• Światowy Dzień Rzucania Palenia

• Galeria zdjęć:

W związku z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia, podjęliśmy w naszej szkole działania , mające na celu propagowanie zdrowego stylu życia i radzenia sobie w sytuacjach  bycia biernym palaczem. Odbyło się wiele pogadanek i zajęć z profilaktyki antynikotynowej.

17 listopada uczniowie wzięli udział w przemarszu antytytoniowym pod hasłem „Nie pal przy mnie”. Dzieci z transparentami i zielonymi balonikami, na których wypisane były hasła „Palenie szkodzi”, „Rzuć palenie”, maszerowały ulicami Śledziejowic i apelowały do dorosłych słowami śpiewanej piosenki, próbowały zniechęcić  palaczy do nikotyny.

„Zamiast dymka witaminka” przekonywały dzieci i częstowały dorosłych owocami.  W szkole, przed głównym wejściem zorganizowano kącik informacyjny o skutkach palenia i sposobach rzucenia nałogu. Dzieci rozdawały ulotki. Pierwszaki własnoręcznie wykonały ulotki dla rodziców o treści: „Mamo, tato nie pal przy mnie proszę”.

28 listopada odbył się apel antynikotynowy, w trakcie którego uczniowie obejrzeli przedstawienie „Sąd nad papierosem”, przygotowane przez uczniów klasy 3c wraz wychowawczynią.  W trakcie spotkania uczniowie zostali zapoznani z treściami zawartymi w prezentacji multimedialnej na temat szkodliwości różnego rodzajów dymów.  Na korytarzu szkolnym została umieszczona gazetka informacyjna i wystawa prac plastycznych, wykonanych przez uczniów na lekcji plastyki i kole plastycznym.

Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do kształtowania odpowiedzialności za własne zdrowie, zaowocują unikaniem biernego palenia oraz odwiodą dzieci od palenia w przyszłości.