Do Wadowic na spotkanie z Karolem
17 maja Kl. IVb miala okazję bliżej poznać Patrona Szkoły ale jako Rówieśnika, Jego dzieciństwo i młodość, zwiedzając Dom Rodzinny Karola Wojtyły jako Muzeum JPII. W Kalwarii Zebrzydowskiej mogli poznać kompleks Dziedzictwa UNESCO oraz zawierzyć się opiece Maryi jak niegdyś Tato Karola powierzył swego syna Maryi po śmierci Jego Mamy. Wycieczka byla wspaniałą możliwością poznania Karolka jak i wzajemnego poznania i integracji.
CENTRUM PSZCZELARSTWA APILANDIA
Dnia 13.05.2022 roku uczniowie z klasy 2c i 4a wybrali się na wycieczkę do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa w Kleczy Dolnej. Dzieci poznały znaczenie roli pszczół, nie tylko dla człowieka, ale również dla funkcjonowania roślin i zwierząt. Dowiedziały się jak wygląda praca pszczelarza i co sami mogą zrobić, by pomóc pszczołom.
Nasza droga z Patronem
Na przełomie kwietnia i maja uczniowie klas siódmych uczestniczyli w wycieczce do Centrum JPII w Krakowie. Była to okazja duchowego spotkania z Patronem, modlitwy ale też poznania Muzeum w którym znajduje się wiele Ciekawych zdjęć z życia Jana Pawła II oraz pamiątek otrzymywanych w czasie różnych pielgrzymek a którymi Papież obdarowywał inne kraje.
Wyniki konkursu
Konkurs plastyczny organizowany w świetlicy szkolnej ''Pisanka Wielkanocna" został rozstrzygnięty.
Uczniowie mieli za zadanie wykonanie pisanki wielkanocnej w formie 3D. Pomysłowość, technika i
sposób wykonania były różne, ale wszystkie piękne i pomysłowe. Wybór najładniejszej był naprawdę
bardzo trudny, dlatego jury postanowiło nagrodzić wszystkich biorących udział drobnymi upominkami.
Jednak zwracając uwagę na samodzielność i estetetykę pracy: I miejsce dla Alicja Łyszczarz, II Zofia
Ruman i Zuzanna Swoboda, a III Marcelina Bieryt i Małgorzata Knet.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.
Wycieczka do kina oraz spotkanie z głównym aktorem filmu "Za duży na bajki"
Klasa 2B obejrzała w kinie film pt. "Za duży na bajki". Jak napisał Ł.Muszyński: "Za duży na bajki" to film zrobiony z szacunkiem do publiki: starannie napisany, świetnie obsadzony, wreszcie - last but not least - mówiący przystępnie i lekko o sprawach wagi ciężkiej. Mieliśmy to szczęście, że główny aktor Maciej Karaś wcielający się w rolę tytułowego Waldka odwiedził nas w naszej szkole. Cudowna wizyta, uczniowie 2B wzorowo przygotowali pytania, którymi "obsypywali" Maćka. Zrobił na nich ogromne wrażanie... Super chłopak, życzymy mu powodzenia w dalszym życiu zawodowym i prywatnym, przed Nim egzamin ósmoklasisty w maju. DZIĘKUJEMY!
Szkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim
Uwaga uczniowie klas IV - VII! Zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim! Uczestnicy wystąpią w dwóch kategoriach: klasy IV - V oraz VI - VII. Chętni mogą zgłaszać swój udział do nauczycieli języka angielskiego w terminie do 13 maja. Do zgłoszenia należy dołączyć tekst wybranego wiersza. Konkurs odbędzie się 27 maja. Jury będzie oceniać poprawność językową, znajomość tekstu, dobór wiersza oraz ogólne wrażenia artystyczne.
Wyniki konkursu plastyczno-językowego "KALIGRAMY"
Rozstrzygnięty został międzyszkolny konkurs plastyczno-językowy „Kaligramy” adresowany do uczniów klas IV - VI.
I miejsce – Oliwia Kofin, klasa V, Szkoła Podstawowa w Grabiu
II miejsce – Emilia Wrona, klasa VI, Szkoła Podstawowa w Grabiu
III miejsce – Szymon Kłonica, klasa IV, Szkoła Podstawowa w Śledziejowicach
2a w Muzeum Narodowym w Krakowie
27 kwietnia klasa 2a wybrała się do Muzeum Narodowego w Krakowie na lekcję pt. „Czy woda jest niebieska, a jabłko okrągłe, czyli o kolorach i kształtach w sztuce”. Podczas tej lekcji uczniowie mieli okazję na żywo spotkać się ze sztuką.
51
7c w Muzeum Lotnictwa
Siódmoklasiści odwiedzili muzeum zlokalizowane na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny, gromadzące eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa. Ekspozycja przedstawia historię lotnictwa od lat 30. do lat 50. XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem II wojny światowej.
14Obok siebie stoją najcenniejsze samoloty z tego okresu – sportowe RWD-13 i RWD-21, Curtiss Hawk, którym popisy akrobacji dawał Ernst Udet i PWS-26, na którym szkolili się polscy piloci wojskowi, walczący w II wojnie światowej. Najstarszym samolotem kolekcji drugowojennej jest najcenniejszy samolot w zbiorach Muzeum - myśliwiec PZL P.11c z krakowskiej 121 Eskadry Myśliwskiej, weteran Wojny Obronnej we wrześniu 1939 r. Obok niego stoją myśliwce Caudron CR.714 Cyclone – samolot, na którym tylko Polacy odważyli się latać w kampanii francuskiej wiosną 1940 r., Spitfire LF Mk XVIe w barwach Dywizjonu 308, stojący za
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 6675331
Informacja o liczbie wolnych miejsc dla uczniów zamieszkałych poza obwodem szkoły w rekrutacji na rok szkolnym 2025/2026:
Informacja o liczbie wolnych miejsc
Nabór:
https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/wieliczka punkty przedszkolehttps://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/wieliczka szkoła podstawowaDZIENNIK ELEKTRONICZNY
Strona dziennika elektronicznego:
Instrukcja-logowanie do dziennika: https://dziennik.vulcan.edu.pl/akz
Przypominamy, że formą kontaktu ze szkołą jest korzystanie z dziennika otwieranego przez przeglądarkę (nie aplikację).
Dni dodatkowo wolne
Dyrektor szkoły po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno -wychowawczych w roku szkolnym 2024/2025 W te dni będzie zorganizowana opieka świetlicowa.
28-30 kwietnia 2025r.
2 maja 2025r.
13-15 maja 2025r. (egzamin ósmoklasisty)
20 czerwca 2025r.
Dniem wolnym od zajęć lekcyjnych jest również 14 października 2024 r. W tym dniu będzie zorganizowana opieka świetlicowa.
Office365
Strona logowania na konto w Office 365: Office 365 Login i hasło znajduje się w dzienniku elektronicznym w zakładce Dostęp Office365
Galeria zdjęć
brak danych