• Spacer do lasu

• 23.10.2017 18:30
        •      Dnia 17 X 2017r. roku klasa II a wraz z wychowawczynią wybrała się na spacer do pobliskiego lasu. Pogoda była piękna, a las - uroczy, mienił się pełną barwą ciepłych, jesiennych kolorów. W lesie rozpoznawaliśmy różne rodzaje drzew, liści, owoców.

• Klasa II a i III a z wizytą w zoo

• 22.10.2017 20:51
        •      Wycieczka do krakowskiego zoo była ciekawą lekcją przyrody dla uczniów z klasy drugiej i trzeciej. 13 października wyruszyliśmy autokarem do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie.

• Klasy pierwsze na wycieczce

• 09.11.2017 10:28
        • 17 października klasy 1a oraz 1b odbyły wycieczkę przyrodniczą do Puszczy Niepołomickiej. Dzieci wzięły udział w bardzo ciekawej lekcji prowadzonej przez panią leśnik na temat zwierząt zamieszkujących puszczę, a także oglądały eksponaty tych zwierząt. Podziwiały jesienną przyrodę podczas jazdy bryczką, szukały jesiennych skarbów. Dużą atrakcją była przejażdżka na kucyku w pobliskim gospodarstwie agroturystycznym. Wycieczkę na pewno można zaliczyć do bardzo udanych!

• Wycieczka 5b do Zawoi

• 22.10.2017 20:27
        • 9 i 10X uczniowie klasy VB uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Zawoi. W ciągu 2 dni, w pięknie położonym u podnóża Babiej Góry Domu Wypoczynkowym „Modrys” , odbywały się ciekawe zajęcia pod okiem psychoterapeutów, mające  na celu zintegrowanie się z zespołem klasowym nowych uczniów, a także lepsze poznanie zainteresowań, upodobań i osobowości wszystkich uczestników wyjazdu.

• Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

• 17.10.2017 14:34
        • Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny.

Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiły się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.
        • Dzień tabliczki mnożenia

• 12.10.2017 10:42
        • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 29 września 2017 roku szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu, również i My.
          Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

• "Szkoła Śledziejowice-moją pasją"

• 05.10.2017 11:49
        • W czerwcu bieżącego roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Śledziejowicach wraz z Radą Rodziców zorganizowały festyn rodzinny.  Zorganizowany został dzięki wsparciu niezawodnych Darczyńców i Przyjaciół Szkoły oraz w ramach zadania „Szkoła Śledziejowice – moją pasją” z Budżetu Obywatelskiego finansowanego z budżetu Miasta i Gminy Wieliczka.
        • Konkursy szkolne związane z patronem szkoły - Janem Pawłem II

• 03.10.2017 14:55

- konkurs recytatorski - kl. V-VII - p. Wioletta Mardyła, p. Zofia Szpak

- konkurs wiedzy o Janie Pawle II - kl. V-VII - p. Maria Jaworska, ks. Bartłomiej Kleszcz