KLASA 2A W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM
17.09. klasa 2a pojechała do Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Uczniowie mogli "cofnąć się w czasie" i zobaczyć jak wyglądała sala lekcyjna około 100 lat temu. Wzięli udział w dawnej lekcji. Mieli okazję pisać piórami, takimi jak kiedyś ich dziadkowie. Przenieśli się również do wnętrza chaty z przed wieku. Następnie zwiedzali z przewodnikiem ekspozycje na terenie muzeum.
WARSZTATY W KLASACH 2B I 2C
Dnia 27.09 odbyły się w naszej szkole warsztaty prowadzone przez Eko-Chatkę dla klasy 2b oraz 2c:"„Puśćmy sobie bączka”Czyli – czym się bawią dzieci, gdy ekran nie świeci. Podczas ładnej pogody nasi rodzice i dziadkowie najchętniej bawili się na podwórku. Jeśli jednak padał deszcz spędzali czas w domu bawiąc się zabawkami w większości wykonanymi z drewna lub grając w proste gry planszowe. A od czasu do czasu lubili… puścić sobie bączka”
PREZYDIUM RADY RODZICÓW W ROKU SZKOLNYM 2021/2022
PRZEWODNICZĄCY: p. Rafał Rozumek
ZASTĘPCA: p.Paweł Karzyński
SKARBNIK: p. Małgorzata Świder
SEKRETARZ: p. Ewa Zemuła
Komisja rewizyjna:
p. Anita Derebecka
p. Paweł Lepiarz
8B ŚLADAMI MIEJSC PAMIĘCI OFIAR HOLOCAUSTU
24 września klasa 8B udała się na wycieczkę terenową po Podgórzu i Płaszowie z Miejskim Przewodnikiem po Krakowie. Zwiedzanie rozpoczęli na terenie dawnego getta, pełnego miejsc pamięci. Poznali dramatyczną historię jego mieszkańców.
10W trakcie wycieczki zobaczyli gdzie były dawne urzędy niemieckie, szpital dla Żydów, gdzie stacjonowała policja. Byli też na słynnym Placu Zgody – dzisiejszym Placu Bohaterów Getta oraz pod Apteką pod Orłem Tadeusza Pankiewicza. Podeszli także pod Fabrykę Oskara Schindlera oraz pod zachowany mur getta. Oprowadzanie zakończyli w Płaszowie gdzie mieścił się obóz pracy.
SZLAKIEM PAPIESKIM PO JASNEJ GÓRZE
Tradycją naszej szkoły jest pielgrzymowanie Szlakiem Papieskim do Częstochowy. W tym roku klasy siódme miały okazję zapoznać się z historią Jasnej Góry, cudami historycznymi związanymi z tym miejscem jak: bitwa pod Grunwaldem, pod Chocimiem, pod Wiedniem, słynny "Potop szwedzki" czy wreszcie niedawno obchodzone 100 - lecie "Cudu nad Wisłą".
PODHALE- kultura, sztuka i folklor - warsztaty w kl. 3a
Podhale to region na południu Polski charakteryzujący się unikalną i bardzo ciekawą kulturą, sztuką i folklorem. Każdy kojarzy stroje góralskie, muzykę, gwarę, a także architekturę, drewniane rzeźby, czy obrazy charakterystyczne dla Podhala. Również kuchnia podhalańska, a przede wszystkim sery góralskie, takie jak oscypek, czy bryndza są bardzo popularne wśród osób odwiedzających Tatry i Podhale. W czwartek, 23 września w klasie 3a gościliśmy Panią Marię Sierant z naszej szkolnej biblioteki, która w ciekawy sposób opowiadała i prezentowała materiały edukacyjne, dotyczące Podhala. Zajęcia miały na celu poszerzenie i utrwalenie wiadomości, dotyczących regionu podhalańskiego. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali zadania, ćwiczenia, quizy oraz krzyżówki. Na koniec powstały ciekawe prace plastyczne.
Pani Marysiu- DZIĘKUJEMY!!!
Dzień Przedszkolaka
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień już kończy się,
od najmłodszego aż po starszaka,
wszyscy świętują dzień przedszkolaka”.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony 20 września, to wyjątkowy dzień dla każdego wychowanka przedszkola, to święto, na które dzieci czekają z wielką niecierpliwością. Z tej okazji pani Dyrektor szkoły pani Barbara Nowak życzyła wszystkim dzieciom wspaniałej zabawy oraz beztroskiego, uśmiechniętego dzieciństwa.
Konkurs plastyczny
Różnimy się pięknie - jestem ważny!
Konkurs plastyczny skierowany do dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół podstawowych na terenie Gminy Wieliczka w ramach wielickiej kampanii pomarańczowej wstążki 2021.
Bezpieczne dzieciństwo - inwestycja w przyszłość.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego.
Spotkanie w sali z wychowawcą
Kl. 8-7 godz. 8.30
Kl. 6-4 godz. 9.15
Kl. 2-3 godz. 10.00
Kl. 1 godz. 11.00 – uczniowie mogą wejść z rodzicami
Przydział sal będzie zamieszczony na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy informacyjnej w szkole.. Obowiązuje dezynfekcja rąk przy wejściu do szkoły, maseczka.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 6611426
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
Strona dziennika elektronicznego:
Instrukcja-logowanie do dziennika: https://dziennik.vulcan.edu.pl/akz
Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).
Dni dodatkowo wolne
Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2024/2025 W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.
28-30 kwietnia 2025r.
2 maja 2025r.
13-15 maja 2025r.
20 czerwca 2025r.
Dniem wolnym od zajęć lekcyjnych jest również 14 października 2024 r. W tym dniu będzie zorganizowana opieka świetlicowa.
Office365
Strona logowania na konto w Office 365: Office 365 Login i hasło znajduje się w dzienniku elektronicznym w zakładce Dostęp Office365
Galeria zdjęć
brak danych