanu Południowego, Ukrainy...

• 07.01.2019 08:07
        • To już dwunasty raz uczniowie  naszej Szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję pomocy misjom: Kolędników misyjnych. Pod Patronatem Duszpasterstwa Misyjnego naszej krakowskiej archidiecezji ruszyliśmy z kolędą do mieszkańców parafii Strumiany zbierając ofiary dla dzieci z Rwandy, Syrii, Sudanu, Tanzanii, Ukrainy, Peru i Brazylii oraz misjonarzów z naszej archidiecezji tam pracujących.
        • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II wzięła udział  w  Światowym  Tygodniu Przedsiębiorczości
        • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II wzięła udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości

• 20.11.2018 19:25
        • Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, obecnie w 170 krajach. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

• „Z Janem Pawłem II po Polsce”

• 18.11.2018 22:16
        • W  roku 100 – lecia niepodległości Polski oraz 40 – lecia wyboru Jana Pawła II na Głowę Kościoła uczniowie Naszej Szkoły w sposób szczególny uczcili Postać Wielkiego Polaka i Patrioty, Patrona Szkoły. Zarówno w szkole, jak i środowisku, w Parafii Strumiany wystawili spektakl: „Z Janem Pawłem II po Polsce”. Program wydobył najpiękniejsze słowa i pouczenia Św. Jana Pawła II o Ojczyźnie, wypowiedziane do Polaków podczas pielgrzymek do Polski. Piękna oprawa muzyczna  pozwoliła przeżyć poprzez śpiew  chóru szkolnego piękno Ojczyzny i pieśni związanych z pontyfikatem Jana Pawła II jak „Abba Ojcze” czy „Barka”. Program przygotowała pani Maria Jaworska.

• Dziękujemy na Jasnej Górze

• 18.11.2018 21:33
        • 13 listopada odbyła się wycieczka klas szóstych do Częstochowy. Uczniowie wraz z wychowawcami oraz rodzinami dziękowali w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Królowej Polski oraz prosili nadal o opiekę. Mogli też wejść na wały, przejść Droga krzyżową  i zobaczyć z bliska podwieszany potężny Ołtarz z VI  Światowych Dni Młodzieży z Janem Pawłem II.

• Warsztaty misyjne

• 18.11.2018 20:49
        • Pod koniec października uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach misyjnych w Pałacu Biskupim na ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Tam znajduje się Wydział Duszpasterstwa Misyjnego, z którym nasza Szkoła współpracuje już od kilkunastu lat w ramach Akcji „Kolędnicy Misyjni”.

• Sukces uczniów w konkursie "Listy do przyszłości".

• 08.11.2018 15:20
        •             W dniu 7.11.2018r. na Wzgórzu Wawelskim odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród Laureatom konkursu "Listy do przyszłości".

W konkursie wzięło udział 12 300 uczniów z 279 szkół podstawowych z czterech województw: małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego. Jury, pod przewodnictwem dr. Tomasza Piekota z Pracowni Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego, wyłoniło 100laureatów, którzy 7 listopada br. wzięli udział w uroczystości złożenia Wawelskiej Kapsuły Czasu z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W uroczystości wzięli udział laureaci konkursu - uczniowie naszej szkoły: Julia Sitko, kl. 7b oraz Fabian Puchalski, kl. 5c.

• Widowisko Dumy i Radości

• 07.11.2018 09:41
        • Klasy VI a i VI b reprezentowały naszą szkołę w Widowisku Dumy i Radości zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, z okazji uczczenia 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

• VI Dyktando niepodległościowe- awans uczniów do etapu wojewódzkiego

• 07.11.2018 09:40
        • W VI Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii” uczestniczyło ponad 16 tysięcy uczniów Małopolski i 38 tysięcy z pięciu sąsiednich województw! W klasach IV-VI szkól podstawowych Dyktando napisało ponad 9 300 uczniów, w klasach wyższych ponad 4500 oraz ponad 2000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.