• Konkursy dla rodziców i dla uczniów

• 17.05.2021 11:38
        • Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce zaprasza do wzięcia udziału w konkursach
          - dla rodziców "Wzmacniam skrzydła dziecka",
          - dla uczniów "Wzmacniam swoje skrzydła".

• TYDZIEŃ ULGI - 31.05 - 4.06.2021

• 13.05.2021 12:11
        • Pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny czas dla uczniów i uczennic szkół podstawowych i średnich. Dlatego nasza Szkoła włączyła się w Kampanię organizowaną przez Instytut Psychologii UJ "Tydzień Ulgi“ (https://psychologia.uj.edu.pl/tydzien-ulgi). Chemy podarować młodzieży tydzień bez sprawdzianów, zadań domowych i kartkówek. Wszystko to po to, "aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek” – wyjaśnia prof. Aleksandra Gruszka -Gosiewska, zastępczyni dyrektora Instytutu Psychologii UJ.

Od 31.05 do 4.06.2021 wszyscy przyłączmy się do ww. akcji.
        • Konkurs na plakat!

• 10.05.2021 10:23
        • Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Ma pomóc w upowszechnieniu wiedzy na temat mediacji i zachęcić do korzystania z niej. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację – jedną z metod polubownego rozwiązywania sporu.
        • Konkurs na projekt pocztówki z okazji Roku Stanisława Lema

• 06.05.2021 10:20
        • Instytut Polski w Wiedniu zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie na projekt graficzny pocztówki z okazji Roku Stanisława Lema.

Rok 2021 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Stanisława Lema. Na całym świecie, również w Austrii, zorganizowanych będzie w tym roku wiele projektów upamiętniających tego wybitnego pisarza. Zaprojektowana pocztówka towarzyszyła będzie organizowanym przez Instytut Polski w Wiedniu wydarzeniom kulturalnym.

• Ic w projekcie edukacyjnym 'Zdrowe ząbki całe życie'

• 06.05.2021 08:10
        • Bardzo nam miło iż klasa I c została zakwalifikowana do projektu edukacyjnego „Zdrowe ząbki całe życie”.
          Wydarzenie jest Akcją Profilaktyczną, której celem jest:
          a. Oswojenie uczniów z gabinetem dentystycznym oraz lekarzem dentystą
          b. Propagowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej
          c. Rozwijanie kreatywności i zdolności plastycznych dzieci
          d. Szerzenie wiedzy na temat wyglądu oraz przebiegu wizyty w gabinecie dentystycznym

Poniżej prace konkursowe uczniów - „Moja wizyta u dentysty”.
          Składamy również ogromne podziękowania dla mamy jednej z uczennic, która przygotowała dla dzieci upominki propagujące hasło „Zdrowe ząbki całe życie”.
        • Prezentacja z projektu Złote Szkoły przygotowana przez eksperta panią Magdalenę Nenko-Samborek

• 28.04.2021 13:38
        • Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia przybliżających zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób. Zespoły nazwane Drużynami Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej ubiegają się o tytuł „Złotej Szkoły NBP”, wykonując określone w programie zadania.
          Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją.