• RODO
        • Klauzula - Facebook

• W związku z Decyzją Komisja Europejska 10 lipca 2023r.  w sprawie podstaw prawnych i mechanizmów ochrony danych osobowych transferowanych do USA przedstawiamy zmodyfikowane noty prawne do zgód na wizerunku ucznia i rodzica (dotyczy wyłącznie zgód udzielanych na przetwarzanie danych na fanpage Facebook).

W przypadku już udzielonych zgód we wcześniejszych latach, nie odbieramy kolejnych oświadczeń.

Szanowni Państwo,

Dotyczy:

Aktualizacji podstaw prawnych transferu danych osobowych zamieszczonych na szkolnym fanpage’u Facebook

Komisja Europejska 10 lipca 2023 r. przyjęła nową decyzję stwierdzającą odpowiedni stopień ochrony danych osobowych zapewniony przez tzw. "Ramy ochrony danych UE-USA” (EU-US Data Privacy Framework) dotyczy ona m.in firmy META PLATFORMS IRELAND LIMITED, właściciela platformy internetowej Facebook, w związku z powyższym dane osobowe zamieszczone na szkolnym fanpege'u Facebook mogą być przekazywane do Stanów Zjednoczonych na mocy w/w decyzji.

Przypominamy, iż w każdej chwili mogą Państwo dokonać zmian w prawach związanych z przetwarzaniem danych osobowych w przedmiocie udzielonej zgody.