• Rozstrzygnięcie Konkursu „Jestem gałązką drzewa genealogicznego”

• 10.04.2018 16:37
      • 6 marca 2018 roku w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce odbyła się gala finałowa, podczas której wręczone zostały nagrody uczestnikom IV edycji Gminnego Konkursu „Jestem gałązką drzewa genealogicznego”. Organizatorami konkursu byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce, Gmina Wieliczka, Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Sierczy, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Wydawnictwo Żyznowski. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka – Pan Artur Kozioł.

„Chcąc mieć przyszłość, trzeba mieć przeszłość”

• Te słowa Cypriana Kamila Norwida odzwierciedlają myśl przewodnią konkursu, którego nadrzędnym celem było odkrycie i głębsze uświadomienie sobie własnych korzeni i tożsamości. Wielka historia składa się z wielu indywidualnych biografii – jeśli je poznamy, lepiej zrozumiemy nasze dzieje, a młode pokolenie świadome swojej historii lepiej reaguje na wyzwania współczesności.

Konkurs adresowany był do dzieci z oddziałów przedszkolnych „0” oraz klas I-III, a celem było opracowanie drzewa genealogicznego swojej rodziny.

II miejsce w konkursie przypadło Michałowi Świdrowi wraz z Rodzicami. Serdecznie gratulujemy!