• Warsztaty misyjne

• 18.11.2018 20:49
      • Pod koniec października uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach misyjnych w Pałacu Biskupim na ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Tam znajduje się Wydział Duszpasterstwa Misyjnego, z którym nasza Szkoła współpracuje już od kilkunastu lat w ramach Akcji „Kolędnicy Misyjni”.

• Dzieci miały możliwość spotkać się z Siostrami Klaweriankami z Nigerii, Które już rok pracują w Polsce na rzecz animacji misyjnej wśród Małopolskich szkół. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną poświęconą problematyce krajów misyjnych z Afryki, losu rówieśników i ich ubogiego życia na co dzień szczególnie w Nigerii. Była możliwość poznania różnych regionalnych strojów afrykańskich oraz ich przymiarki. Następnie uczyliśmy się śpiewać w języku suahili oraz tańczyć po afrykańsku z użyciem różnorodnych instrumentów, a szczególnie bębenków afrykańskich. Tak bogato przeżyte  spotkanie z Siostrami Misjonarkami na długo pozostanie w pamięci dzieci i jest dobrą szkołą otwarcia się na potrzeby innych.

Wróć do listy artykułów