• O szkole
  • Koło wolontariatu
        • SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z PEDAGOGIEM HOSPICJUM

• 02.12.2019 18:20
        • Pierwszą z akcji w związku z konkursem „Szkoła z pasją pomagania” było spotkanie profilaktyczne z pedagogiem hospicjum. Były to dwie lekcje poświęcone tematyce hospicjum. Pierwsza lekcja zatytułowana „Razem Pomagamy” – była o tym kim są pracownicy hospicjum, czym w ogóle jest hospicjum, kim się opiekują, jacy są ich podopieczni, w jaki sposób im pomagają oraz o tym jak szkoła może włączyć się w tą pomoc. Druga lekcja pt. „Małe czyny wielka moc” pokazywała historię wolontariuszy hospicjum w bezpośrednim działaniu, na podstawie trzech różnych przypadków. Lekcja ta była formą zaproszenia do wolontariatu hospicyjnego.
          W lekcjach wzięli udział uczniowie ósmych klas, którzy – jak sami stwierdzili – bardzo dużo z nich wynieśli.

• POMOC SOCJALNA DLA RODZINY

• 02.12.2019 18:09
        • Kolejna akcja w ramach programu „Szkoła z pasją pomagania” to pomoc socjalna dla rodziny. W naszej szkole została zorganizowana zbiórka potrzebnych rzeczy dla rodziny, które zapalił się dom. Przez ponad tydzień zbieraliśmy niezbędne środki do posprzątania domu oraz ubrania i buty dla mieszkańców tego domu. Była to celowana pomoc dla rodziny jednego z podopiecznych hospicjum Alma Spei w Krakowie. Nasza szkoła bardzo aktywnie przystąpiła do tej akcji. Wszystkie zebrane dary opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Podaj Dłoń” zawieźli do oddziału hospicjum w Krakowie. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za okazaną pomoc.

• PREZENT MIKOŁAJKOWY DLA ŁUCJI

• 01.12.2019 21:34
        • Akcja Mikołajkowa to wspólny wysiłek wielu darczyńców, zespołu Alma Spei i hospicyjnych wolontariuszy.

Efektem są, dające mnóstwo radości, upominki, które wręczają wszystkim podopiecznym hospicjum – nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzeństwu.

Przebieg akcji w naszej szkole:
          Łucja napisała list do św. Mikołaja, który trafił do naszej szkoły. Wolontariusze Szkolnego Koła „Podaj Dłoń” zebrali potrzebną kwotę, na zakup wymarzonych klocków Lego. Następnie pięknie zapakowany prezent opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu przywieźli do siedziby hospicjum Alma Spei.

• AKCJA ZNICZ

• 30.10.2019 07:16
        • Dnia 29 października wolontariusze ze Szkolnego Koło Wolontariatu "Podaj dłoń" wraz z opiekunami udali się na cmentarz w Strumianach. Wszystkie zebrane znicze zapalili na opuszczonych grobach. Uczcili tym samym pamięć o zmarłych. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję.