• Święto Narodowe Trzeciego Maja

• 04.05.2018 11:43
      • 27 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii poświęconej 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

• W programie artystycznym wystąpili uczniowie klasy IV. Narrator – Błażej Luraniec – przedstawił rolę tego ważnego dokumentu w życiu narodu. Karolina Świerk, Ania Krasiczyńska i Krzyś Świder wcielili się w role Rosji, Prus i Austrii. Odegrali scenę rozbiorów Polski. Marcin Ryż jako król Stanisław August Poniatowski opowiadał, w jakich okolicznościach uchwalono pierwszą w Europie konstytucję. W przedstawieniu wzięli też udział – Weronika Kasprzyk, Krystian Wincencik, Wiktor Łyżczarz, Oliwer Krzan i Filip Grochot.   Uczniów przygotowała nauczycielka języka polskiego – Pani Zofia Szpak.

Akademię uświetnił swoim występem chór szkolny pod kierownictwem Pani Magdaleny Luraniec.

Ta pouczająca lekcja historii przybliżyła uczniom burzliwe dzieje naszej Ojczyzny.