• O szkole
  • Organizacja pracy w roku szkolnym 2022/2023
  • Świetlica

Zwycięzcy konkursu "Hej, kolęda! Kalendarz adwentowy."

25.01.2021 10:29
      Święta i ferie zimowe za nami! Po zabawach na śniegu, czas wrócić do szkoły! Przez zmieniony termin ferii zimowych nie zdążyliśmy ogłosić zwycięzców konkursu "Hej, kolęda! Kalendarz adwentowy."

Laureatkami są:

Karolinka Kapelak z klasy 2a oraz Victoria Ozimek z klasy 1c!
      Gratulujemy!

Nagrody czekają do odebrania na świetlicy!

Pierwszy tydzień wyzwania

07.12.2020 22:11
      Za nami pierwszy tydzień wyzwania z kalendarza adwentowego. Uczniowie znaleźli w nim takie zadania jak: wykonanie ilustracji do zimowego opowiadania, papierowych śnieżynek. Znalazł się czas dla świątecznej łamigłówki oraz nowej wiedzy dotyczącej Laponii. Był też słodki upominek dla świętego Mikołaja, w postaci ciasteczek. A efekty pracy dzieci możemy podziwiać na przesłanych zdjęciach. Dziękujemy i czekamy na więcej!

Październik w świetlicy szkolnej

04.11.2020 20:17
      Jesień zagościła już na dobre w naszej świetlicy. Podczas październikowych zajęć powstały prace nawiązujące do obecnej pory roku. Inspiracją do tworzenia tych małych dzieł sztuki były kolory jesieni oraz zjawiska pogodowe obserwowane z okien świetlicy. I tak powstały prace plastyczne „Dzieci w deszczu”, jesienne drzewka, dynie i kolorowe liście, które ozdobiły nasze świetlicowe gazetki.

Październik w świetlicy szkolnej

04.11.2020 20:25
    • Wrzesień w świetlicy szkolnej

24.09.2020 19:41
      Po długiej i niespodziewanej przerwie uczniowie i wychowawcy wrócili do zajęć w świetlicy szkolnej. Pierwsze dni upłynęły nam na dzieleniu się wakacyjnymi wspomnieniami oraz ustaleniu i przypomnieniu zasad panujących w świetlicy. Uczniowie zapoznali się z regulaminem i zasadami obowiązującymi w trakcie pobytu w świetlicy, omówiliśmy „Świetlicowe ABC”. Rozmawialiśmy także o bezpiecznej drodze do szkoły, poznaliśmy zasady poruszania się po drogach, chodnikach i przejściach dla pieszych. Zwróciliśmy uwagę na przestrzeganie zasad higieny – w szczególności na częste mycie i dezynfekcję rąk oraz zachowanie szczególnej higieny podczas spożywana posiłków. Dzieci z radością wróciły do swoich ulubionych zabaw. Podobnie jak w poprzednich latach, dużym zainteresowaniem cieszą się klocki, wafle konstrukcyjne, kolejki i tory. Powstają kolejne sklepy, banki i domki. Ważne miejscem podczas codziennych zajęć zajmują ćwiczenia manualne. Oprócz kolorowanek, mandali i malowania farbami, wiele czasu spędzamy na wykonywaniu prac plastycznych i technicznych na zadany temat. We wrześniu dominuje tematyka wakacyjno-jesienna, a dowodem są wystawy naszych prac. Ponadto prowadzone są zajęcia edukacyjne „Czas na matematykę” oraz zabawy językiem angielskim. Jednak ulubionym zajęciem dzieci są wciąż zabawy na świeżym powietrzu.
      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć umieszczonych w galerii.