• STREFA EKO
        • Konkurs "Segregujesz-świat ratujesz"

• 10 października br. w Centrum Edukacyjno- Rekreacyjnym „Solne Miasto” odbył się finał VII Gminnego Konkursu - Gmina Ekologiczna pod hasłem „Segregujesz – Świat ratujesz”.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy w postaci plakatu, afiszu, kolażu, baneru reklamowego, kompozycji przestrzennej, z wykorzystaniem materiałów z segregacji. Głównym celem  było zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną środowiska, zasadami segregacji odpadów i płynących z tego korzyści.

Wśród projektów znaleźć można było między innymi przedmioty użytkowe, zabawki, makiety oraz barwne banery i plakaty.
          Komisja konkursowa podjęła się trudnego zadania wyboru najciekawszych prac, biorąc pod uwagę zgodność prac z tematyką, oryginalność pomysłu, samodzielność wykonania, jakość i staranność wykonania oraz wkład pracy. Spośród 92 prac z 15 szkół podstawowych oraz 3 gimnazjów, które wpłynęły na tegoroczny konkurs wybrano prace spełniające wszystkie wymagania.

Wśród laureatów konkursu znalazł się uczeń klasy piątej naszej szkoły: Michał Malara, który zdobył III miejsce za pracę „Recyklingowa makieta” .
          Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

Pisemne podziękowania otrzymali również opiekunowie uczniów biorących udział w konkursie: p. Sabina Malik i p. Małgorzata Wolak.

W dniach od 4 do 10 października 2013 r. prace biorące udział w konkursie wyeksponowane były na wystawie w Centrum Edukacyjno- Rekreacyjnym „Solne Miasto”.