• O szkole
  • Inne
        • Podejmowane działania

• 19.05.2023

19 maja podczas lekcji matematyki klasa 4b wykorzystała długopisy 3D, które szkoła pozyskała z projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie podczas zajęć wykonali szkliety różnych brył. Powstały kolorowe ostrosłupy i graniastosłupy. Praca dla dzieci okazała się świetną zabawą i przyniosła im wiele radości. #laboratoriaprzyszlosci #laboratoriaprzyszłości

12.03.2023

W grudniu, styczniu i lutym, w ramach koła informatycznego testowaliśmy tablicę z mikrokontrolerami: udało się zaprogramować diody aby mrugały zgodnie z algorytmem, wykonaliśmy parę wydruków na drukarce 3d, Wykonaliśmy parę projektów za pomocą długopisów 3D oraz próbowaliśmy uruchomić skaner 3D.

Galeria:

09.03.2023

9 marca podczas zajęć kształtujących kreatywność w klasie 1a zostały wykorzystane długopisy 3D, które szkoła pozyskała z projektu Laboratoria Przyszłości.

Długopisy 3D to sprzęt, który rozwija kreatywność, wyobraźnię przestrzenną i sprawność manualną.

Uczniowie podczas zajęć tworzyli kwiaty - krokusa, tulipana i żonkila. Praca z długopisami była dla dzieci wielką frajdą i sprawiła im dużo radości.

#Laboratoriaprzyszlosci #laboratoriaprzyszłości

24.02.2023

Podczas artystycznych zajęć dodatkowych, uczniowie klasy 4a, tworzyli przestrzenne elmenty za pomocą długopisów 3D. Dzięki bogatej wyobraźni uczniów, kreatywności oraz skupieniu i koncentracji powstały kolorowe mebelki. Stały się one częścią projektu na j. angielski.

#laboratoriaprzyszłości #laboratoriaprzyszlosci

13.01.2023

Podczas zajęć dodatkowych uczniowie mogli eksperymentować za pomocą tablicy z mikrokontrolerami – pomocy dydaktycznej do nauki i programowania. Jest to świetny wstęp do robotyki nawet dla najmłodszych.

#laboratoriaprzyszłości #laboratoriaprzyszlosci

21.12.2022

Podczas zajęć dodatkowych uczniowie tworzą kreatywne projekty z pomocą długopisów 3D. Takie lekcje rozbudzają wyobraźnię, są świetną formą relaksu, oderwania od codzienności i wzbudzają zainteresowanie.

W świątecznej atmosferze uczniowie klasy 3c zrobili pamiątkowe ozdoby na choinkę przy użyciu długopisów 3d. Rodzice przygotowali poczęstunek, a śpiewom i radosnej twórczości nie było końca.

Link do galerii:

#laboratoriaprzyszłości #laboratoriaprzyszlosci

10.11.2022

Uczniowie klasy 6a stawiają swoje pierwsze kroki z drukarką 3D. Takie zajęcia przyczyniają się do rozwoju kreatywności i umiejętności technicznych - obsługi nowoczesnych urządzeń i korzystania z niezbędnego oprogramowania. Tu ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia.

#laboratoriaprzyszłości #laboratoriaprzyszlosci

Link do zdjęć:

14.10.2022

W święto Komisji Edukacji Narodowej nauczyciele postanowili uruchomić sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości m.in. drukarkę 3D. Nauczyciele Maria Ptaszek, Renata i Tomasz Palińscy oraz student Politechniki Krakowskiej przez kilka godzin wgrywali oprogramowanie i pierwsze projekty a następnie wykonali wydruk. Udało się wydrukować figurkę lisa. To przygotowanie do zajęć z uczniami, podczas których młodzi ludzie sami będą mogli tworzyć projekty i wydruki trójwymiarowe. Dziękujemy panu Radkowi za pomoc i podzielenie się wiedzą.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.

Link do zdjęć: